Praėjusią savaitę vyko net du „Novus“ renginiai. Antradienį vyko atranka į pirmąjį pusfinalį, o trečiadienį – ilgai lauktas pusfinalis. Jo metu paaiškėjo pirmieji „Novus“ jaunų grupių konkurso finalistai – jais tapo rokenrolo grupė „Basi“. Pusfinalis sėkmingas buvo ir grupei „Local Blood“ – jie buvo pripažinti publikos favoritais ir sulaukė pasiūlymo apšildyti liepos 5 d. „Lofte“ grosiančią amerikiečių grupę „Son Lux“.

Publikos simpatijos titulas sėkmę atnešė ir antradienį grojusiai svajingajai „Feather Grey“ – ji taip pat sulaukė „Lofto“ staigmenos ir apšildys gegužės 26 d. menų fabrike pasirodysiančius islandus „Sóley“.

Šį antradienį, gegužės 10 d., „Novus“ scenoje savo kūrybą pristatys ir dėl galimybės patekti į antrąjį konkurso pusfinalį bei publikos simpatijų varžysis grupės „All Is Lost“, „Uprising Tree“, „Mato nesimato“ ir „Mėtų vėjas“. Kiekvieną jų pristatys „Novus“ konkurso vedėjas grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičiaus.

Prieš jaunų grupių konkursą tradiciškai vyks nemokamas seminaras. Šį antradienį jame dalyviai susipažins su muzikos leidyba ir eksportu. Savo patirtimi leidybos ir muzikos eksporto klausimais dalinsis du muzikos profesionalai – agentūros „M.P.3“ vadovas Vaidas Stackevičius ir Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė. Seminaro dalyviams jie papasakos apie fizinių ir skaitmeninių albumų leidybą, apie muzikos leidybos agentūrų paiešką. Taip pat, kaip uždirbti iš tokių muzikos platformų, kaip „Youtube“, „Spotify“, „Souncloud“ ir „iTunes“ bei atskleis muzikos eksporto į kitas šalis galimybes bei ypatumus. Paskaita, kaip ir jaunųjų grupių koncertas yra nemokamas.

„Novus“ – tai kiekvieną antradienį vykstantis dviejų dalių – seminaro ir nemokamo koncerto, kuriame varžosi jaunų grupių konkurse dalyvaujantys scenos debiutantai, projektas. Seminarai, kaip ir jaunųjų grupių pasirodymai – nemokami.

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jai atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje „Black Box“ įrašų studijoje, video klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas rugsėjo 2-3 d. vyksiančiame miesto festivalyje „Loftas Fest“, kur sceną reikės dalintis su tokiomis muzikos žvaigždėmis, kaip „Daughter“, Gesaffelstein, „Lola Marsh“, „Formation“ ir „Kero Kero Bonito“.