Pasak jo, moderni klasikinio vaikams skirto eilėraščio interpretacija kviečia svarstyti būties ir nebūties klausimus, rašoma pranešime spaudai.

„Daugelis žmonių buvo įpratę bėgti nuo savęs, o dabar su savimi turi būti visą laiką“, – pastebi Speechy pseudonimu prisistatantis hiphopo ir R&B muzikos kūrėjas Justas Šiburkis.

(Iš)ėjimas iš proto – populiari karantino tema: daugėja depresijos, smurto artimoje aplinkoje atvejų, skyrybų. Vieni bando padaryti špagatą, kiti pradeda mokytis kinų kalbos, hieroglifų...

Karantino metu sukurta Speechy daina, kaip jis pats teigia, išreiškia jaunosios kartos maištą – kodėl mes turime būti uždaryti namuose?

„Karantinas – didelis iššūkis. Mes praradome labai daug: įprastas laisvalaikio formas, kokybiškas studijas, bendravimą su draugais. Nusivylėme“, – sako kūrėjas.

Pasak jo, pirmosiomis karantino savaitėms daugelis bendraamžių nenorėjo paklusti naujoms taisyklėmis – bet susidūrė su griežtu tėvų pasipriešinimu: apie tai ir dainuojama – „Ką, vaikeli, tu darai, gal iš proto išėjai?“.

„Pirmuosiuose klipo kadruose – STOP juosta užtvertos žaidimo aikštelės ne atsitiktinumas: tai ne tik vaikų aikštelės, bet ir mūsų stikliniai biurai, mūsų universitetai...“, – sako kartu klipą kūręs Jurgis Žurauskas, KTU multimedijų srities studentas.

Vaikinai prisimena, kad išėję filmuoti klipo pirmą kartą pamatė tokį keistą Kauną: viskas tuščia, gatvės tuščios ir apleistos. Viskas – tavo.

Speechy nuomone, kuriant vaizdo klipą „atėjo“ aiškus supratimas – kad kelio atgal nėra, mes (jau) negrįšime į tą pačią tikrovę.

„Bet gal galime sukurti kažką gera?“ – retoriškai klausia jis.

Dainą išgirskite ir vaizdo klipą pamatykite čia:

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)