Rugsėjo 2-3 d., vieninteliame miesto festivalyje Lietuvoje „Loftas Fest“ startuosiantis jungtinis projektas oficialiai liekia „What's Next in Music?“ vardu. Jį toliau organizuos Lietuvos muzikos verslo asociacija, kuri subūrė Lietuvos muzikos industrijos profesionalus.

Dviejų projektų susijungimas į vieną – neatsitiktinis. Ir festivalio „Vilnius Music Week“, ir konferencijos „What's Next in Music?“ dėmesio centre – jaunos grupės ir muzikos industrijos ateitis. Nuo 2012 metų organizuotas „Vilnius Music Week“ kasmet rengė muzikos konferenciją ir jaunoms grupėms suteikdavo galimybę pasirodyti didelėse scenose centrinėse Vilniaus aikštėse, skveruose ir klubuose.

Pernai debiutavusi muzikos konferencija „What's Next in Music?“ inicijuoja paskaitas ir diskusijas apie muzikos perspektyvas ir ateitį. Konferencijoje dalyvaujantys festivalių organizatoriai, muzikos kompanijų vadybininkai ir agentai bei kiti muzikos industrijos profesionalai iš visos Europos ne tik dalinasi patirtimi ir įžvalgomis apie šiandieninę Europos muzikos sceną, bet ir ieško jaunų talentų.

Susijungus abiem projektams į vieną, šių metų „What's Next in Music?“ programoje dalyvių lauks dviejų dienų konferencija ir perspektyviausių jaunų grupių pasirodymai iš visos Europos, vyksiantys „Lofts Fest“ festivalyje, kur tarptautinės grupės turės galimybę pristatyti savo kūrybą ne tik festivalio lankytojams, bet ir muzikos ekspertams.

„Sujungti du stiprius renginius į vieną paskatino ta pati misija ir panašių muzikos renginių praktika kitose Europos šalyse. Dabar jaunoms grupėms patraukti įtakingiausių muzikos industrijos atstovų dėmesį bus dar paprasčiau“, – apie sprendimą susijungti pasakoja vienas renginio organizatorių, Lietuvos muzikos verslo asociacijos direktorius Vaidas Stackevičius.

Jam pritaria ir asociacijos narys, menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas Viktoras Diawara: „Siekdami, jog Lietuva atsidurtų Europos muzikos žemėlapyje, supratome, jog reikia vienyti jėgas ir vietoje daug mažų renginių turėti vieną, bet stiprų. Taip sulauksime daugiau muzikos industrijos ir įtakingiausių jos atstovų dėmesio, juk visus suburti į vieną vietą yra gerokai paprasčiaum nei išbarstyti po skirtingus renginius.“

Atlikėjų registracija į „What's Next in Music?“ sceną „Loftas Fest“ festivalyje jau prasidėjo.

Lietuvos muzikos verslo asociacija, prieš savaitę surengusi lietuvių atlikėjų pasirodymus festivalyje „The Great Escape“ Jungtinėje Karalystėje, žada, kad „What’s Next in Music?“ Vilniuje išvysime ir šio festivalio atstovus.