„Prieš porą mėnesių šis Lietuvos himno įrašas buvo tik eksperimentas – draugo prašymu pamėginome jį užgiedoti bosanovos stiliumi. Mus labai nustebino tai, kad nors tokiu būdu šios giesmės niekas neatlieka, ji skambėjo nepaprastai gražiai – šiltai, šviesiai, intymiai, su meile. Atlikimas nereikalavo jokių didelių pastangų, viskas vyko tarsi savaime. Artėjant Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai, supratome, kad tai puiki proga padovanoti šią himno versiją lietuviams. Manome, kad svarbu giedoti, tai, kas mums šventa, net jei tai darome kiek kitaip – su pasauliniais prieskoniais“, – sakė Jurgis Didžiulis.


Pasak J. Didžiulio visi atstumai ir skirtumai, kurie skiria lietuvius pasaulyje, prideda vien prieskonių ir įvairovės, tačiau mus visus neabejotinai vienija vienodai stipri meilė Lietuvai. Tokį įspūdį dainininkui paliko kelionė palei šiaurės rytų pakrantę Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios metu jis aplankė pasaulio lietuvių bendruomenes siekdamas suprasti, kas šiems toli nuo geografinės Lietuvos gyvenantiems žmonėms, yra Lietuva ir lietuvybė.

„Mums buvo svarbu suprasti, kokia gali būti pasaulio lietuvių tapatybė, kuri būtų ne tik saugoma, bet kuria būtų galima dalintis su kitais. Labai sunku, jei apskritai įmanoma, suvokti, kas yra „gryna lietuvybė“. Žmonės, gyvenantis kitur, kartais būna didesni patriotai už gyvenančius Lietuvoje. Jie tampa tarsi Lietuvos švyturiais, gyvenančiais toli nuo savo Tėvynės“, – pasakojo J. Didžiulis.

Pasaulietiškai nuskambėjusi „Tautiška giesmė“ – tai ne tik dovana pasaulio Lietuvai, bet ir kvietimas šiandien 21:00 vietos laiku visiems tautiečiams pasaulyje vieningai giedoti himną, kad ir kur jie gyventų, dirbtų ar būtų – Lietuvoje ar kitose šalyse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (184)