Roko žvaigždės gyvenimą iliustravusioje spaudos konferencijoje su viskiu, gitaromis, merginomis miegamuosiuose ir fotografais salone, buvo tiesiai šviesiai išklota, ką slepia šių metų festivalio „Roko naktys“ užrašas „Peace Kiss @ Roko naktys“.

Linksmi pokalbiai apie artėjančias „Roko naktis“, kurios jau liepos 31 – rugpjūčio 1 d. vyks Zaraso ežero saloje, tęsėsi ant sofos prie Mick‘o Jagger‘io paveikslo. Ten įsitaisė „Thundertale“ vokalistas Laurynas Baškys, „AC/DC Tribute.lt“ gitaristas ir festivalio tėvas Algirdas Barniškis-Blėka, „Soul Stealer“ lyderis Jeronimas Milius ir BIX siela Samas.

„Mes „Roko naktų“ laukiame kaip Naujų metų. Tai mūsų lopšys, - pasakojo Laurynas. – Prieš dešimt metų „Roko naktys“ mums buvo pirmas kartas didžiojoje scenoje. Nesvarbu, kad grojome dieninėje programoje – tai vis tiek paliko įspūdį. O dar kai su Povilu Meškėla ėjome dainuoti „Roko naktų“ himną vakarinėje dalyje – buvo išvis karšta, nes pirmą kartą pamačiau visą tą tikrąją chebrą.“

Pasak jo, „Thundertale“ šiuo metu intensyviai ruošiasi festivaliui. Jų gerbėjai galės išgirsti „sunkesnę programą“. Šiam festivaliui „pasunkės“ ir veteranų BIX muzika. Negana to, skambės nauji kūriniai iš būsimojo albumo.

„Kadangi BIX nėra normalūs, turime net labai rokinių dainų. Visiems bus smagu išgirsti naujoves. Be kita ko, bus ir „Vors“, ir „Sušiktą profesiją“ reikės pavaryti, nes muzikantams tai - labai tinkamas gabalas. Turiu omeny, roko muzikantams, ne Selui. Mūsų gyvenimas nelengvas, bet yra kitų pliusų – mes galim ant papų pasirašinėt, - kvatojo Samas. – Ne kartą tą dariau – ir ant papų, ir ant pilvo rašiausi, esu išmiklinęs ranką. Dabar galiu ant bet kokios dydžio krūtinės labai gražiai pasirašyt.“

Šią temą pratęsė J. Milius, kuris pernai „Roko naktyse“ padovanojo kompaktinį diską merginai, apnuoginusiai krūtinę. „Visa tai pasikartos, nes norime kurti tokią „Roko naktų“ tradiciją – kad merginos galėtų labai lengvu, bet ypatingu būdu laimėti mūsų albumą. Šiais metais vėlgi tokia galimybė bus, tikiuosi, ir su skanduotėmis „Papų! Papų!“, kaip ir praėjusiais metais“, - juokėsi Jeronimas.

Jis teigė, kad roko muzikantai groja iš idėjos ir savo malonumui. „Todėl grojame tiek, kiek norime ir kada norime“, - sakė J.Milius. „Per savo karjerą nesu nei karto grojęs nei vestuvėse, nei restorane. Turime tokią giežtą nuostatą, nes keistai atrodytų: visi sėdi prie kotletų, o tu dainuoji „Kas iš to, kas iš to...“ - juoko bangą išliejo Samas.

Pasak jo, rokas tebėra laisvės simbolis, ypač tikras festivalyje. „Gyvenime esame priklausomi nuo „Facebook‘o“, komentarų, nuomonių, žmonės yra uždari. O festivalyje galima išsitaškyti ir ant papų leisti pasirašyti“, - linksminosi BIX veidas.

Kolegos sutarė, kad „Roko naktų“ užkulisiai – vieni geriausių muzikantams. „Ten įkurtas muzikantų miestelis – gera idėja, žiauriai smagu susitikti su tais, kuriuos retai matai ir kurie yra tavo draugai“, - sakė J.Milius. Savo ruožtu Blėka atskleidė, kad šiais metais „Thundertale“ užkulisiuose kaip tik turės progos susitikti su draugais iš Londono „Neonfly“ – grupe, kuri yra rengusi bendrą turą su Alice Cooper‘iu. „Gaila, kad Curt‘as Cobain‘as pasimirė“, - atsiduso Samas, šį norėjęs sutikti užkulisiuose. O jei dėl Jeronimo pasirinkimo - tai visi rokeriai sulygo, kad jam smagiausia bus sutikti „tą moterį, kuri laimės albumą...“