Dainininkas privačiu lėktuvu į Vilniaus oro uostą iš Švedijos atskrido pirmadienio popietę. Tiesa, po skrydžio seras E. Johnas po Vilnių žvalgytis neketino, nuvyko tiesiai į „Siemens“ areną.

DELFI žiniomis, iki koncerto pradžios atlikėjas ilsėjosi užkulisiuose specialiai jam įrengtame ir pagal jo pageidavimus baldais apstatytame kambaryje. Sakoma, talentingajam muzikos kūrėjui labai svarbi jį supanti aplinka.

O štai sero E. Johno komanda tuo tarpu apsistojo prabangiausiame sostinės viešbutyje „Kempinski“, kuriame po koncerto nakvos ir pati superžvaigždė. Planuojama, kad rytoj atlikėjas kels sparnus į kaimyninę Latviją – Rygoje jo koncertas numatytas tą patį vakarą.

Ant „Siemens“ arenos scenos seras Eltonas Johnas šįvakar žengė po penkerių metų pertraukos – gerbėjai iki šiol puikiai prisimena jo pasirodymą šioje salėje 2011-ųjų lapkritį. Anuomet bilietais į koncertą apsirūpino ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš kaimyninių šalių. Panašu, kad ir šįmet arenoje buvo galima sutikti svečių iš užsienio.

E. Johno koncertas

Prieš trejus metus atlikėjas koncertavo ir Kauno „Žalgirio“ arenoje. Į koncertą suplūdo net 11 tūkst. klausytojų. Tiesa, tąkart atlikėjas publikos atsiprašinėjo už savo prikimusį balsą, mat koncertuoti teko kenčiant peršalimo pasėkmes.

Šį sykį seras E. Johnas į Vilnių atvyko su naujo tarptautinio koncertų turo programa. Scenoje skambėjo ne tik dainos iš naujojo, 32-ojo studijoje įrašyto albumo albumo „Wonderful Crazy Night“, bet ir daugybė senų, gerbėjams puikiai žinomų atlikėjo hitų.

E. Johnas

Jausmingo koncerto metu E. Johnas atidavė duoklę savo įkvėpėjams.Koncertą Vilniuje E. Johnas skyrė savo artimam bičiuliui Leonui Russellui. Žinia apie L. Russello mirtį E. Johną pasiekė koncerto Vilniuje išvakarėse, tačiau seras, kaip tikras savo srities profesionalas, liūdnoms mintims neleido temdyti jo pasirodymo.

Britų atlikėjas prisipažino, kad muzikantas, kurio gyvybė užgeso sekmadienį, turėjo didelę įtaką jo karjerai.

Su Eltonu Johnu šįvakar pasirodė puikiai žinomi muzikantai – dar karjeros pradžioje su šiuo dainininku pradėjęs groti būgnininkas Nigelis Olssonas, 1971-aisiais prie Eltono Johno komandos prisijungęs gitaristas Davey Johnstone'as, taip pat – bosistas Mattas Bissonette'as, perkusininkas Johnas Mahonas ir klavišininkas Kimas Bullardas.

E. Johno koncerto Vilniuje akimirkos:

@eltonjohn koncertas Vilniuje! #eltonjohn 🎤🎼🎹👏

A video posted by DELFI.lt (@delfilietuva) on Nov 14, 2016 at 10:32am PST

Gyvenimas – lyg kino filmas

1969-aisiais karjerą pradėjęs E. Johnas – ne tik nuostabus kompozitorius ir atlikėjas, bet ir didelis džiaugsmas žurnalistams, mat kone kiekviename interviu jis atskleidžia daugybę įdomių savo gyvenimo detalių.

„Tiesiog nemoku laikyti liežuvio už dantų“, – šelmiškai prisipažįsta žvaigždė. Jūsų dėmesiui – įsimintini sero pasvarstymai įvairiomis temomis:

Apie pasirinktą instrumentą, kuris sutrukdė įgyvendinti savo didžiąją svajonę: „Visada norėjau scenoje sudaužyti gitarą kam nors į galvą. Su fortepijonu to tiesiog neįmanoma padaryti“.

Apie pavojus, kuriuos atneša šlovė: „Populiarumas pritraukia lunatikus. Princesė Diana, Gianni Versace, Johnas Lennonas, Michaelas Jacksonas – visi jie mirė. Du iš jų nušauti prie savo namų. Tai nebūtų įvykę, jei jie nebūtų įžymybės. Aš niekada neturėjau asmens sargybinio, bet įsitaisiau jį, kai mirė Gianni“.

