Ketvirtą kartą rengiamo festivalio pagrindinėje scenoje šiemet bus galima išvysti Marijoną Mikutavičių, Saulių Prūsaitį, „G&G Sindikatą“, Lilą ir Innomine bei grupę ba.

Tarp jau paskelbtų šiais metais muzikos festivalio „Granatos Live“ koncertuosiančių atlikėjų – britų dainininkės Ella Eyre ir Jess Glynne bei šokių muzikos talentas iš Belgijos „Lost Frequencies“. Iš viso per kelias festivalio dienas jo dalyviai galės išvysti daugiau kaip 50 šiandien aktualių atlikėjų ir grupių pasirodymų.

Pirmą kartą „Granatos Live“ scenoje pasirodysiantis Marijonas Mikutavičius – dainininkas, kurio pasiklausyti susirenka tūkstančiai. Šelmiškas, pasiutęs, iki skausmo atviras. Sąžiningas prieš gerbėjus ir save patį. Tokį jį scenoje matome jau 25-erius metus – nuo tada, kai jis pirmą kartą scenoje pasirodė su grupe „Bovy“ 1991-aisiais. Solinę karjerą Marijonas, jau turėdamas hitus „My woman“, „Leaving Home“ ir „Velnias, man patinka Kalėdos“, pradėjo po 5 metų. 2000 m. M. Mikutavičiaus įrašyta daina „Trys milijonai“, skirta palaikyti Lietuvos rinktinę Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse, tapo vienu didžiausių visų laikų lietuviškos muzikos hitu. Visgi dainininkas neskubėjo pasinaudoti užklupusia šlove – pirmasis solinis Marijono albumas „Pasveikinkit vieni kitus“ pasirodė tik 2004 m. Jis netruko tapti platininiu, buvo apipiltas apdovanojimais, dainos „Bliamba, juk aš tave myliu“ ir „Aš miręs“ tapo hitais, o titulinė albumo daina „Pasveikinkit vieni kitus“ – superhitu. Antrojo solinio M. Mikutavičiaus albumo „Baigėme mokyklą“ gerbėjai sulaukė 2008-aisiais, trečiasis, pavadintas „Lengvas būdas mesti klausytis“, buvo išleistas 2014-ais. Vien tik dainų kūryba niekada neapsiribojusį M. Mikutavičių įvertino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė – 2014 m. už pilietinį aktyvumą jam buvo įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.

Po metų pertraukos festivalyje „Granatos Live“ pasirodys grupė „G&G Sindikatas“. Visų laikų geriausios Lietuvos hiphopo grupės nariai sako: „Du praėję pasirodymai „Granatose“ buvo vieni smagiausių mūsų istorijoje, tad labai noriai grįžtame ir pažadame paruošti tikrai įdomią specialią programą!“ Bemaž du dešimtmečius gyvuojanti grupė ką tik pristatė naujausią savo kūrinį 365 O.D.M. – energija trykštantis kūrinys, kurio akronimas O.D.M. reiškia „on da mic“ arba „prie mikrofono“, apeliuoja į būsimo grupės albumo startą. „365 O.D.M. yra reprezentacinis gabalas apie mus pačius, mūsų žmones, mūsų nekentėjus ir viską, kas sudaro Sindikato judėjimą, nes tai yra daugiau nei 4 žmonių grupė,“ – apie naująją dainą sakė Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Nuo 1999-ųjų, kuomet dienos šviesą išvydo pirmas „G&G Sindikato“ albumas „Tavo sielos vagiz“, hiphoperiai išleido 7 studijinius albumus ir buvo įvertinti turbūt visuose įmanomuose lietuviškos muzikos apdovanojimuose.
Į Rumšiškes šią vasarą sugrįš ir Saulius Prūsaitis. Itin savitą muzikinį braižą ir stilių turintis dainininkas festivalio „Granatos Live“ publikai pristatys naujausias dainas iš savo pirmojo solinio albumo, kuris turėtų pasirodyti 2016-aisiais. Buvęs grupės „Happyendless“ vokalistas solinę karjerą pradėjo 2011-aisiais – jo O. Koršunovo spektakliui „Išvarymas“ sukurta muzika sėkmę atnešė ne tik spektakliui.

