Naujų atlikimo formų nuolat ieškantis A. Mamontovas gerbėjus nepaliaujamai stebina netradiciniais pasirodymais. Atlikėjas jau yra koncertavęs tiek su kameriniu orkestru, tiek su grupe, tiek ir vienas, apsuptas tik elektroninės muzikos instrumentų. Vis dėlto tokio formato pasirodymas jam kol kas bus pirmasis, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Šiaurinėje Nidos Parnidžio kopos papėdėje esančiame Tylos slėnyje rengiamo koncerto išskirtinumas yra tai, kad jo metu sklindančią muziką žiūrovai girdės ne įprastu būdu naudojant įgarsinimo įrangą, o moderniausių „Bluetooth“ technologijų ausinių pagalba. Jas gaus kiekvienas į koncertą atvykęs lankytojas.

Dėl to rugpjūčio 29 d. klausytojai galės ne tik mėgautis itin kokybišku ir intymiu garsu – naudojant šias ausines išorėje nelieka jokio garso, todėl netrikdoma natūrali šio ramybės kampelio aplinka. Koncerto metu žiūrovai turės unikalią galimybę visiškai kitaip išgirsti dainas iš naujausio Andriaus Mamontovo albumo „Perlai ir Sakuros“.

„Jau daug metų vasaros pabaigoje rengiu koncertą Nidoje. Mano sena svajonė buvo dalintis muzika kopų papėdėje, kuri pagaliau išsipildys modernių technologijų pagalba. O tada ateis nuostabus ruduo“, – sako su grupe pasirodymą ruošiantis atlikėjas.

Tylos slėnis yra ypatinga Nidos vieta, kviečianti mėgautis gamtos ramybe ir harmonija. Natūralios kopos, smėlingos pievos ir šaltinių vandens telkiniai yra tarsi gamtos mozaika, pasižyminti turtinga augalų įvairove.

Renginį globoja Neringos savivaldybė, o pasak miesto mero Dariaus Jasaičio, kiekvienas ilgėliau užsibuvęs Tylos slėnyje pajunta Neringos bei Kuršių nerijos pirmapradiškumą ir trapumą – tam tereikia įsiklausyti.

„Parnidžio kopos, Kuršių marių bei pušynų kaimynystė ne tik įkvepia, bet ir kviečia susimąstyti apie šio krašto istoriją bei žmogaus ir gamtos santykį. Džiaugiuosi, kad į ypatingą vietovę atkeliauja unikali iniciatyva, kviečianti išgyventi muzikos, žmogaus ir supančios aplinkos harmoniją. Tikiu, kad koncerto metu išgirsime ne tik atliekamą muziką, bet ir pačią Neringą“, – sako D. Jasaitis.

Tai yra pirmasis tokio tipo projektas Lietuvoje. Tikimasi, kad šios neįprastos formos koncertas galės tapti gražia tradicija, skatinančia darnų žmogaus santykį su gamta. Renginio klausytojai kviečiami pasirūpinti pledais ir koncertu mėgautis patogiai įsitaisius ant Šiaurinės Parnidžio kopos papėdės pievos.