G. Liaudanskas-Svaras neslepia, kad daina „O jeigu aš numirčiau“ jam labai svarbi. Norėdamas dar labiau įprasminti vinilinės plokštelės pristatymą, vienas iš neatlygintinos kraujo donorystės iniciatyvos „Vienas kraujas“ įkūrėjų kvietė padėti šalia esantiems – dovanoti kraujo.

„Visas savo veiklas stengiuosi susieti su socialiai atsakingais veiksmais. Kartas nuo karto išgirstu, kad žmonės mielai prisidėtų prie kraujo donorystės akcijos, bet neranda laiko, nepatogu tai padaryti, dar kažkas sutrukdo. Taigi vakar buvo proga dovanoti kraujo renginio metu. Aš ir pats vakar daviau kraujo, kaip tik prieš keletą dienų baigėsi dviejų mėnesių pertraukos laikotarpis“, – kalba G. Liaudanskas-Svaras.

Atlikėjas neabejoja, kad kiekvienas sąmoningas ir stiprios sveikatos žmogus turėtų pasinaudoti galimybe išgelbėti kitam gyvybę. Nedrįstančius to padaryti, turinčius klausimų apie kraujo donorystę, G. Liaudanskas-Svaras kvietė nepabijoti asmeniškai su juo apie tai pasikalbėti arba kartu duoti kraujo renginio metu.

„Mano įsitikinimu, jei galiu padėti kitam, padėsiu. Esu ne tik kraujo donoras, taip pat esu organų, kaulų čiulpų donoras“, – teigia atlikėjas, šiemet tapęs jau devintą kartą Nacionalinio kraujo centro organizuojamo neatlygintinos kraujo donorystės po Lietuvą turo ambasadoriumi.

Kaip rašoma spaudos pranešime, vakarykštę G. Liaudansko-Svaro idėją palaikė nemažas būrys bendraminčių. Renginio metu kraujo dovanojo atlikėjo draugai ir kolegos, svečiai. Iš viso NKC mobiliajame punkte per vakarą apsilankė 20 donorų – šis skaičius yra išties reikšmingas, nes tai yra gerokai daugiau donorų nei jų sulaukiama per įprastą karštą vasaros savaitgalį.

NKC direktorės pareigas laikinai einančios Ignės Klangauskienės teigimu, kiekviena tokia iniciatyva ir žmonių gera valia yra neįkainojamos vertės.

„Esame dėkingi visiems, kurie vakar neliko abejingi ir noriai sutiko padaryti gerą darbą. Pastebime, kad paaukoti kraujo ateina vis daugiau žmonių. Deja, vasarą kraujo atsargos žaibiškai senka, nes didžioji dalis donorų atostogauja, todėl džiaugiamės, kad leisdami laisvalaikį, lankydami renginius žmonės jungiasi ir prie kraujo aukojimo akcijų“, – teigia I. Klangauskienė.

Paskutinį liepos savaitgalį kraujo dovanojusiųjų skaičius pasiekė kritinę ribą, mat per dieną, kad būtų palaikomos kraujo atsargos, reikėtų sulaukti ne mažiau kaip 300 donorų, turinčių įvairias kraujo grupes.

Šiuo metu labiausiai trūksta pirmos neigiamos kraujo grupės (O (I) Rh-). Ši grupė priskiriama retoms kraujo grupėms pagal Rh- faktorių, todėl surinkti pakankamą atsargų rezervą itin sudėtinga.

„Vasarą telkiame ne tik nuolatos kraujo duodančius donorus, bet kreipiamės ir į tuos, kurie galbūt nuspręs kraujo padovanoti pirmąjį kartą. Ši auka kitam žmogui gali išgelbėti gyvybę“, – pastebi I. Klangauskienė.

Dovanoti kraujo donorai gali NKC padaliniuose didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Duoti kraujo galima ir šiuo metu vykstančio neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą renginių metu.