Kaip nusprendėte sukurti lėtą dainos versiją?

„Mano naktys” - pati pirmoji daina kurią pradėjome kurti susitikę su Alanu, tačiau laukėme tinkamo laiko. Vis atrodė, kad dainoje kažko trūksta, todėl pradėjome ieškoti savito skambesio, bandėme įvairius išraiškos stilius, taip atsirado net keletas šios dainos versijų”, - pranešime spaudai atvirai prisipažino dainos prodiuseris Leonas Somovas.

Atlikėjas Alanas Chošnau pridūrė, jog lėtoji „Mano naktys” versija yra originalas. „Kuomet nusprendėme filmuoti muzikinį klipą, pamanėme, kad dabar puiki proga ja pasidalinti su klausytojais. Karantine visų tempas lėtėja, naktys trumpėja, o mintys kaip vėjo... esame kartu su visais”.

Kokia šios dainos žinutė klausytojui?

Alanas Chošnau teigia, kad daina „Mano naktys” yra apie tai, kad labai dažnai mūsų būsenas lemia pirminės emocijos, o joms silpnėjant pradedama nusivilti, atsiranda tuštumos jausmas.
„Skatiname būti čia ir dabar, net į pačius kasdieniškiausius dalykus išmokti žvelgti lyg pirmą kartą”, - patirtimi dalinosi Alanas.

„Mes visi buvome toje situacijoje, kai turėjome įveikti nesėkmes, sunkumus. Kiekvienas nešamės savo patirtį ir ši daina man atspindi laiką, koks jis mums yra brangus, jo negali sustabdyti. Todėl labai svarbu išnaudoti kiekvieną gyvenimo galimybę, kovoti už tai kas mums svarbu. Dabar man ir pačiam reikia į tai įsiklausyti, nes ateitis verčia viskuo abejoti, tačiau kai žinau, jog visi esame kartu, gyvenimo iššūkius įveikti kur kas lengviau”, - susimąstė Leonas.

Jūsų bendram kūrybos procesui karantinas turi įtakos?

„Mes su Leonu laikomės socialinės distancijos ir raginame taip elgtis visus mūsų klausytojus. Nuo karantino paskelbimo dienos nebesusitinkame gyvai, tačiau nuotolinis darbas vyksta visu tempu. Daug bendraujame video skambučiais ir kuriame naujas dainas. Mūsų kūryba gimsta online”, - nauju iššūkiu džiaugėsi Alanas.

„Daug daugiau bendraujame” - juokėsi Leonas. „Darbas, tokiu nuotoliniu būdu, trunka gerokai ilgiau. Žiemą planuojame išleisti albumą, kurį lydės koncertinis turas „Planetos”, todėl šis sustingęs miesto ritmas mums netgi padeda geriau susikaupti ir koncentruotis į kūrybą”.

Kas šiuo laikotarpiu jus įkvepia kūrybai?

„Šiandien pandemija kasdienybę apvertė aukštyn kojom ir tai kelia didžiausią iššūkį. Vis dėlto, galiu drąsiai pasakyti, kad kūrybinė mano veiklos dalis visiškai nepakito. Esu nuolatiniame kūrybiniame procese, o karantinas šio vidinio proceso nepaveikė niekaip, tik realią organizacinę darbų pusę”, - tvirtai patikino Alanas.

Leonas išdavė, kad šiuo metu įkvėpimo semiasi iš knygų ir gilinimosi į savo pojūčius.
„Kaip tik skaitau Albert Camus „Maras”, noriu kuo stipriau išjausti esamą istorinę situaciją, sudėti ją į muzikos garsus ir įamžinti neeilinę patirtį dainose”.

Muzikos kūrėjai teigia, jog karantinas įvedė socialinę distanciją, tačiau nesustabdė jų planų iki žiemos įrašyti muzikinį albumą ir pasiruošti koncertų turo „Planetos” programai. Šiandien premjera – nauja albumo dainos „Mano naktys” versija ir iki karantino nufilmuotas muzikinis klipas, kurio režisierius ir prodiuseris Aleksandras Brokas.

Leon Somov ir Alanas Chošnau koncertinis turas „Planetos” vyks:

Lapkričio 18 d. - Klaipėdos „Švyturio” arenoje
Lapkričio 21 d. - Šiaulių arenoje
Lapkričio 27 d. - Panevėžio „Cido“ arenoje
Gruodžio 1 d. - Vilniaus „Siemens“ arenoje
Gruodžio 2 d. - Kauno „Žalgirio” arenoje
Gruodžio 17 d. - Palangos koncertų salėje