Kas yra artimas žmogus? „Galima įvairiai interpretuoti, bet iš tiesų visi mes ieškome panašių į save, net jei tie žmonės – kitos kultūros, rasės, kito amžiaus, lyties, mentaliteto. Tiesiog pasižiūri į akis – ir supranti, kad viskas gerai, kad turite kažką bendro. Ir tas ieškojimas panašių į save yra amžina būsena meilėje, kūryboje, darbe ar tiesiog gyvenime. Ši emocija – labai teisinga“, – sako „Sinstation“ vokalistas Mykolas Katkus, šiandien paleidžiantis į gyvenimą bene romantiškiausią dainą savo grupės istorijoje.

Baladės „Modelis“ tekstą jis parašė kartu su „deficitine“ atlikėja Gabriele Vilkickyte, kuri jau spėjo užsiauginti jūrą sekėjų savo muzikiniais pasakojimais, rašoma pranešime spaudai. Jiedu nebuvo pažįstami, bet abudu mėgo vienas kito kūrybą.

„Esu melomanas, mėgstu klausytis įvairios muzikos. Kai mūsų grupėje neliko Justės (o aš buvau parašęs visokių dainų, taip pat turėdamas minčių duetams), dairiausi, su kuo norėčiau padainuoti. Visada ieškau balso, kuris turi ką pasakyti. Užtikau Gabrielės paskyrą „Spotify“ platformoje. Man labai patiko, kaip ji dainuoja, jos muzikinė klausa yra itin įdomi, ji visai kitaip melodijas dėlioja. Parašiau laišką“, – pasakoja M. Katkus.

Netikėtai paaiškėjo, kad G. Vilkickytė buvo prisiekusi jo grupės gerbėja, kūrinius mokėjo mintinai.

„Ir vieną vėlų vakarą Mykolas Facebook‘e pasikvietė mane į draugus. Dėjau panegiriką, kaip juos gerbiu. Neužmigau tą naktį, – prisipažįsta Gabrielė. – Esu senos dūšios, tekstai man reiškia daugiau nei galbūt kitai 24-erių merginai. Žiauriai patinka, kaip Mykolas rašo. Jų dainose daug ilgesio, nostalgijos, melancholijos. O aš buvau pakankamai liūdnas žmogus, todėl dar pirmasis „The Station“ albumas „Išsišakojusių takelių miestas“ labai rezonavo.

Buvo įdomu susipažinti tiek su Mykolu, tiek su prodiuseriu Andriumi Kaukliu. Viskas vyko spontaniškai, iš pirmo karto įdainavau. Dar svarsčiau, gal mano balsas skamba lyg būčiau apsvaigusi, bet jiems tai pasirodė savita, nusprendėme palikti. Man ši daina – apie sunkesnį etapą žmogaus gyvenime (kuris irgi praeina), tikėjimo savimi kaitą, kai vieną dieną iš lovos pakyli kaip raketa ir viską atlieki, o kitą – ateini ir krenti į tą pačią lovą su batais ir drabužiais. Nebūtinai turiu omeny vienos dienos laikotarpį, savaitė – geras motyvas, per savaitę gali nugyventi viską.“

M. Katkus pabrėžia, kad visąlaik stengiasi susirasti žmones, kuriems bendras darbas būtų toks pat įdomus.

„Necenzūruoju kolaboracijų, susėdame ir žiūrime, kas iš to gausis. Gabrielė atėjo su savo mintimis, vėliau atsirado jaunas režisierius Pijus Mačiulskis, animatorė Urtė Lučiūnaitė, kurie taip pat turėjo idėjų. Temos pasirodė artimos. Gimė klipas“, – sako Mykolas.

Jaunieji vaizdo kūrėjai visą istoriją papasakojo lyg japonišką mitologinę pasaką: vyras važiuoja motociklu per dykumą, ieško miražo.

„Tai – giliai mitologinis siužetas, veikia pasąmonės dalykuose. Gerai, kai klipas sugeba perduoti, papildyti ar praturtinti emociją, – teigia M. Katkus. – O pačią dainos muzikinę emociją sukūrė mūsų puikusis būgnininkas Šarūnas Kvaraciejus.“

Daina „Modelis“ – elegiška, rami. Tačiau filmavimo aikštelėje tiek Gabrielei, tiek Mykolui teko patirti kraujospūdį keliančių dalykų.

„Man tai buvo viena įsimintiniausių dienų. Aš ant žemės kūlversčio nemoku padaryti, o šįkart reikėjo apsiversti keturių metrų aukštyje. Be to, su manimi dirbo profesionalus kaskadininkas Tomas Ereminas, apie jį esu kūrusi televizijos reportažą. Tai žvaigždė iš Holivudo. Smagu dirbti jo globoje, Tomas kiekvienu sakiniu palaikė mano sveiką protą, bet tuo pačiu išliks prisiminimas, koks vienišas gali būti skausmas: su tavimi yra komanda, bet jų ant karabinų niekas nekabina, visi stovi ant žemės“, – kalba G. Vilkickytė.

Tuo metu M. Katkaus laukė ikoninis bekelės motociklas „Royal Enfield“.

„Turint omenyje, kad anksčiau esu važinėjęs tik motoroleriu, tai buvo šiek tiek iššūkis, juolab, kad teko važiuoti per smėlynus, purvą, kurie taip įspūdingai atrodo klipe, bet ten įsukęs vos neužsimušiau porą kartų, – šypteli Mykolas. – Visgi, dirbo patikrinta komanda, visą saugumą užtikrino, dabar ruošiuosi laikytis motociklininko teises. Jei reikėtų ieškoti miražo po dykumą, turbūt tokį motociklą ir rinkčiausi.“

Kūrinys irgi savotiškai keliauja perkaitusio, susvetimėjusio, dulkino šių dienų pasaulio dykuma. Kaip tik ten ir supranti, kaip beprasmiška gyventi įsižeidusiam, pasipūtusiam.

„Šita daina yra optimistiškiausia albume, teikianti vilties“, – sako M. Katkus, kurio vokalas tiek „Modelyje“, tiek kitose naujausio „Sinstation“ albumo „Liepsnos3“ dainose skamba kitaip nei ankstesniuose grupės įrašuose.

„Dabar esame truputį kitokie, atradome savo skambesį. Tai keičia ir balso diapazoną, ir grojimą. Šiame albume mažiau gitarų solo, mažiau triukšmo. Anie albumai buvo žiūrėjimas atgal, o šitas – į priekį. Jis įrašytas taip, kaip mums atrodo, kad turi skambėti muzika“, – sako „Sinstation“ siela.