„Ačiū, Giedre, žiauriai gražus koncertas ir laukiam dabar biso! Labai įdomu“, – įsitaisęs savo automobilyje renginį komentavo atlikėjas Justinas Jarutis, šią koncertinę patirtį pavadinęs beprotiška, rašoma spaudos pranešime.

Kitapus aikštės tuo metu iš visos širdies Giedrei signalizavo Vaidas Baumila. Automobiliuose koncertą stebėjo ir Monique. Viena pirmųjų į aerodromą atvyko Monika Linkytė su drauge. Koncerte taip pat apsilankė humoristas Paulius Ambrazevičius, seimūnas Vytautas Kernagis jaunesnysis. Automobilyje Giedrės klausėsi ir jos šeimos nariai, vėliau negailėję komplimentų garso kokybei.

Koncertas publikai automobiliuose
Foto: S.Lankučio nuotr.

„Neįtikėtinai geras jausmas. Keistas, bet geras. Šiek tiek ateities, – po koncerto kalbėjo Giedrė. – Galvojau, kad bus graudulys, abejojau dėl garso ir ryšio su klausytojais. Bet viskas absoliučiai išsipildė! Arba tie žmonės, kurie būna mano koncertuose, tiesiog yra nerealiai faini, arba jie išsiilgę renginių ir jais mėgaujasi bet kokia forma. Su muzikantais nulipę nuo scenos kalbėjome, kad tai buvo wow! Tiesą sakant, aš tikėjausi kiek kitokio, gal santūresnio jausmo. Bet grįžau namo išsišiepusi, lyg po paties tikriausio ir geriausio koncerto, nes tai ir buvo tikriausias ir geriausias koncertas. Šaunuoliai garsistai, šaunuoliai organizatoriai!“

Giedrė sako, kad dabar jai smalsu pabūti kitoje – klausytojo pusėje, todėl į Paluknio aerodromo koncertus ji dar būtinai sugrįš. Ir ne tik į savo bendražygių – grupės „Happyendless“ albumo „Utopia“ pristatymą, kuris Paluknio aerodrome įvyks gegužės 15 d. Įdomu pasiklausyti ir Egidijaus Sipavičiaus, kurio koncertas – jau kitą savaitgalį.

„Aš į diskoteką ratais atvažiuoju... O dabar jūs savo ratais atvažiuokite į Paluknio aerodromą gegužės 1 dieną, kur vyks mano ir grupės koncertas“, – gerbėjus savo hito žodžiais į koncertą kvietė Egidijus Sipavičius.

Šį šeštadienio vakarą „Drive in Live“ scenoje koncertuos „Saulės kliošas“. Gegužės 2 d. ten pasirodys Kazimieras Likša, gegužės 16 d. – Junior a. Atlikėjų sąrašas vis pildomas, nes atlikėjai patys nori surengti tokio tipo koncertą neįtikėtinomis sąlygomis: galingoje scenoje, su tobulu įgarsinimu ir visiškai neįprastu, bet pačiu geriausiu publikos palaikymu.

„Labai raginu atvykti visus žmones, kurie dar nebuvo. O kurie buvo, tie ir patys sugrįš į „Drive in Live“ koncertus. Grupės yra parinktos superinės, žmonės mašinose šoka, juda. Per vieną dainą paprašiau visų pritarti man. Esu šimtu procentų įsitikinusi, kad jie ten automobiliuose ir dainavo. Be to, labai noriu pasidžiaugti žmonių sąmoningumu. Atvažiavo tie, kurie Operos ir baleto teatre gali išbūti porą valandų, nelakstydami į tualetą, tad ir čia nelaksto. Nebuvo nei girtų, nei ypatingai skeptiškai nusiteikusių. Aš žaviuosi!“ – kalbėjo pirmoji ledus pralaužusi atlikėja Giedrė, kurios koncerto klausėsi apie 300 žmonių. Ko gero, tai buvo vienintelis muzikos renginys, vykęs bent 600 km spinduliu.

„Mes sujungėme pajėgas su keliomis kompanijomis ir einame išvien su atlikėjais, nes pagrindinis projekto „Drive in Live“ tikslas – solidarizuotis su nuo viruso itin nukentėsiančiu pramogų sektoriumi, kurį ekonomikos „atšildymas“ pasieks pačiame vėliausiame etape. „Drive in Live“ apjungia visą grandinę profesinių sričių – organizatorius, atlikėjus, technikus, vairuotojus, koordinatorius, bilietų platintojus, maitintojus ir panašiai. Visi nenorime nuleisti rankų ir jaučiame meilę kokybiškai muzikai. Taip ir gimė šis projektas. Džiaugiuosi, kad pirmas blynas neprisvilo“, – kalbėjo projekto organizatorius, kompanijos „SHOWART“ vadovas Artūras Trofimovas.

Jie stipriai rizikavo, statydami galingą, tris dienas montuojamą sceną, kas nėra įprasta tokiems – ekonomiškai nenaudingiems projektams, juolab, kai nėra panašių koncertų pavyzdžių ir nežinai, kokios sėkmės tikėtis.

„Tačiau norime, kad žmonės suprastų, jog darome viską, kad jausmas būtų lyg įprastame koncerte. Bendras scenos plotis yra 24 metrai, aukštis – 10 metrų. Kabo LED ekranai vizualizacijoms ir vaizdo retransliavimui, net kelios šviesų dailininkų ir garso režisierių komandos rūpinasi kokybės užtikrinimu. Vėliau galbūt atsiras ir maisto prekyba. Alkoholio nepasiūlysime, tačiau užkandžių – galėtume. Viskas gimsta čia ir dabar. Bet visų atvykstančių žmonių prašau įdėmiai perskaityti renginio taisykles. Taip pat kviečiame įmones ir verslus pagelbėti šio alternatyvaus festivalio įgyvendinimui. Smagu, kad prisijungė LRT radijas ir Trakų miestas, kuris yra Lietuvos kultūros sostinė. Dalinkimės idėjomis visi, kad turėtume ką veikti šį apokaliptinį laiką, – kalbėjo A. Trofimovas. – Esu dėkingas kolegoms, kurie padeda įgyvendinti šį projektą – kompanijai „Baltas dažnis“ ir „NGR“ servisui. Galvojame ir neatmetame galimybės, kad kai tik bus leidžiama laisviau judėti, mes per vieną dieną visą infrastruktūrą pakeisime į įprastą, tai reiškia, kad ir aikštėje atsiras įprastas galingas garsas, muziką girdėsime ne tik radijo dažniu. Todėl jei bilietą įsigysite dabar, o gegužės viduryje nebebus draudimo išlipti iš automobilio, bus galima klausytis koncerto ir tradiciniu formatu.“

Į „Drive in Live“ atvykę klausytojai bilietų pateikimo zonoje privalo dėvėti kaukes. Viename automobilyje gali būti du žmonės, jei vyksta šeimos nariai ir jų yra daugiau, būtina pateikti tai įrodančius dokumentus.