Šį pavasarį po penkių metų pertraukos pristačiusi naują albumą „88“, Alina Orlova atsiskleidė visai kitomis spalvomis. Jos kūriniuose atsirado nemažai elektroninės muzikos, o gyvuose pasirodymuose - daugiau improvizacijos. 

Festivalio „Galapagai 2015“ organizatoriai praneša, kad A.Orlova liepos 24-25 d. pasirodys Zaraso ežero saloje. Festivaliautojams ji atliks naujausias savo dainas, o taip pat visų mintinai mokamus kūrinius.

„Man patinka festivalių dvasia ir nuotaika. Gamtoje groti kartais nelengva, nes atmosfera tarsi ir atima iš mano muzikos kamerinį skambėjimą. Bet kitąsyk tokia aplinka kaip tik labai dėkinga – festivalyje žmogus yra kitoks nei mieste. Jis kitap jaučiasi, kitaip elgiasi, atsipalaiduoja. Tai, ką grojame didžiuliuose laukuose ir scenose irgi labai įdomiai skamba. Šiame festivalyje pagrosime savo naują programą, kurioje atsirado ir kompiuteriai, ir elektroniniai būgnai“, - sakė A.Orlova. 

Alina festivalyje „Galapagai“ gros pirmą kartą, o „Bix“ šios tradicijos laikosi jau nuo pat pirmųjų metų. „Mūsų mylimam festivaliui „Galapagai“ šiemet ruošiame specialią programą. Pristatysime 3-4 visiškai naujas, dar niekur negirdėtas dainas iš naujo, rudenį pasirodysiančio albumo. Publika galės susipažinti su šių dienų „Bix“ kūryba. Na, ir aišku atliksime geriausius savo hitus, taip kad skraidysite visi!“ – juokiasi grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Pagrindinėje festivalio scenoje pasirodys ir vieni perspektyviausių šalies rokerių - šiauliečiai „Colours Of Bubbles“, grojantys indie muziką su country’n’western įtaka. Viena sėkmingiausių šalies muzikos eksporto grupių „Colours of Bubbles“ per savo karjerą koncertavo „Positivus“ ir „Summer Sound“ festivaliuose Latvijoje, „Tallinn Music Week“ Estijoje, „Jyrock“ bei „Lost in Music“ Suomijoje, „Reeperbahn Festival“ Vokietijoje, „Gatvės muzikos dienoje“ Ukrainoje, o taip pat daugelyje kitų festivalių Lenkijoje, Prancūzijoje ir gimtojoje Lietuvoje.

2014 metais grupė išleido debiutinį albumą „Inspired by a True Story“, surengė jo pristatymo turą ir kartu pasirodė su škotų grupe „Glasvegas“, danais „WhoMadeWho“ ir britais „Crystal Fighters“. Šių metų pradžioje „Colours of Bubbles“ muzikos apdovanojimuose M.A.M.A.2014 buvo pripažinta geriausia metų roko grupe.

Dar vienas įdomus vardas festivalio „Galapagai 2015“ afišose – Angelou. Teigiama, kad ši atlikėja yra būsimoji Lietuvos naujojo r’n’b bomba, kuri tikrai sprogs užsienyje. Kadangi šalies rinka nėra jos pagrindinis tikslas, tai bus viena iš retų progų dainininkę pamatyti gimtinėje.

Jauna, talentinga ir išskirtiniu balsu pasižyminti Angelou visa širdimi myli ritmenbliuzą, soulą, ir hip-hopą. Įkvėpimo ji semiasi iš tokių artistų kaip Beyonce, Miguel, J Cole, Tinashe ir kt. Jungtinėje Karalystėje studijuojanti atlikėja šią vasarą ketina pristatyti net 4 singlus, kurie gimė bendradarbiaujant su JAV ir JK prodiuseriais bei atlikėjais, tokiais kaip Ess Vee, Josh Pan, „Don Production Beatz“ bei lietuvių FRGMNTS ir Despotin komanda.

