Tam, jog klausytojai Kinijoje suprastų apie ką ant scenos pasakoja tik lietuvių kalba kuriantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, prieš kelionę vyrai atliko namų darbus – kartu su vertėja ruošė kiniškus, dainas pristatančius tekstus ir domėjosi Kinijos kultūra, tačiau pirmasis tikras kultūros pažinimas, kaip teigia grupės nariai, įvyko Pekino oro uoste.

„Laukdami skrydžio į Čengdu sutikom kiną, laisvai šnekantį angliškai, o tai, kaip supratom vėliau – retenybė“, – pranešime spaudai pasakojo būgnininkas Karolis Steponavičius. „Nusprendėm pasinaudoti šia proga ir pasitikrinti pasiruoštus kiniškus tekstus. Viskas buvo neblogai – labiausiai mūsų naujajam draugui kliuvo tarimas ir daina apie jogą. Jis niekaip negalėjo suprasti, kaip joga padeda, sprendžiant šeimynines problemas...“, – tęsė jis.

Muzikantai sutaria, jog ši kelionė be konkurencijos laimi įdomiausios grupės išvykos titulą. „Čengdu – milžiniškas miestas, apstatytas dangoraižiais, turintis virš 15 mln. gyventojų, o užsieniečių, kaip ir vietinių, kalbančių angliškai, jame beveik nesutiksi“, – pasakojo grupės vokalistas Martynas Enčius.

„Lyg to būtų maža – viskas užrašyta hieroglifais, nėra nei „Google“, nei „Google Maps“, nei „Youtube“, nei „Facebook“, sunku kažką surasti. Tačiau nežiūrint kalbos barjero, visi visada stengiasi padėti. Jei neišeina paaiškinti, ieško kito žmogaus, kuris galėtų tai padaryti, mojuoja rankomis, sveikinasi, o drąsiausios merginos dar ir nuotraukos paprašo“, – Martyną papildė grupės nariai.

Nepaisant kalbos barjero ar sunkesnio nei įprasta orientavimosi aplinkoje, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ vos per kelias dienas spėjo sugroti festivalyje „Silk Road Indie Music Festival“, iškovoti trečią vietą bei pamatyti miesto centrą, šventyklas, pandų rezervatą, milžinišką turgų, muzikai skirtą gatvę bei neįprastą europiečių akiai meniu siūlančius restoranus.

Tiesa, interakcija su vietiniais, grupės teigimu, buvo viena esminių kelionės ypatybių. „Pavyzdžiui, vaikštinėdami po Čengdu centrą supratome, kad čia labai populiarūs gatvės šokiai. Tiksliau gatvės mankšta tikriausiai maišyta su tradiciniais liaudies šokių judesiais. Žinoma, Juozas nesusiturėjo ir kartu su garbaus amžiaus kinėmis pramankštino savo jauną kūną ir nesudėtingų judesių dėka jautėsi itin laisvai ir natūraliai“, – prisimena Karolis.

„Kartais mieste pasijausdavome lyg tos pandos rezervate, į kurias žmonės spokso visiškai nesidrovėdami. Bet „sunkiausia“ buvo Antanui. Spėjam dėl to, kad jo plaukai šviesūs, o akys žydros. Žodžiu, tikras lietuviško ir dar labiau kiniško grožio etalonas. Buvo smagu stebėti, kaip kines lyg elektra nupurto, pamačius Antaną. Jos kartšligiškai puldavo prie savo telefonų ir, kaip joms atrodo, slapta fotografuodavo, o drąsesnės prieidavo, droviai kikendamos prisidengdavo burną ranka ir prašydavo leidimo nusifotografuoti su mūsų gražuoliu. Viena moteris turguje paskui Antaną ėjo gal 10 minučių kažką meiliai jam kalbėdama. Mes nieko nesupratome, bet nenustebtume, jei piršosi“, – džiaugėsi grupės nario sėkme likusieji.

Visą kelionę išskirtinio dėmesio sulaukę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ geriausiai pasijuto sau įprastoje aplinkoje – ant scenos. „Festivalio žiūrovus labai užvedė tai, jog kartais prašnekdavome kiniškai, be to, žiūrovai ypač aktyviai ir nuoširdžiai kartojo mūsų judesius, atrodė, kad jie supranta, ką mes dainuojam. Viskas pilnai pasiteisino ir kiek teko nugirsti, tą vakarą buvom labiausiai aptarinėjama grupė“, – džiaugėsi muzikantai.

Po finalinio pasirodymo scenos patrakėliai iš Lietuvos Čengdu mieste tapo ne tik labiausiai aptarinėjama, tačiau ir viena geriausių konkurso grupių – tarptautinės komisijos sprendimu „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ tarp penkiolikos dalyvių užėmė trečią vietą ir į Lietuvą grįžo su bronzine festivalio statulėle.

„Tačiau tai ne svarbiausia. Svarbiausia, kad apskritai sugrojom tokioj vietoj, į kurią nukeliaut buvo tolima svajonė. Įdomu, kur dar toliau muzika gali nuvesti..?“, – svarstė Martynas.

Pasibaigus festivaliui ir ruošiantis kelionei namo „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ iki paskutinės minutės rinko įspūdžius ir dalino juos kitiems festivalio dalyviams, nepalikdami klausimų, kas yra smagis, kurį pristato grupė iš Lietuvos.

„Po festivalio visi muzikantai buvo pakviesti į avienos šašlyko vakarėlį. Pačiam įkaršty, Darius čiupo akordeoną, prie jo prisijungė Antanas, o už keletos akimirkų ir Juozas su Marčium. Smagis apsvaigino ir išjudino visus – kinai šoko su lenkėm, gruzinai su britėm, švedai su japonėm, šoko netgi pietų afrikiečiai su armėnais“, – įspūdžiais apie kelionės pabaigtuves dalinosi Karolis Steponavičius.

Kaip teigia grupės nariai, įspūdžių yra tiek daug, jog vienu pranešimu visko papasakoti tikrai nepavyks. Dėl šios priežasties „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ kviečia visus gruodžio 13 dieną susitikti PPC „Akropolis“ esančiame knygyne „Pegasas“, kur pristatys praėusį mėnesį išleistą vinilo plokštelę „Dantų plokštelę“, papasakos apie įspūdingiausią savo kelionę ir pasidalins įspūdžiais ir dar linksmesniais nuotykiais Kinijoje.

Kelionės nuotykiai - nuotraukose: