Projekto sumanytojas ir vienas iš įkūrėjų režisierius Saulius Baradinskas, prieš tai kūręs didelio populiarumo sulaukusį projektą „Vilnius Temperature“, žengia dar arčiau atlikėjų, siekdamas įamžinti talentingų kūrėjų vidinį pasaulį.

„Pasitelkdami muziką, mes kartu su komanda norime kalbėti apie emocinę sveikatą, įkvėpti nebijoti savo pažeidžiamumo. Juk dažnai į muzikos atlikėjus, ypač į tuos didelius, populiarius, žvelgiame tarsi iš tolo – jie mums atrodo stipresni, sėkmingesni, laimingesni negu mes patys. Mūsų projekte SAPIENS MUSIC priartėjame prie jų, suteikiame žiūrovams galimybę pažvelgti į dainininkų nuogą sielą ir užmegzti kontaktą su jų širdimi,“ – pranešime spaudai teigia projekto režisierius Saulius Baradinskas.

Projekto kūrėjai neslepia, kad ne vienam atlikėjui toks artimas ir intymus planas buvo tikras išbandymas.

„Kai kurie atlikėjai net bandė derėtis: prašė kamerą stumtelti kiek toliau, dar kiti – būtent dėl tokio artimo, nuogo kontakto su žiūrovu – dalyvauti atsisakė. Mums tai visiškai suprantama. Nors tai iš šalies gali atrodyti paprasta – dainuoti prieš kamerą, tačiau tam reikia didelės stiprybės ir vidinių jėgų. Nesislėpti, o pasirodyti visa plika savo širdimi,“ – pasakoja projekto operatorius ir kūrybos vadovas Evaldas Arlauskas.

„Mūsų ambicijos didelės: planuojame per metus nufilmuoti 52 vaizdo įrašus ir dar iki šių metų pabaigos savo youtube kanale įamžinti ir pripažintus užsienio atlikėjus. Kviečiame sekti mūsų veiklą ir pažiūrėti, ar mums pavyko,“ – dalinasi SAPIENS MUSIC prodiuseris Airidas Janušauskas.

Prie projekto SAPIENS MUSIC jau prisijungusių ir nusifilmavusių atlikėjų sąrašas – labai margas ir stiprus. Kūrėjai jau įamžino tokius populiarius atlikėjus kaip Andrius Mamontovas, Justinas Jarutis, Jurga Šeduikytė. Taip pat ir jaunosios kartos elektroninės muzikos kūrėją Junior A, unikaliąją Migloko, talentingąją Kamilę Gudmonaitę iš grupės Kamanių Šilelis bei kitus.

Andrius Mamontovas, paklaustas, kaip jautėsi filmuojamas iš taip arti, teigė: „Kai dainavau tiesiai į kamerą, negalvojau apie tai, kad klausytojas yra šalia, aš tiesiog skyriau savo žodžius įsivaizduojamam adresatui į objektyvo gelmę. Šiam projektui pasirinkau savo dainą „Ar ten kažkas?“, nes joje yra labai daug klausimų – ji yra tarsi asmeninis pokalbis su kiekvienu žiūrovu ar klausytoju. Manau, ji idealiai tinka šiam Sauliaus Baradinsko komandos sumanymui.“

Kviečiame pasižiūrėti pirmąjį komandos vaizdo įrašą:

Laidą „Delfi premjera“, kurioje svečiavosi Andrius Mamontovas ir daugiau papasakojo apie kūrinį žiūrėkite straipsnio viršuje.