Stipriu vokalu, originaliomis kūrybinėmis idėjomis bei unikaliu skambesiu išsiskirianti atlikėja kuria žodžius, muziką, prodiusuoja ir dažnai įvardijama pati sau orkestru, tačiau Kristupo vasaros festivalyje scena ji iš tiesų dalinsis su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

„Ši vasara – tikrai ypatinga. Labai darbinga, todėl mažiau poilsio, bet daugiau laimės. Tam tikrų transformacijų periodas. Pagaliau startavau su savo soline programa, pasirodžiau Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje kaip kompozitorė ir esu labai laiminga, jog vasaros pabaigą įprasminsiu programa su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru – man tai didžiulė garbė“, – atvirauja Monika Liu.

Dainininkė neabejoja, jog šis koncertas – nekasdienė patirtis tiek jai, tiek klausytojams: „Klasikinė muzika – man labai artima. Augau tiek jos klausydamasi, tiek ją grodama. Vaikystėje, vos trejų šokau baletą – pirmąją algą gavau Klaipėdos muzikiniame teatre, dar talonais. 10 metų (nuo penkerių) griežiau smuiku. Pažinti muziką, atrasti jos subtilybes man padėjo būtent šis instrumentas bei jo repertuaras. Nuostabios mokytojos Liudos Kuraitienės dėka, išmokau pagrindines pamokas apie muzikalumą, muzikavimą.“

Anot Monikos, styginiai yra neatskiriama jos identiteto dalis, o orkestro skambesys nepriekaištingai papildys jos kūrinius.

„Kai kūriau savo muziką, mintyse ji skambėjo su orkestru. Galiu drąsiai sakyti, jog tai - svajonės išsipildymas: juk kūriniai skambės taip, kaip visuomet norėjau! Vaikystėje bei paauglystėje teko griežti smuiku kartu su kameriniu orkestru, o štai dabar vėl soluosiu, tik kaip dainininkė“.

Atlikėja žada turtingą pasirodymą, kupiną skirtingų emocijų ir nuotaikų: „Neabejoju, jog Šv. Kristoforo kamerinio orkestro skambesys suteiks dar daugiau dramatiškų atspalvių tokioms mano dainoms kaip „Empirical Love“, „Let me out“ bei pagyvins lengvas ir šviesias dainas. Koncerte bus ne tik nuostabus styginių pagrindas, bet ir mano grupės muzikantai, roko gitara, keturi pritariantieji vokalistai bei papildomi elektroniniai garsai.“

Rugpjūčio pabaigoje vyksiantis Monikos koncertas vadinasi „I am“ (liet. Aš esu). Dainininkė paprašyta pabaigti sakinį „Aš esu..“, šypsosi: „Nežinau atsakymo į šį klausimą, vis dar ieškau. Kol kas labiausiai aš esu.. žmogus, kuris negali nekurti. Skirtingomis formomis. Savyje talpinu ir garsus, ir spalvas, ir įvairiausias formas, kuriomis noriu dalintis su kitais.“

Rugpjūčio 28 d., sekmadienį, 19 val. Vilniaus universiteto botanikos sode Kristupo vasaros festivalio uždarymo koncerte sužinokite kaip skamba išsipildžiusi Monikos Liu svajonė. Atlikėjai: Monika Liu (vokalas) ir grupė, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (dirigentas Donatas Katkus).