Dar vieni festivalio svečiai, kurie publikai taps tikru atradimu - vos prieš 1,5 metų susibūrusi indie rock ketveriukė „Condor Avenue“, kurios pavadinimą padiktavo ir įkvėpė Elliot Smith daina „Condor Ave“. Grupės kūryboje susipina indie, roko ir elektronikos gijos, iš kurių gimsta muzika, varijuojanti nuo roko baladžių iki indie šokiams sutvertų kūrinių.

Praėjusių metų rudenį grupė išvyko į „Big Jelly“ įrašų studiją Didžiojoje Britanijoje, kur pradėjo pirmuosius savo įrašus. Šių metų pavasarį vaikinai žengė dar vieną žingsnį pirmyn ir pristatė savo debiutinį EP „The Crown“, kuriame sugulusias dainas koncertuose kartu su grupe traukia jau užsiaugintas pagarbiai gausus būrys nepriklausomo roko mylėtojų.

Britų roko atstovai – šauni lietuvių trijulė „The Independent“ pirmą kartą apie save pranešė „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje 2011 metais. Publika įsiminė ugningus garbanius, kurie neleidžia sėdėti vietoje. Šįkart jie kels ant kojų „Galapagus“.

Festivalio atmosferą šiemet kurs ir grupė „Arbata“, jau skaičiuojanti 14-uosius veiklos metus. Muzikantai maloniai budins festivalio dalyvius šeštadienio rytą. „Šiais metais grupė pasipildė naujais veidais ir, žinoma, naujais garsais. Poezija, rokas, šamaniški burtai ir svarbiausia - daug nuoširdžios, tikros ir lietuviškos muzikos įtrauks į pašėlusį sūkurį visus „Galapagų“ klausytojus!“ – žada „Arbata“.

Vieni įdomiausių festivalio naujokų – jauniausia Lietuvoje hip-hopo grupė „Operatyvūs“, apie kuriuos ir su šypsena, ir su pagarba sakoma: „Jie ne tik nepilnamečiai, bet dar netgi ne paaugliai“. „Operatyvūs“ neretai yra gretinami su „Kris Kross“, kurie taip pat išgarsėjo būdami vaikai. Vis dėlto tai, kaip „Operatyvūs“ pateikia savo repą, pelno rimtą pasitikėjimą ir palaikymą iš žanro senbūvių.

„Važinėjame po Lietuvą į įvairius repo renginius, esame nominuoti Lietuvos hip-hopo apdovanojimų geriausių metų naujokų kategorijoje. Šiuo metu jau įpusėjome pirmaji mūsų albumą, dirbame studijose ir koncertuojame“, - pasakoja „Operatyvūs“.

Festivalyje taip pat pasirodys „Glasshous“ – stiklo namai, kuriuos įkūrė trys dėl muzikos pamišę jaunuoliai – Edgaras, Artiomas ir Magda. Skirtingi kaip sudaužyto stiklo šukės, bet kupini jaunatviško maksimalizmo ir perfekcionizmo „Glasshous“ kviečia ten, kur girdisi svajingas, madingas ir švelnus electropop skambesys.

Na, o beatbox’o gerbėjus pradžiugins ne tik šlovingasis britas „THePETEBOX“, bet ir talentingieji beatbox’eriai iš Lietuvos sostinės - „Vilnius Massive“.

Festivalis „Galapagai 2015“ vyks liepos 24-25 dienomis Zarasuose, Zaraso ežero saloje. Kaip jau anksčiau skelbta, jame koncertuos amerikiečiai „Mobb Deep“, “Pendulum DJ Set & Verse” ir „Top Loader“ iš Jungtinės Karalystės, Latvijos „Eurovizijos“ žvaigždė Aminata, baltarusai „Trubetskoy“, lietuviai „G&G Sindikatas“, „Golden Parazyth“, „Ba.“, „Tie Geresni“, „Jama & W“ ir daugelis kitų.