„Kriso Barro pirštų galiukai turi tiesioginį kontaktą su siela“, – taip apie anglą muzikantą rašė vokiečiai iš „Rock Times“.

Kaip rašoma festivalio organizatorių pranešime spaudai, olandai jį vadino vienu žodžiu – „stulbinantis“. O liepos 7-8 dienomis K. Barrą pagaliau galės įvertinti ir lietuviai.

Artistas didžiojoje scenoje spėjo pasirodyti dar nė nesulaukęs 10 metų. Jau tada jam patiko Garry Moore‘as, kurį K. Barras laiko didžiausiu savo įkvėpėju. Šiandien Kriso muzika – tokia, kokios tiktų klausytis, klasikiniu „čioperiu“ skrodžiant Ameriką 66-uoju keliu: bliuzas su ryškia roko įtaka.

Pats K. Barras teigia, kad jo venomis teka rokenrolas. Jis – kietas riešutėlis, visomis prasmėmis. Pasirodo, šis unikalus gitaristas ir vokalistas šalia muzikos visuomet turėjo kitą, šalutinį darbą: 10 metų jis tęsė profesionalią mišrių kovos menų karjerą, sportavo Las Vegase, Tailande, Singapūre. K. Barro praeities kovų sąskaitoje: 14 pergalių, 2 pralaimėjimai ir 1 lygiosios.

„Žmonės mano, kad esu pamišęs, jei einu kautis į narvus, rizikuodamas pakenkti savo rankoms. Yra tiesos, bet kovos ringas man pasiūlė daugiau galimybių nei muzikos pramonė. Esu kovęsis prieš 8000 žiūrovų Azijoje. Jų akivaizdoje mieliau būčiau grojęs nei daužęs snukius!“ – juokiasi gitaristas, aktyvią sportininko karjerą jau baigęs.

Kitas intriguojantis šių metų festivalio pasirodymas – tarptautinis trio. Lietuvą jame atstovaus Aleksandras Belkinas, o JAV – Mattas Tedderis ir K. McInroe‘us.

Matto amžių lengva pamiršti, klausantis jo balso. Daugelis sako, kad jis turi seno žmogaus sielą, nes M. Tedderio kūryba stipriai primena Tomą Waitsą ar Jacksoną Browną, jam patinka Ray‘us Charlesas ir „The Rolling Stones“. Kita vertus, scenoje Mattas apsigyveno anksčiau nei kiti bendraamžiai: 14-os jau buvo įkūręs profesionalią muzikos grupę, su kuria koncertavo Valstijose, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, yra pasirodęs ir legendiniame Orfėjaus teatre.

Auksinis biografijos faktas: M. Tedderis yra velniškai populiaraus TV šou „The Voice of USA“ žvaigždė, kuriam atsisuko pats Adamas Levine!

Su Mattu atvykstantis raudonplaukis Keeganas jau yra koncertavęs „Bliuzo naktyse“. Muzikantas tuomet stipriai pamilo Lietuvą ir festivalį, kuris turi savo dvasią. Įdomu tai, kad Teksaso universitete jis pats yra baigęs religijos ir filosofijos studijas. Būdamas studentu grojo baruose ir net įkūrė grupę „Catfish Whiskey“, bet tai – jau istorija. Vėliau Keegan‘as pradėjo solo karjerą. Pastaraisiais metais jis bemaž pusmetį praleidžia Europoje, važiuoja per festivalius. Senasis kantri, bliuzas ir folkas – šie trys šaltiniai malšina jo troškulį.

Jei tai, kad teksasiečiai groja bliuzą, skamba visiškai natūraliai, tai italai, atrodytų, toliau estradinio San Remo festivalio nėra pažengę. Tačiau šiemet į „Bliuzo naktis“ su savo grupe atvykstantis italas Marco‘as Pandlofis – lūpinės armonikėlės ir gitaros virtuozas – tokį mitą paneigs akimirksniu.

Daugiau nei 20 metų bliuzą grojantis muzikantas yra didžiai gerbiamas šio žanro žvaigždžių. Marco muziką suka amerikiečių radijo stotys, o jo įrašus aptaria tokie autoritetingi leidiniai kaip „Blues Revue“, „Soul Bag“ ar „Blues Britain Magazine“. Na, o kartą „Delta Groove All Star Blues Revue“ festivalyje Misisipėje jis apskritai buvo vienintelis svečias iš Europos.

Na, ir visiška staigmena jubiliejinėse „Bliuzo naktyse“ – estai „Argo Vals Band“. Jų programa gerokai atitolusi nuo bliuzo standartų. Nepaisant to, šis elektroniniais prieskoniais papildysiantis projektas puikiai tiks festivalio nuotaikai palaikyti.

Pats Argo Valsas – jaunas gitaristas ir kompozitorius, ne kartą įvertintas gimtojoje Estijoje ir svetur, sulaukęs reveranso iš „The Guardian“ ir daugybės kitų Europos muzikos žurnalistų. Jo muzika gimsta naktį, likus kelioms sekundėms iki saulėlydžio, tad iš Argo galima tikėtis ir žvaigždėtos nakties romantikos, ir jausmingos audros.

Jubiliejinis festivalis „Bliuzo naktys 2017“ Varniuose vyks liepos 7-8 dienomis.