„Skamp“ trijulė – Erica, Viktoras ir Vilius – ketvirtadienio vakarą draugus pakvietė į kino teatrą. Per Kalėdas, gruodžio 26 d., Vilniaus „Siemens“ arenoje vienintelį 20-mečio koncertą surengsiantys atlikėjai pristatė trumpametražį filmą, kuriame atskleidžia ne vieną iki šiol mažai kam žinomą grupės atsiradimo detalę.

„Per tuos du dešimtmečius visko nutiko be proto daug. Turbūt daugiau nei kiekvienas iš mūsų galėjome tikėtis... Tačiau laikas bėga greitai, tad ir patys kai kuriuos dalykus primiršome. Buvo labai smagu pasikapstyti po archyvus ir savo prisiminimus“, – prieš filmo pristatymą kalbėjo atlikėjai.

Filmas:

„Skamp“ istorija prasidėjo Vokietijoje, kur dar 1993 m. Vasario 16-osios gimnazijoje susitiko grupės vyriškoji pusė – Viktoras Diawara ir Vilius Alesius. „Prisimenu, kai pirmą kartą įėjau į klasę, išvydau du „plikus“ bičus, o trečias buvo, kaip man tuo metu atrodė, juodaodis arabas garbanotais plaukais“, – pirmąsias pažinties su Viktoru akimirkas prisimena V. Alesius.

Baigę mokslus Vokietijoje, į Lietuvą vaikinai grįžo turėdami vienintelį tikslą – išpopuliarinti „Skamp“. Deja, kad ir kiek pastangų dėjo, jų pasirodė per maža. Grupė „Skamp“ nieko nedomino – iki 1998 m., kol įrašė vasarišką kūrinį „Summertime“.

Įrašę kūrinį, Viktoras ir Vilius tradiciškai išvyko į „Rock am Ring“ muzikos festivalį Vokietijoje. Nutiko taip, kad grįžti namo nebeliko pinigų. Vienintelė judviejų viltis buvo Vokietijoje viešėjęs Egidijus Dragūnas.

„Sutarėme, kad jis mums paskolins pinigų. Likome dar vienai nakčiai, o atsikėlę ryte iš Egidijaus išgirdome, kad jis nutarė nusipirkti naujus „kedus“ ir negali mums paskolinti pinigų. Tuomet lėkėme į automobilių turgų, kažkoks geranoriškas lenkas mus pavežė iki Lenkijos sienos. Tuomet „tranzavome“, lipome į traukinį, iš kurio mus vis išmesdavo, kol galiausiai grįžome į Lietuvą. Per tą kelionę spėjome ir susimušti, ir susipykti, ir nutraukti grupės veiklą“, – pasakoja vyrai.

Grįžusių jų laukė dar vienas šokas. Erica Jennings pranešė, kad vaikinai jau kurį laiką yra aktyviai ieškomi, nes „Skamp“ kūrinys „Summertime“ per savaitę tapo sensacija ir užkariavo radijo stočių topus. Taip prasidėjo du dešimtmečius trunkantis stulbinantis „Skamp“ kelias.

Šiandien „Skamp“ gali pasigirti ne tik turtinga istorija, apdovanojimais apstatytomis lentynomis, dešimtimis hitų, bet ir neblėstančiu populiarumu. Visa, ką šiuo metu turi, gali ir geba geriausio, Erica, Vilius ir Viktoras sudės į vienintelį jubiliejinį grupės koncertą sostinės „Siemens“ arenoje, gruodžio 26 d.

Už grupės atsiradimo istoriją, sudėtą į trumpametražį filmą, „Skamp“ ypač dėkoja animatorei Grėtei Vaičiulytei ir operatoriui bei montažo režisieriui Jokūbui Staniuliui.

Kartu su „Skamp“ pasinerti į prisiminimus susirinko būrys šalies šou pasaulio žvaigždžių ir artimiausių draugų. Nuotaikingą trumpametražį filmą palydėję gausiomis ovacijomis, vakaro svečiai „Skamp“ narius užtvindė galybe netikėčiausių klausimų.

Šilto renginio nepraleido Justinas Jankevičius, Simona Albavičiūtė-Bandita, Eskedar Maštavičienė, Vincas Alesius, Daiva Tamošiūnaitė, Jurgis Didžiulis, Asta Stašaitytė ir kt.

Renginio akimirkos:

Neseniai pristatė vaizdo klipą, kurį uždraudė rodyti televizija

„Skamp“ šiemet ir vėl intensyviai ėmė kurti muziką. Paskelbusi apie gruodžio 26 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiantį vienintelį jubiliejinį koncertą „Skamp20“, žinoma trijulė vieną po kito pristato naujus kūrinius. Prieš keletą dienų gerbėjų įvertinimo sulaukė daina „Love Me Like There’s No Tomorrow“ bei jos drąsus vaizdo klipas.

„Šis kūrinys yra apie meilę, taigi pamaniau, kad ir klipe turėtų būti įamžinti visų tipų santykiai, nepriklausomai nuo amžiaus ar lytinės orientacijos“, – naujos dainos ir vaizdo klipo idėją atskleidė Erica Jennings, kuri yra įsitikinusi, kad bet kokia homofobijos apraiška 2018 metais nėra normalu.

Dainos „Love Me Like There’s No Tomorrow“ vaizdo klipe nusifilmavo per dešimt skirtingos orientacijos ir amžiaus porų: „Mes visuomet palaikėme LGBTQIA bendruomenes ir tikime, kad vieną dieną mums nebereikės apie tai diskutuoti“, – sako Viktoras Diawara, kuris kūrinio muziką sukūrė dar metų pradžioje per šeimos atostogas Izraelyje.

„Love Me Like There’s No Tomorrow“ vaizdo klipas:

Tiesa, dėl šio vaizdo klipo „Skamp“ jau spėjo susilaukti ir neigiamų reakcijų – jo nepanoro rodyti viena populiariausių šalies laidų.

„Tai labai daug pasako apie mūsų visuomenę. Televizija klipo nerodys, nes jame žmonės bučiuojasi ir tai neva yra netinkamas turinys vaikams. O tai, kad bet kuriuo paros metu įsijungus televizorių galima užtaikyti ant ekrane rodomų muštynių ir kito smurto pavyzdžių yra tinkamas turinys?“ – retoriškai klausia E. Jennings.

Ericai antrina ir Vilius Alesius: „Norėtųsi aplink matyti daugiau rankomis susikibusių ir besibučiuojančių žmonių, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, lyties ar amžiaus. Auginame vaikus ir norisi, kad jie augtų aplinkoje, kurioje būtų kuo daugiau tolerancijos ir kuo mažiau patyčių. Nauja daina ir vaizdo klipu norime bent šiek tiek praskaidrinti savo klausytojų dieną ir padovanoti jiems šypseną.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)