Prieš 27-erius metus sukurtą dainą „Kalėdų naktį tylią“ šįmet įdainavo visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Vaizdo klipo filmavimo metu kalbinta dainininkė Jurga Šeduikytė DELFI pasakojo, kad šiuo metu Kalėdų laukia ne mažiau nei vaikystėje. „Visada tikėjau Kalėdų Seneliu ir visiems vaikams sakau, kad jie gali patys pasirinkti: tikėti stebuklais gyvenime ar ne, – nusijuokė pašnekovė. – O Kalėdų Senis labai dažnai Palangoje prabėgdavo per kiemą, per gatvę. Tai labai stebuklingas metas ir šventė, ypatingai – kai esi vaikas, tačiau reikia išsaugoti tą vaiką savo viduje ir suaugus.“

O kokia muzika Jurgai aocijuojasi su Kalėdomis? „Klasikinė muzika. Mūsų namuose visada buvo pilna plokštelių, todėl ji visada skambėdavo“, – pasakojo J. Šeduikytė.

Kalėdas Jurga nuo pat vaikystės švenčia tėvų namuose, kur susirenka visi artimiausieji. „Tai tokia nerašyta taisyklė“, – savo šeimos tradiciją apibūdino Jurga.

Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis

Jurgos vyras Vidas Bareikis apie Kalėdas taip pat pasakojo mistiškai ir prisipažino, kad jo gyvenime nebuvo to lūžio, po kurio jis pradėtų galvoti, kad Kalėdų Senio nėra. „Tikėjau vaikystėje ir dabar tikiu. Taip, suprantu, kad jis turi pagalbininkų, nes viso pasaulio nespėja apeiti, bet kad jis tikrai yra, tai tuo net neabejoju. Tai su niekuo nesulyginamas jausmas, kai laukdavom to Kalėdų ryto, to stebuklo“, – šypsojosi pasakodamas V. Bareikis.

Jei Kalėdas Vidas pieštų muzikos garsais, be abejonės suskambėtų „Kardiofono“ „Kalėdinė eglutė“.

Vidas pasakojo, jog Kūčios jam - pati ypatingiausia švenčių dalis, nes jis tieisog nesupranta to žmonių skubėjimo, bėgimo kažką nupirkti, padaryti.

Jurga Šeduikytė

„Kūčias vaikystėje švęsdavau pas senelį, ten švęsdavome su visomis tradicijomis: traukdavome šieną ir panašiai“, – prisiminimais dalijosi Vidas.

O kaip jo Kūčios atrodo dabar? „Dabar jau mano tėtis yra senelis, stengiamės visada apsilankyti jo namuose, tačiau visada per šventes keliaujame ir pas Jurgos šeimą į Palangą. Jų šeima labai gausi, per šventes susirenka krūva vaikų, krūva senolių, tai kažkas labai šilto. Ten yra ir dovanų, ateina Kalėdų senelis, kuris palieka didžiulį maišą dovanų, tai labai šiltos emocijos“, – pasakojo V. Bareikis.

Prie būrio garsenybių prisijungusi Jurgita Jurkutė pasakojo, kad emocijos, kurios užplūsdavo vaikystėje ir dabar – nepalyginamos. „Vaikystėje tai būdavo didžiulė šventė, o dabar, kai tą šventę kuri kitiems, tarsi pereini į kitą pusę“, – pasakojo Jurgita.

Jurgita Jurkutė

Vaizdo klipo filmavimo užkulisiuose kalbintas Maksas Melmanas išgirdęs klausimą, su kuo jam asocijuojasi Kalėdos, šyptelėjo ir tarė: „Nebūsiu labai originalus. Tačiau tos šventės gal kiek supopsintos, tačiau nuo žmogaus priklauso: jis tam pasiduoda ar ne. Tai šilta, graži šeimos šventė“.

Vaikystėje, dar darželio laikais, Maksui, kaip ir daugybei vaikų, teko sėdėti Kalėdų Seneliui ant kelių ir deklamuoti eilėraštukus. Tiesa, M. Melmanas iki šiol tiki, kad Kalėdų Senelis yra.

Maksas Melmanas

Prie akcijos prisijungęs ir kartu su visais dainą „Kalėdų naktį tylią“ sudainavęs D. Montvydas DELFI pasakojo, jog kalėdinės dainos jam – kažkas ypatingo ir stebuklingo. Tiesa, pasidomėjus, kokia daina jam labiausiai asocijuojasi su šventėmis, jis nė neabejojęs įvardijo Bing Crosby dainą „White Christmas“.

„Nežinau, kodėl, gal dėl to, kad chore dainavome šią dainą, – šyptelėjo Donatas ir prisiminė, jog vaikystėje ne kartą teko dainuoti ir saldainių atnešusiam Kalėdų seneliui. – Buvau ir medžiotojas, ir kiškis. Dažniausiai turbūt kiškis. Nors paskutiniais metais darželyje buvau medžiotojas ir šaudžiau kiškius.“

D. Montvydas tikino labai mėgstantis kalėdinę dvasią, kuri apima visą miestą prieš pat šventes

„Muzika, žalios eglutės, žmonės su dovanomis... Gal tik apsipirkinėjimas ne, bet pats šurmulys prie kalėdinės eglutės – labai patinka“, – šypsojosi Donatas.

Donatas Montvydas

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje. „Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi. Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, – sakė kūrinio autorius.

Vaizdo klipo filmavimo užkulisiai:


Kviečia aukoti

Muzikantų akcijos metu visi Lietuvos žmonės bus kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti. Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių.

Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta. Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie akcijos „Kalėdų naktį tylią“, kurios himnu tapo to paties pavadinimo daina, dainininkas kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

„Lietuvą visuomet sutelkdavo daina. Ji įkvėpdavo, suvienydavo, padrąsindavo ir vesdavo pirmyn. Šiandien šios vienybės ir vėl reikia – visi kartu turime padėti tiems vaikams, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos“, – sakė kūrinyje „Kalėdų naktį tylią“ dainuojantis vienas populiariausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais Prezidentės globojama akcija „Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę“ buvo skirta padėti neišnešiotiems per anksti gimusiems kūdikiams. Projekto metu buvo surinkta daugiau nei 33 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus nupirkta itin svarbi neinvazinė įranga neišnešiotiems kūdikiams.

Vaizdo klipo filmavimo užkulisiai: