Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinti grupė „Smokie“ savo gyvavimo laikotarpį skaičiuoja nuo 1964 m. pavasario. Didžiojoje Britanijoje, Bredfordo mieste susibūrusių trijų atlikėjų – Terry Uttley, Alano Silsono ir Chriso Normano kompanija svajojo kurti, dainuoti, tapti tikrais roko muzikos gerbėjų širdžių ėdikais ir būti žinomais visame pasaulyje. Jaunatviška energija ir maksimalizmu spinduliavusius rokerius pastebėjo ir po savo sparnu priglaudė prodiuseriai ir dainų autoriai Nicky Chinnas ir Mike‘as Chapmanas.

Tuomet veržlioji trijulė pasivadino „The Elizabethans“ vardu, tiesa, tai truko neilgai. Pasirašiusi kontraktą su kompanija „RCA“, grupė pakeitė pavadinimą į naują – „Kindness“ ir įrašė pirmąją dainą „Light of Love“.

Nuo 1974 m., kuomet naujojo grupės vadybininko Billo Hurley dėka buvo įrašytas pirmasis grupės albumas „Pass it Around“, papūtė palankūs permainų vėjai. Teigiamų pokyčių pastūmėtą grupę visi pradėjo pažinti iš naujo.

Būtent nuo šio laikotarpio visuomenėje buvo plačiai pradėtas linksniuoti „Smokie“ vardas. Antroji ir kur kas didesnė populiarumo banga Didžiojoje Britanijoje bei dalyje Europos šalių nuvilnijo išleidus didesnio ažiotažo sulaukusį antrąjį albumą „Changing All The Time“. Roko muzikos gerbėjai ėjo iš proto dėl tokių hitų kaip „If You Think You Know How to Love Me“ ir „Don't Play Your Rock And Roll To Me“.

Didžiausią šlovės laikotarpį „Smokie“ pajuto 1976 m. pabaigoje, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose įrašė trečiąjį albumą „Midnight Cafe“.

Albumą pristatantis kūrinys „Living Next Door To Alice“ žaibišku greičiu tapo bene populiariausiu hitu visame pasaulyje. Muzikos mylėtojai tiesiog šlavė bilietus į visus „Smokie“ koncertus, o grupė išgyveno aukso amžių.

Šiuo metu grupės „Smokie“ penketuką sudaro Terry Uttley, Martinas Bullardas, Steve‘as Pinnellis, Mike‘as Craftas ir Mickas McConellas. Nors atlikėjai jau nebe jaunuoliai, bet jų širdys vis dar plaka roko ritmu, o uždegantys ritmai visus muzikos mylėtojus priverčia dainuoti vienu balsu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)