Elektroniką, roką ir akademinį džiazą derinanti grupė „Sheep Got Waxed“ – jau ne vienerius metus stebina Lietuvos melomanus ir silpnų nervų klausytojus. 2016 m. pabaigoje pristatę savo antrą albumą „Pushy“, pastaruoju metu jie savo pankišką energiją intensyviai skleidžia užsienyje, rašoma grupės išplatintame pranešime spaudai.

Spalio pabaigoje koncertavę Kinijoje (į kurią jau planuoja grįžti), dabar Adas Gecevičius, Paulius Vaškas ir Simonas Šipavičius, padedami (nepri)klausomos muzikos agentūros „Tilto namai“, ruošiasi pakeliauti po Europą.

Jau sausio 19 d. savo muzikinį arsenalą jie demonstruos didžiausiame Europos muzikos industrijos festivalyje „Eurosonic“ Groningene (Olandija). Čia jaunų, perspektyvių grupių ieško beveik visi žymiausi Europos festivaliai, muzikos mylėtojai ir profesionalai. Renginys kasmet sutraukia daugiau nei 4000 dalyvių, čia pasirodo apie 300 muzikantų, vyksta įvairiausi susitikimai, dirbtuvės, diskusijos ir paskaitos apie tarptautines muzikos tendencijas.

Būtent „Eurosonic“ tapo atspirties tašku tokiems kūrėjams kaip „Ásgeir“, „Bastille“, Ibeyi, Jamesas Blake‘as ar Hozier. Šiemet sheepai čia bus vieninteliai Lietuvos atstovai – nuvažiuoti į muzikos ateitį kuriantį festivalį jiems padėjo Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija, iš dalies finansuojanti Lietuvos muzikos ir verslo asociacijos projektą „Lietuvos muzikos galimybių plėtra“.

Pasibigus „Eurosonic“, pirmomis vasario dienomis trijulė savo džiazo kozirius pirmą kartą atvers Slovėnijoje, Liublianoje. Čia jų koncertą stebės muzikos industrijos, žiniasklaidos ir kultūros atstovai, kasmet susirenkantys į trijų dienų festivalį „MENT Ljubljana“. Skirtingose erdvėse įvyks apie šešias dešimtis koncertų, dirbtuvių ir diskusijų, ypač orientuotų į Rytų Europos ir regionines scenas. Pernai MENT sulaukė 3400 svečių ir apie 400 dalyvių.

Kiek vėliau, balandį, „Sheep Got Waxed“ trijulė visai savaitei vyks į Roterdamą. Ten suvienys muzikines jėgas su olandų džiazo grupe „Tommy Moustache“, su kuriais susipažino pernai vasarą Danijoje. Tada čia vyko tarptautinis šiuolaikinio džiazo festivalis „12 points“, į kurį abi grupės pateko atrinktos iš daugiau nei 500 kandidatų.

Dabar olandai ir lietuviai ne tik varžysis, kurios pavadinimas originalesnis, bet ir sukurs bendrą programą jungtiniu vardu „Tommy Got Waxed“. Tomis bus vaškuojamas gyvai koncertuose Olandijoje, o vėliau gal ir Lietuvoje.

Grįžę iš kelionių, užmezgę pažinčių ateičiai ir prisikvėpavę šviežiausių Europos muzikos vėjų, „Sheep Got Waxed“ žada užsidaryti į įrašų studiją ir iš jos neišlįsti be savo naujojo trečiojo albumo.

Sheep Got Waxed – „Forro“ (oficialus video)