Populiariems atlikėjams logiškai augo ir kompensacinis arba tuščios laikmenos atlygis (TLA). Bendra paskirstyta TLA suma - 1 334 150 EUR. (TLA AGATA specialistai surenka iš tuščių laikmenų pardavėjų, kaip kompensaciją už legaliai į laikmenas ar įrenginius asmeniniais tikslais kopijuojamas fonogramas ir audiovizualinius kūrinius).

“Mano atlyginimas iš AGATA šiais metais išties smarkiai išaugo. Puiki žinia viduryje vasaros atostogų. Džiaugiuosi, kad yra asociacija, kuri visada kvalifikuotai ir sąžiningai atstovauja mano atlikėjo teisėms”, - sakė dainininkas Edmundas Kučinskas.

“Didelis netikėtumas – iš AGATA’os gavau dvigubai didesnį atlyginimą nei įprastai. Smagu sužinoti, kad esu klausomas ir internete”, - sakė “Lemon Joy” lyderis Igoris Kofas.

“Visada malonu, kai staiga gaunu pinigų, kurių visai nesitikėjau. Patikrinus sąskaitą ir pamačius asociacijos AGATA šiemet man pervestą atlyginimą, būtent toks jausmas ir apėmė”, - sakė dainininkė, vaikų kolektyvo “Tele Bim-Bam” siela Neringa Čereškevičienė.

“Šiemet patobulinome paskirstymo sistemą bei įvedėme naują kriterijų – interneto perklausas. Stipriai auganti interneto muzikos rinka ateityje atlygį veiks dar labiau. Pastebime ir daug rimtesnį pačių atlikėjų rūpestį savo teisėmis. Jie aktyviau registruoja įrašus, laiku pateikia išsamius duomenis”, - sakė AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Šiais metais skirstydama atlygį AGATA iš dalies remiasi ir nacionalinės muzikos bazės “Pakartot.lt” perklausomis. Per metus platformoje “Pakartot.lt” buvo perklausyta daugiau nei 50 000 Lietuvos atlikėjų kūrinių. Labiausiai klausomi nacionalinės bazės atlikėjai: Andrius Mamontovas, Vytautas Kernagis, Egidijus Dragūnas bei Džordana Butkutė.

AGATA atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisėms atstovauja nuo 1999 metų ir vienija daugiau nei 5000 narių – dainininkų, muzikantų, aktorių, fonogramų gamintojų.

Atlyginimas AGATA nariams skirstomas už viešą paskelbimą, panaudojimą TV, radijo eteryje, už panaudojimą retransliavimui, už kitą viešą panaudojimą. Dalį atlikėjų atlyginimo sudaro kompensacinis arba tuščios laikmenos atlygis.