Teletabiai - praeitis, Nikky kalbės apie ateitį

Pasak konferencijos organizatorių pranešimo spaudai, Nikky Smedley yra pažįstama didžiajai daliai pasaulio iš vieno žymiausių serialų vaikams „Teletabiai“. Ji kadaise iš profesionalios choreografijos ir teatro šoko į televiziją, kur 6 metus išbuvo geltono teletabio LaaLaa kailyje.

Šis šuolis padėjo Nikky atrasti savo aistrą - edukaciją pačia nenuobodžiausia forma. Dabar ji daug keliauja, prodiusuoja, moko bei moko mokyti.

„Edukacija pasitelkiant kūrybą, pedagogiką, naujausias technologijas ir gerą humoro jausmą yra be galo įdomi veikla“, - sako Nikky.

Pasak jos, edukuoti jaunąją kartą yra vienas svarbiausių dalykų, jos misija ir pasaulio ateitis. Tačiau labai svarbu tai daryti moderniai, kad mokymosi procesas jauniesiems nebūtų priverstinis. Nikky žino, kaip auginti jaunąją kartą: tiek namie, tiek ofise.

Prieš sutikdama dalyvauti „What's Next?“ Nikky iškart paprašė radijo mikrofono. Scenoje ji planuoja daug judėti ir kelti auditoriją nuo kėdžių. Mažiau šnekų, daugiau veiksmų - toks galėtų būti sutrumpintas buvusios teletabės N. Smedley pristatymas.

Robotų kūrėjas žvelgia toliausiai į ateitį

Vienas perspektyviausių konferencijos pranešėjų - 23 m. Kristijonas Vasiliauskas. Jis yra „Robotikos Akademijos“ Lietuvoje įkūrėjas ir jaunasis išradėjas.

Robotai, žmogaus biopotencialas, virtuali realybė - visa ši technologinė revoliucija yra tai, kuo kvėpuoja Kristijonas.

„Pasakosiu, kaip valdyti prezentaciją savo kūnu, kaip įvertinti, ar smegenys yra pasiruošusios priimti tinkamus sprendimus, kokie pasikeitimai mūsų laukia artimiausioje ateityje. Taip pat pristatysiu vieną pažangiausių humanoidinių robotukų pasaulyje - NAO“, - užsimena K. Vasiliauskas.

Visas verslas ateityje bus paslaugų verslas

Kito „What's Next?“ pranešėjo Reima Rönnholm gyvenimas nenuspėjamas - vieną dieną jis dirba Afrikos ligoninėje, kitą - atrakcionų parke kažkur Europos užkampyje, o trečią - jis jau kruiziniame laive vidury vandenyno.

Jis yra paslaugų dizaino specialistas, o jo valdomoje paslaugų dizaino agentūroje „Palmu“ dirba daugiau nei 60 šios srities profesionalų. Pasak Reimos, visas verslas ateityje bus paslaugų verslas. Tuo tarpu dizainas pastaruoju metu išaugo į daug daugiau nei tiesiog gražus paviršius.

Paslaugų dizaino naujokams R. Rönnholm paskaita bus absoliučiai naujo matymo ir požiūrio į verslą patirtis: „Kalbėsiu apie tai, kaip galima būti priešaky savo konkurentų kreipiant daugiau dėmesio į savo vartotojų poreikius ir elgesį“.

Dar 5 „What's Next?“ pranešėjai

Visų pranešėjų kalbos įkvėps skirtingiems veiksmams savo tolimesnėje karjeroje ir paskatins kūrybišką mąstymą kasdieniškose situacijose. Vienintelė kūrybinių industrijų konferencija Lietuvoje - „What's Next?“ - vyks lapkričio 6-7 dienomis Vilniaus Aukštamiestyje.

Konferencijos metu taip pat vyks dizaino mugė „Uptown Market“, veiks inovacijų showroom'as, mažesnėje salėje savo sėkmės istorijas pasakos pasaulį nustebinę lietuvių projektai.

Primename, jog tarp pirmųjų paskelbtų „What's Next?“ pranešėjų taip pat yra gerai žinomas virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas, kuris kalbės apie kulinarinių industrijų inovacijas.

Apie kūrybos žmonėms dažnai iškylančius „crowdfunding“ konsultuos slovėnas Luka Piškorič. Kino inovacijas išdėstys scenarijų autorė ir rašytoja iš Airijos - Jasmina Kallay. Apie kūrybišką mąstymą, vaizduotę, jos apetitus ir alternatyvias ateities idėjas kalbės rašytojas, filosofas, intelektualas Kristupas Sabolius. Penktoji pirmosios „What's Next?“ pranešėjų porcijos asmenybė, interaktyvaus dizaino specialistė - Sara Božanić.