Apie 20 tūkst. festivalio gerbėjų klausėsi prasmingų tekstų, kuriuos atliko festivalio ambasadorius Andrius Mamontovas, kuris tapęs festivalio ambasadoriumi spėjo pasidžiaugti, jog šis titulas labiausiai pradžiugintų jo tėtį: „Mano tėtis visada norėjo, kad aš būčiau arba gydytojas, arba ambasadorius, panašu, kad ši svajonė kaip ir išsipildė“, – su šypsena kalbėjo A. Mamontovas.

Taip pat savo išskirtinius pasirodymus atliko Ieva Narkutė, Gediminas Storpirštis, Domantas Razauskas, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Linas Adomaitis, Darius Žvirblis, Virgis Stakėnas bei Vytauto Kernagio tradicinio jaunimo dainuojamosios poezijos konkurso „Mūsų dienos“ laureatas Tomas Drąsutis ir Respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso laureatė Gerda Kalvaitytė.

„Hiperbolės“ legenda atgimė

Paskutinį festivalio akordą vainikavo ir visus gerbėjus sutartinai dainuoti įkvėpė grupės „Hiperbolė“ legenda Igoris Berinas su jaunuolių grupe „Huge soul“ pasirodymas. Tokios dainos kaip „Pamiršk mane“, „Kodėl?“ „Aš ieškosiu Tavęs“, „Laužai“, „Aš dar dainuosiu“ dalį publikos nukėlė 80-jį dešimtmetį, kuomet „Hiperbolė“ buvo savo zenite.

Prieš dvejus metus susikūrusi jaunuolių grupė „Huge soul“ savo muzikinį talentą suvienijo su „Hiperbolės“ gitaristu, kompozitoriumi Igoriu Berinu. Grupės „Huge soul“ įkūrėjas Edvinas Kišonas suvienijo savo jaunatvišką polėkį su „Hiperbolės“ kūrybinę ugnį kursčiusi ir šiai grupei padovanojusiu daugiau nei 50 įsimintinų kūrinių I. Berinu.

Visi grupės „Huge soul“ nariai yra profesionalūs muzikantai su milžiniška, jaunatviška energija, begaliniu noru groti ir kurti atgaivino „Hiperbolės“ kūrinius ir šiuo metu sėkmingai koncertuoja po visą Lietuvą. Šiuo metu „Huge soul“ groja ir kuria roko, bliuzo-roko stiliaus muziką. Visi, be išimties, grupės nariai myli muziką ir prijaučia laisvos muzikos dvasiai, o „Akacijų alėjos“ gerbėjų išskirtinis palaikymas buvo to įrodymas.

Nacionalinio kraujo centro padėka „Akacijų alėjos“ gerbėjams

Kaip teigė Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė – vadybininkė Ilona Vyšniauskienė, vasara yra tas laikas, kai ypatingai trūksta kraujo, nes dauguma kraujo donorų atostogauja, keliauja, leidžia laiką gamtoje. Tad šiuo metų laiku neatlygintinų donorų ypatingai trūksta. Tačiau „Akacijų alėjos 2016“ gerbėjai net ir per alinantį karštį parodė savo dosnumą ir jautrią širdį.

„Pirmą kartą šiais metais Nacionalinis kraujo centras dalyvavo bardų festivalyje „Akacijų alėja“. Akcijos rezultatai pranoko visus lūkesčius. Per keturias darbo valandas kreipėsi virs 60 žmonių, padovanoti kraujo pavyko net 41 žmogui, bet norinčių buvo daug daugiau. Kiekvieną kartą maloniai stebina neaprėpiamas žmonių gerumas, žmonių, kurie visaip padeda organizuoti kraujo donorystes akcijas ir žmonių, kurie bet kokiomis aplinkybėmis ateina pagelbėti ir paaukoti kraujo. Net ir tada, kai termometras rodo daugiau kaip 33 laipsnius šilumos. Dėkojame festivalio organizatoriams už pagalbą rengiant kraujo donorystės akciją. Dėkojame kiekvienam atsiliepusiam į mūsų pagalbos šauksmą. Dėkojame už tai, kad jums tai svarbu!“, – neslėpdama džiaugsmo kalbėjo NKC vadybininkė I. Vyšniauskienė.

Per penkiolika festivalio gyvavimo metų festivalyje „Akacijų alėja“ susiformavo prasmingų tradicijų, kurias kasmet papildo naujovės. Taigi ir šiais metais bardų festivalis tiek scenoje, tiek ir šalia jos pasiūlė ne vieną staigmeną, todėl čia atvykusieji galėjo ne tik patogiai įsitaisyti ant žolės, mėgautis poezija, dainomis bei išskirtiniu gitarų skambesiu Kulautuvos pušų amfiteatre, bet ir aplankyti „Fojistų“ stovyklos organizuojamą parodą, pasidaryti momentinių nemokamų nuotraukų ir kitaip įprasminti savo laiką festivalyje.

Festivalis „Akacijų alėja“ vyko liepos 2 d., šeštadienį, Kauno rajone įsikūrusiame Kulautuvos miestelyje. Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais bardų festivalis, kurį taikliausia vadinti septyniomis valandomis ant žolės skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa, padovanojo neužmirštamų akimirkų.