Laimos Vaikules kelias į didžiąją sceną prasidėjo prieš 50 metų, kuomet dvylikametė mergaitė nugalėjo Rygos VEF kultūros namų jaunųjų vokalistų konkurse ir pradėjo dainuoti su bigbendu. Laimai buvo vos penkiolika, kai žymus latvių kompozitorius ir pianistas Raimonds Pauls pakvietė ją prisijungti prie Rygos estradinio orkestro. Dainininkė kvietimo nepriėmė – norėjo koncertuoti su savo grupe.

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje L. Vaikule pradėjo dainuoti garsiame Jūrmalos varjetė „Jūros perlas“. Čia ji ne tik dainavo – kūrė šokius, sceninius kostiumus, jos šou tuomet buvo laikomi vienais ryškiausių visose Baltijos šalyse ir pritraukdavo minias žiūrovų. Kaip tik tuomet dar kartą dėmesį į Laimą Vaikulę atkreipė Raimonds Pauls.

Po varjetė prasidėjo naujas L. Vaikules karjeros ir gyvenimo etapas – studijos Maskvos teatro menų institute (GITIS), dalyvavimas daugybėje festivalių, vaidmenys kine, gastrolės visame pasaulyje. Didžiulę sėkmę dainininkei atnešė bendradarbiavimas su Raimondsu Paulsu ir Rusijos poetu bei dainų tekstų autoriumi Ilya Rezniku. R. Paulso ir Laimos Vaikules dėka gimė grandiozinis muzikos festivalis „Jurmala“. Jos indėlis vystant Latvijos muzikos kultūrą neliko neįvertintas – 1996-aisias L. Vaikule buvo apdovanota specialiu „Grand Prix“ apdovanojimu.


Per savo karjerą Laima Vaikule įrašė 10 albumų, o jos hitais tapusias dainas „Dar ne vakaras“ (Еще не вечер), „Vernisažas“ (Вернисаж), „Acapulco“ (Акапулькo) mintinai moka milijonai. Ji – pripažinta stiliaus ikona, o jos šou visuomet ryškūs, stebinantys elegancija ir pavergiantys aksominiu balsu atliekamomis pop muzikos klasika tapusiomis melodijomis.