Įveikę respublikines atrankas, kartu su kitais dalyviais iš 18 pasaulio šalių, vokalistai ir šokėjai, skirtingų muzikos ir šokių stilių atlikėjai kovo 25-30 dienomis susitiks Vilniuje.

Kaip rašoma organizatorių pranešime spaudai, jie varžysis dėl geriausiųjų vardo – „Grand Prix“ ir piniginiai prizai atiteks patiems šauniausiems. Atlikėjus vertins tarptautinė komisija, o laureatų pasirodymus filmuos ir transliuos LRT televizija.

„Konkursui – ketveri metai, stipriai ir nuosekliai augame, kasmet mus atranda vis nauji dalyviai Lietuvoje ir užsienyje – didžiuojamės, kad šiais metais jau iškelsime 18-os šalių vėliavas. Turėdami aukštus kokybės standartus, stenngiamės sukurti kelias dienas trunkančią muzikos šventę kiekvienam dalyviui“, – teigia Asta Bagdonavičienė, konkurso sumanytoja.

„Net respublikinėse konkurso atrankose stebime tendenciją, kad kasmet vokalistai atvyksta vis geriau pasiruošę. Dalyvių sceninis įvaizdis, judesys, aktoriniai įgūdžiai iškelia vis aukštesnę kartelę norintiems praeiti atrankas ir patekti į konkurso finalą“, – atvirauja renginio režisierė Regina Stadalnikaitė.

Platus konkurso repertuaras

Konkurse skambės populiarioji muzika, klasika, rokas, džiazas ir kitų žanrų muzika, o šokėjai pasirodys pop, gatvės, modernaus ir kitų. choreografijos stilių kategorijose. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta speciali teminė konkurso nominacija ̧ ̧Tau, Lietuva“. Šiais metais bus išdalinti net 5 ̧ ̧Grand Prix“ apdovanojimai vokalo ir choreografijos kategorijose skirtingose amžiaus grupėse.

Kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija

Į komisiją pakviesti dalyvauti muzikos ir šokio profesionalai iš įvairių šalių. Lietuvai komisijoje atstovaus operos ir estrados dainininkai Merūnas Vitulskis, Antanas Zakarauskas, Aleksandras Ivanauskas – Fara, kompozitorius Gediminas Zujus, choreografai Kęstutis Baranauskas, Rugilė Dailidaitė ir kiti.

Sceninio meistriškumo pamokos

Konkurso organizatoriai siekia, kad dalyviai įgytų naujos patirties ir žinių. Todėl į konkurso programą įtrauktos sceninio meistriškumo pamokos, kurias ankstesniais metais vedė operos dainininkė Nomeda Kazlaus, vokalo pedagogė Nijolė Maceikaitė, dizaineriai ir sceninio įvaizdžio specialistai. Šiemet sceninio meistriškumo paslaptimis dalinsis Lvovo muzikinio teatro meno vadovas, miuziklų dirigentas, aktorius ir dainininkas Oleg Lisij. Jo praktiniuose užsiėmimuose dalyviai gvildens atlikėjams aktualias temas: artikuliacija, gestikuliacija, teksto perteikimo žiūrovui svarba, scenos erdvės suvokimas, aktorinių gebėjimų ugdymas.

Aukšti kokybės standartai leidžia sukurti tikrą šventę

Šventinę festivalio nuotaiką sukuria ypatingas organizatorių dėmesys visumą sudarančioms detalėms: moderni scenografija, profesionalus įgarsinimas, pagarba ir asmeninis festivalio organizatorių dėmesys kiekvienam dalyviui. ̧ ̧Mūsų tikslas – nuo pat mažų dienų ugdyti pagarbą scenai. Norėdami ją išugdyti jaunajai kartai, patys kaip organizatoriai demonstruojame pagarbą kiekvienam atlikėjui. Mums vienodai svarbūs yra visi – ir debiutuojantys vaikai, ir patirtįes turintys pripažinti atlikėjai“, – dalijasi mintimis Asta Bagdonavičienė. ̧ ̧Iš tiesų žavi konkurso organizatorių gebėjimas ne tik kasmet pritraukti naujų dalyvių ir suburti profesionalią vertinimo komisiją. Jie kiekvienam festivalio dalyviui leidžia pajusti įspūdingos scenos džiaugsmą“, – teigia Gediminas Zujus, komisijoje dalyvaujantis nuo pat pirmosios ̧ ̧Muzikos talentų lygos“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją