Dar prieš prasidedant festivaliui renginio organizatoriai paskelbė, jog nebeliko nei penktadienio, nei dviejų dienų bilietų. Tačiau lankytojų tai neišgąsdino – šiemet „Loftas Fest“ pasiskolino užsienyje populiarų festivalių formatą – beveik visos festivalio zonos, išskyrus vidinę menų fabriko „Loftas Fest“ sceną, yra nemokamos ir prieinamos visiems vilniečiams ir miesto svečiams. Festivalio atidaryme apsilankė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pasveikinęs festivalio organizatorius šiemet švenčiant mini jubiliejų – penktuosius metus.

Pirmąją festivalio dieną lydėjo ne tik galybė muzikos ir pramogų, bet ir nemalonus netikėtumas ne tik „Loftas Fest“ lankytojams, bet ir festivalio organizatoriams – penktadienio naktį turėjęs groti prancūzų elektronikos atlikėjas Gesaffelstein vos pasirodęs ant festivalio scenos, netrukus ją paliko – garsiam muzikantui nepatiko garsas.

Gesaffelstein pasirodymui „Lofto“ komanda ruošėsi net tris metus – tiek laiko trūko derybos dėl žvaigždės koncerto Vilniuje. Ruošiantis prancūzo pasirodymui festivalio scenoje, buvo iš anksto kruopščiai suderintas aparatūros parinkimas, bet prieš pat pasirodymą įvyko apmaudi klaida – buvo blogai sujungti laidai. Pasirodęs scenoje ir išgirdęs savo ausiai per aštrius garsus, į kompromisus nelinkęs didžėjus, paliko sceną.

„Mums šis Gesaffelstein sprendimas yra nepaprastai skaudus. Tai blogiausias dalykas, koks galėjo nutikti. Taip išvis nutiko pirmą kartą ir „Lofto“, ir „Loftas Fest“ istorijoje. Labai atsiprašome visų, kurie pirko bilietus vien dėl šio atlikėjo. Prisiimame visą atsakomybę, jog klausytojai neišgirdo taip ilgai laukto muzikanto, kad iki galo nesužiūrėjome UAB „Scena“ garso inžinierių darbo. Norėdami bent šiek tiek kompensuoti šį praradimą, norime informuoti, jog penktadienio bilietai galios ir į šeštadienio koncertus. Be to, esame be galo dėkingi savo lankytojams už supratimą ir palaikymą. Sulaukėme daugybės šiltų žinučių ir mums tai yra labai svarbu. Ačiū, kad net tokiomis sunkiomis akimirkomis esate drauge su mumis“, – nusivylusių žiūrovų atsiprašo vienas festivalio organizatorių Viktoras Diawara.

Nepaisant „Loftas Fest“ organizatorius sukrėtusios nakties pabaigos, „Finlandia Stage“ scena visą penktadienį buvo sausakimša. Joje pasirodė lietuvių neo-folk duetas „Kamanių šilelis“, unikalaus balso savininkė, pop muzikos atlikėja Monika Liu, žymiausia lietuvių hip hopo grupė „G&G Sindikatas“, vilniečių duetas „Roe Deers“ ir vakaro pabaigą išgelbėjęs elektroninės muzikos didžėjus Manfredas, kuris netikėtai sceną palikus Gesaffelstin, grojo dvigubai ilgiau nei turėjo. Lietuvių desantą papildė ir užsieniečiai – elektroninei rusų folk muzikai atstovaujantys „Oligarkh“ ir viena perspektyviausių britų grupių tituluojamas indie rock duetas „Formation“

Lauko scenoje – „Kalnapilis Europavox“, klausytojų ausis penktadienį pavergė inovatyvusis lenkų didžėjus Piotr Bejnar, ispanas Fernando Lagreca ir ukrainiečių grupė „Nousinthis“. Tai jaunas, post-roko kolektyvas, derinantis stiprų gitarų garsą su jausmingais vokalais. Po jų į sceną lipo future pop duetas „JPTR“ iš Čekijos ir sceną uždarę indie rock/pop atstovai „The Academic“.

Perspektyviausiems Europos ir Lietuvos talentams dedikuotoje scenoje savo pasirodymus surengė menų fabriko „Loftas“ organizuoto jaunų grupių konkurso „Novus“ finalistai – „Local Blood“, taip pat kylanti Ukrainos folk-country žvaigždė Sasha Boole, lietuvių roko grupė „Umiko“, islandų elektronikos solo projektas „Mixophrygian“, lietuvių regio grupė „Ministry Of Echology“ ir folk muzikantė iš Latvijos Alise Joste.

Festivalyje šiemet įsikūrė ir reiveriams skirta „Bacardi Sofa Koja“ scena – industriniuose buvusios gamyklos „Elfa“ rūsiuose penktadienį grojo daugybė Lietuvos ir užsienio atlikėjų. „Bacardi Sofa Koja“ scenoje pasirodė instrumentinis baltarusio Andrei Apanovich projektas „Triangle“, lietuvių repo grupė su užburiančiais instrumentalo elementais „Jama & W”, škotas kuriantis Lietuvoje „Melvitronica“, baltarusių elektronikos atstovas Alexei De Bronhe, ispanas Fernando Lagreca. Taip vilniečių duetas „Black Water“, lenkas Piotr Bejnar, lietuviai „Silent Melody“ ir sceną paryčiais uždarę didžėjai „Occult“.

Festivalis vyksta dvi dienas, todėl šiandien, antrają „Loftas Fest“ dieną, lankytojų lauks dar daugiau pasirodymų – vieni laukiamiausių – britų folk trio „Daughter“ ir japoniškos pop muzikos įkvėpti londoniečiai „Kero Kero Bonito“. Kaip ir pirmąją dieną, „Loftas Fest“ festivalio teritorijoje, kuri šiemet užima net 60 tūkstančių kvadratinių metrų, lankytojų ir vėl lauks ne tik daugybė muzikos scenų, bet ir cirkas, teatro pasirodymai, parodos po atviru dangumi, kino seansai ir daugybė kitų pramogų. Visos jos – nemokamos.