„Garbanotas Bosistas“: „Labiau kibirkščiuosim!“

„Jackas White’as – vienas iš mūsų gitaros herojų. Visad labai žavėjo, kaip jis kūrėsi savitą pasaulį“, – prisimena grupės „Garbanotas Bosistas“ nariai. Būtent šiai, vienai ryškiausių alternatyvios scenos dalyvių Lietuvoje, patikėta apšildyti Jacką White‘ą. Tiesą sakant, jis pats juos ir išsirinko – iš keliolikos pasiūlytų variantų.

Po White‘o pasaulį yra pakeliavę visi šios grupės nariai. Karjeros pradžioje jie netgi grodavo „The White Stripes“ koverius. Ne mažiau svarbią vietą jų muzikinėje kelionėje užima ir kiti Jacko projektai – „The Raconteurs“ ir „The Dead Weather“.

Paklausti, kuo bus ypatingas jų pasirodymas Vilniaus „Siemens“ arenoje, garbaniai juokiasi: „Gal kiek labiau jaudinsimės, nes kažkada, žiūrėdami „The White Stripes“ pasirodymus „YouTube“, net nebūtume drįsę pasvajot, kad apšildysim Jacką. Bet jaudulys tik į naudą – labiau kibirkščiuosim!“

Šimtaprocentinė žmogiška patirtis

„Jo supergalia – net ir senus kūrinius groti taip, lyg pirmą kartą, – šiemet rašė žurnalas „The Guardian“. – Neįtikėtina, kad per tiek metų jo aistra nė kiek nepriblėso ir jis vis dar užsispyręs laikosi savo ekscentriškos vizijos.“

Toks yra White‘as. Šiame koncertiniame ture jis pasirodys apsiginklavęs trimis mikrofonais ir didžiuliu gitarų arsenalu. Prieš koncertą jo gitarų kolekciją papildys lietuviška gitara. Tai gražus muzikos agentūros „8 Days A Week” ir „Lava Drop“ sumanymas. Jo muzikantų komanda – tvirta kaip kumštis. Kitaip ir būti negali, kai diriguoja užtikrinta White‘o ranka. „Kiekviena nata tiesiog persisunkusi jo asmenybe“, – rašo žurnalas „DIY“.

Naujasis jo šou visai neseniai nominuotas industrijos profesionalų apdovanojimuose. Garsas, apšvietimas, scenos dizainas ir pasirodymų estetika – labai svarbi Jacko koncertų dalis.

Na, o jei jūsų nebestebina nei vizualiniai, nei garsiniai sprendimai, šiame koncerte patirsite kai ką unikalaus. Šios Jacko White‘o gastrolės – pirmosios pasaulyje, kuriose draudžiami išmanieji telefonai.

Jacko koncerte apsilankęs tinklalapio „Consequence of Sound“ žurnalistas rašė: „Užrakinus savo telefoną mažame žaliame dėkle, apėmė absoliutaus tyrumo pojūtis. Koncertas pasikeitė jau vien dėl to, kad vaizdo nebetemdė ekranai. Be to, visi buvom priversti susitelkti į tai, kas vyksta šią akimirką.“

Skambės ir „The White Stripes“ hitai

Jackas White‘as vis dar laikosi taisyklės – jokio išankstinio dainų sąrašo. Dėl to jo pasirodymai tokie gaivališki ir nesurežisuoti. Jie niekada nesikartoja. Vis dėlto galima prognozuoti, kad koncerte ne kartą pasijusite kaip laiko mašinoje.

Bus pamaloninti visų White‘o įkurtų grupių gerbėjai. Savo dainų sulauks ir „The Raconteurs“, ir „The Dead Weather“ fanai. Žinoma, nuskambės ir svarbiausi „The White Stripes“ hitai. Per „Seven Nation Army“ arena pavirs tikrų tikriausia karaoke. Šio roko himno netraukti visa gerkle tiesiog neįmanoma.

Savo minutės koncerte sulauks ir kiekvienas iš trijų Jacko White‘o solinių albumų. Jo naujausias darbas „Boarding House Reach“ skiriasi nuo visko, ką jis yra sukūręs anksčiau. Gyvai tai skamba dar įspūdingiau nei įraše. Be to, jis niekad nerėkauja banalių ir nuvalkiotų frazių. Jis nepataikauja, o jo gerbėjai tai žino ir vertina.

Šimtaprocentinė žmogiška patirtis. Jokios vaidybos, jokių telefonų, jokio instagraminimo. Tik muzika – čia ir dabar. Tai galime pažadėti šį ketvirtadienį.