Prieš 27-erius metus Tomo Augulio sukurtą legendinę dainą „Kalėdų naktį tylią“ šiemet įdainavo ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati Prezidentė.

Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir TV laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė Radistai – Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Prie akcijos prisijungęs ir kartu su visais dainą „Kalėdų naktį tylią“ sudainavęs D. Montvydas DELFI pasakojo, jog kalėdinės dainos jam – kažkas ypatingo ir stebuklingo. Tiesa, pasidomėjus, kokia daina jam labiausiai asocijuojasi su šventėmis, jis nė neabejojęs įvardijo Bing Crosby dainą „White Christmas“.

„Nežinau, kodėl, gal dėl to, kad chore dainavome šią dainą, – šyptelėjo Donatas ir prisiminė, jog vaikystėje ne kartą teko dainuoti ir saldainių atnešusiam Kalėdų seneliui. – Buvau ir medžiotojas, ir kiškis. Dažniausiai turbūt kiškis. Nors paskutiniais metais darželyje buvau medžiotojas ir šaudžiau kiškius.“

D. Montvydas tikino labai mėgstantis kalėdinę dvasią, kuri apima visą miestą prieš pat šventes. „Muzika, žalios eglutės, žmonės su dovanomis... Gal tik apsipirkinėjimas ne, bet pats šurmulys prie kalėdinės eglutės – labai patinka“, – šypsojosi Donatas.

Dainos autoriaus Tomo Augulio teigimu, ypatingai džiugu, kad prie šio kilnaus tikslo prisideda ir šalies vadovė, kurios balsas suskamba legendinėje dainoje.

„Kuo daugiau žinomų šalies asmenybių imsis lyderystės šioje srityje, tuo daugiau Lietuvos vaikų bus laimingi. Vaikų dienos centrų labai trūksta, todėl veikdami kartu ir kviesdami žmones prisijungti prie šios iniciatyvos sukursime jiems galimybę prasmingai leisti laisvalaikį ir augti tinkamoje aplinkoje“, - sakė kūrinio autorius.

Lapkričio 10-ąją DELFI pristato atliekamą dainą, tačiau tai dar ne viskas. Lapkričio 24 dieną DELFI pristatys šios dainos vaizdo klipą.

Garsūs atlikėjai atlieka Tomo Augulio dainą „Kalėdų naktį tylią“ kartu su Dalia Grybauskaite:

Kviečia aukoti

Muzikantų akcijos metu visi Lietuvos žmonės bus kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti. Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Šie žmonės ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Prie akcijos „Kalėdų naktį tylią“, kurios himnu tapo to paties pavadinimo daina, dainininkas kviečia prisidėti kiekvieną, kuris neabejingas Lietuvai ir jos ateičiai. Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite jau dabar portale Aukok.lt.

„Lietuvą visuomet sutelkdavo daina. Ji įkvėpdavo, suvienydavo, padrąsindavo ir vesdavo pirmyn. Šiandien šios vienybės ir vėl reikia – visi kartu turime padėti tiems vaikams, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos“, – sakė kūrinyje „Kalėdų naktį tylią“ dainuojantis vienas populiariausių šalies atlikėjų Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais Prezidentės globojama akcija „Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę“ buvo skirta padėti neišnešiotiems per anksti gimusiems kūdikiams. Projekto metu buvo surinkta daugiau nei 33 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus nupirkta itin svarbi neinvazinė įranga neišnešiotiems kūdikiams.