Daina „Meile tu“ tapo pirmuoju Sauliaus hitu lietuvių kalba ir postūmiu tęsti solinę karjerą. Su „Happyendless“, kurioje dainavo, kūrė muziką ir tekstus iki 2013-ųjų, S. Prūsaitis sulaukė neįtikėtinos sėkmės ir pripažinimo – 2008 m. grupė buvo apdovanota „MTV Europe Music Awards“ geriausių Baltijos šalių atlikėjų statulėle, jų kūryba buvo įvertinta ir visuose tuo metu Lietuvoje egzistavusiuose muzikos apdovanojimuose. Charizmatiškas dainininkas sako, kad jo debiutinis solinis albumas bus skirtas mėgstantiems pašėlti ir į jokius amžiaus rėmus savęs nespraudžiantiems žmonėms. Praėjusiais metais pristatytos S. Prūsaičio dainos „Būkime geriausiais draugais“ vaizdo klipas galėtų pretenduoti į rekordų knygą kaip kūrinys, kuriame nusifilmavo daugiausiai žymių Lietuvos žmonių. Metų pabaigoje pasirodė ir titulinė albumo daina „Naktiniai paukščiai“, kurią dainininkas sakosi dedikuojantis tiems, kurie „nenužudė“ maištininkų savyje. Naujausias S. Prūsaičio kūrinys – kartu su „4Roses“ merginomis įrašyta „Pasaka be galo“.

Prieš metus užvaldę „Granatos Live“ hiphopo erdvę, šiemet Lilas ir Innomine jau žengs į pagrindinę festivalio sceną. Nestandartinio, gyvo skambesio hiphopo grupė, savo kūryboje apjungianti grubią romantiką ir elektroniką – viena aktyviausių hiphopo grupių Lietuvoje. Milijonai perklausų internete, būriai gerbėjų, per savaitę iššluotas visas 2015-ųjų rudenį pasirodžiusio trečiojo jų studijinio albumo „Tu naktis“ tiražas – vaikinai turi kuo pasigirti. Skandalų ir dėmesio nemėgstančių atlikėjų kūryba šiemet buvo įvertinta ir „M.A.M.A“ apdovanojimuose – Lilas ir Innomine pripažinti geriausia 2015 m. hiphopo grupe Lietuvoje. Apie savo naujausią albumą jie sako: „Nuo savo pagrindų toli nebėgome, viskas panašu į tai, ką darėme pastaruosius kelis metus, tik stipriau ir kokybiškiau.“

Grupę ba. būtų galima vadinti „Granatos Live“ tradicija – naujosios kartos indie roko ir elektroninės muzikos kūrėjų karjera startavo tais pačiais metais, kai muzikos festivalis „Granatos Live“ įsiveržė į ryškiausių vasaros renginių kalendorių. Nuo 2013-ųjų vieną perspektyviausių Lietuvos muzikos atlikėjų kasmet buvo galima išvysti šio festivalio atlikėjų sąraše. Tiesa, iki šiol Beną Aleksandravičių su grupe buvo galima matyti „Granatos Live“ jaunųjų atlikėjų scenoje, kurią, festivalio organizatorių nuomone, ba. jau išaugo.

Pats Benas sako: „Pirmasis mūsų pasirodymas „Granatos Live“ buvo vienas įsimintiniausių mūsų koncertų, tiek mums patiems, tiek klausytojams. Mes augame ir norime augti kartu su festivaliu, smagu kartu keistis ir stebėti pokyčius.“ Savo muzikoje Benas Aleksandravičius stengiasi sutalpinti ne tai, kas šiandien yra labai populiaru, o tai, kas jam iš tikrųjų patinka. 2015-ųjų vasarį ba. išleido pirmąjį savo studijinį albumą „Rasti/Pasiklysti“, vėliau pasipildė nauju nariu – prie Beno Aleksandravičiaus ir Jono Butvydo prisijungė bosistas Jean-Paul Marat. Ką tik išleistame naujame ba. minialbume „SAULĖSUŽTEMIMAS“ – trys istorijos, papasakotos to paties pavadinimo kaip ir albumas daina, trumpu ir aiškiu kūriniu „byru iš lėto“ bei viena populiariausių dainų grupės koncertuose jau spėjusia tapti „kūną palikai/atsibudai“.

Ella Eyre ir „Lost Frequencies“ ketvirtą kartą rengiamame festivalyje pasirodys rugpjūčio 5 d., Jess Glynne – rugpjūčio 6 d. „Kovo mėn. bus paskelbta dar daugiau atlikėjų ir grupių vardų,“ – žada festivalio organizatoriai, į Lietuvą jau atvežę tokias muzikos žvaigždes kaip „Bastille“, John Newman, Jessie Ware, „Clean Bandit“ ir kt.