Apie stebuklą, kad vis dar yra gyvas: „Aš išsisukau nuo tiek daug kulkų. Kalbu ne tik apie nesaugų seksą, bet ir tai, kiek daug narkotikų, alkoholio vartojau, kiek daug ir negailėdamas savęs dirbau. Man tiesiog pasisekė“.

Apie Madonną: „Bet ką, kas už bilietus ima 75 svarus sterlingų ir žiopčioja pagal fonogramą, reikia nušauti. Štai, pasakiau. Nebegausiu iš jos Kalėdų atvirukų. Bet ar man rūpi? Ne. Ji – visiškas košmaras. Paskutinėse gastrolėse atrodė kaip karuselių parko striptizo šokėja. Jos karjera – baigta“.

Apie narkotikus: „Kartais, kai lėktuvu skrendu virš Alpių, pagalvoju – čia juk yra visas kokainas, kurį suuosčiau. Buvau visiškame dugne. Klausimas buvo toks – arba mirsiu, arba pasikeisiu. Ir desperatiškai norėjau pasikeisti. Buvo daugybė dienų, kai sėdėjau vienas kambaryje, gėriau, vartojau narkotikus, šimtus kartų klausiausi Peterio Gabrielio ir Kate Bush dainos „Don't Give Up“ apie tai, kad nereikia pasiduoti. Ir verkdavau, kai išgirsdavau priedainį.

Kritau vis žemiau su kiekvienu kokaino gramu. Bet nemokėjau paprašyti pagalbos. Buvau šiknius ir žinojau, kad turiu problemą. Būdavau taip apsinešęs, kad nesugebėdavau įjungti skalbyklės. Bet labiau gėda būdavo dėl to, kad nepavyksta jos įjungti, o ne dėl to, kad visiškai įklimpau į narkotikus“.

Apie aistrą kolekcionuoti meno kūrinius: „Esu pakankamai turtingas, kad pirkčiau nuotraukas ir paveikslus, kurie mane kasdien įkvepia. Nenoriu Picasso paveikslo ant sienos – tai puikus menas, bet man jis atrodo miręs. Geriau turėti įkvepiančią nuotrauką, kurią padarė man niekada negirdėtas žmogus“. Beje, Eltono Johno kolekciją prieš keletą metų papildė ir lietuvių fotomenininko Antano Sutkaus 1959 metais daryta nuotrauka.

Apie interneto poveikį kūrybai: „Atsiradus internetui, žmonės nebeišeina iš namų ir nebeleidžia laiko vieni su kitais, kurdami meną. Vietoj to sėdi namie ir vienatvėje kuria muziką, kas kartais yra neblogai, bet nieko gero ilgalaikei artisto vizijai. Tai – pabaigos pradžia. Išeikite į miestą, bendraukite. Tikiuosi, kitas ryškus muzikinis judėjimas suplėšys internetą. Išeikime į gatves, renkime demonstracijas, protestuokime, o ne sėdėkime namie ir pildykime savo tinklaraštį. Būtų neįtikėtinai įdomus eksperimentas internetą išjungti penkeriems metams ir pažiūrėti, kokia muzika bus sukurta per tą laiką. Esu visiškai tikras, kad ji būtų kur kas įdomesnė nei dabar“.

Apie muzikinius talentų šou: „Nesu jų gerbėjas. Jei tokiame dalyvaučiau, tikriausiai neištverčiau ilgai. Man siūlė būti šou „American Idol“ teisėju. Nesutikau, nes nemėgstu tyčiotis iš žmonių. Be to, nenoriu būti televizijoje, ji tapo nuobodi ir ėdanti smegenis. Man patinka Simonas Cowellas, bet tai, ką jis daro, yra televizinė pramoga. Tuose jo šou buvo neblogų artistų, bet vienintelis tikras kelias susikurti rimtą karjerą yra mokytis grojant mažuose, šūdinuose klubuose“.

Apie patirtas sveikatos problemas ir planus koncertuoti rečiau: „Sugrojau 9 koncertus, 24 kartus skridau lėktuvu – visa tai jau trūkus apendiksui. Man pasisekė – galėjo baigtis labai liūdnai. Operacija nebuvo lengva, nemiegojau keturias paras, nuo morfijaus ir nuskausminamųjų prasidėjo haliucinacijos, visiems aplink buvo labai linksma. Dabar jaučiuosi puikiai, bet tai privertė persvarstyti prioritetus. Turėjau 100 šalių, kuriose per artimiausius keletą metų noriu groti, sąrašą. Dabar jau nežinau. Didžiavausi, kad per metus lėktuvu skrendu 200 kartų, bet ko čia didžiuotis? Tai mane žudo“.