Tokie festivaliai kaip „Elektra/MUTEK Montréal“, „CTM/transmediale Berlin“, „FutureEverything Manchester“, „Donaufestival Austria“ ir tokios koncertų salės kaip Londono Barbican Concert Hall, Briuselio Palais des Beaux-Arts, Amsterdamo Muziekgebouw, Berlyno Volksbühne, Briuselio Bozar – tai tik dalis teritorijų, kurias jau spėjo „užkariauti“ šis stulbinančio grožio Roberto Henkės projektas.

Audiovizualiniame spektaklyje „Lumière“ R. Henkė meistriškai apjungia naujausias technologijas, elektroninę muziką ir vizualiuosius menus, tačiau ypač pritrenkiantį įspūdį čia sukuria galingų lazerių projektuojami vaizdiniai, panardinantys į multisensorines būsenas ir tyrinėjantys jų galimybių ribas. Tikslios geometrinės figūros čia kontrastuoja su „plaukiojančiomis“ organinėmis formomis ir archaiška svetimų kultūrų simbolių kalba, o viską apjungia ekstremaliai ryški šviesa. Vaizdiniai čia kartais išties galingi ir triuškinantys, o kartais delikatūs ir itin trapūs.

„Lumière“ muzikoje R. Henkė puikiai žongliruoja kultiniais Berlyno techno ir minimal stiliais, o firminius „monoleikų“ ambiento skambesius jis praturtina tiek house, tiek ir kitais klubinės electronica muzikos elementais. Kaskart prie renginio vietos pritaikomame „Lumière“ pasirodyme ypatingu akcentu tampa pats R. Henkė, kuris įspūdingas formas ir vaizdinius piešiančius lazerius bei muziką valdo apsuptas publikos.

Roberto Henkės darbų laukas apima ne tik didžiulio pasisekimo sulaukusią elektroninę muziką, bet ir meninės instaliacijas ir performansus, grįstus naujausių technologijų panaudojimu bei paties sukurtos elektroninės muzikos ir vizualiųjų menų sinteze. R. Henke ypač išgarsėjo 1999 m. kaip vienas pagrindinių garso programos „Ableton Live“ kūrėjų, nuo pat išradimo ši programa tapo pagrindiniu įrankiu elektroninės muzikos kūrybai ir iš esmės pakeitė jos atlikimo praktiką gyvuose pasirodymuose. R. Henkės darbai buvo pristatyti „Tate Modern“ Londone, „Centre Pompidou“ Paryžiuje, „PS-1“ Niujorke, „The Art Galler of New South Wales“ Australijoje ir daugybėje festivalių įvairiuose pasaulio kontinentuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją