Nors 87 metų muzikantas dėl sveikatos pats negalėjo atvykti į Stokholmą asmeniškai atsiimti Poliarinio muzikos prizo, karalienė Silvia bulvariniam leidiniui „Expressen“ sakė, kad ji ir jos dukra Madeleine atsisakė dalyvauti renginyje.

Ji atsisakė dėl to, kad Ch. Berry 1961-aisiais Amerikoje buvo nuteistas trejus metus kalėti už 14-metės vežiojimąsi po kelias valstijas ir lytinius santykius su ja.

Jis pagal 1910 metų įstatymą, kuriuo siekiama apsisaugoti nuo organizuotos prostitucijos, buvo nuteistas už prekybą žmonėmis.

Karalienė Silvia yra įkūrusi labdaros fondą vaikams „World Childhood Foundation“, kuriame taip pat dirba princesė Madeleine.

„Deja, šią informaciją gavau labai vėlai ir kai tai išgirdau, pamaniau, kad nebus gerai būti ten, per prizo įteikimo ceremoniją. Manimi, labdaros fondu „Childhood“ ir princese tiki tiek daug žmonių, – sakė karalienė. – Tai buvo šeimos sprendimas ir aš viliuosi, kad visi su tuo gali sutikti“.

Ch. Berry teistumas ir minėtas įstatymas Jungtinėse Valstijose vis dar vertinami prieštaringai. Muzikantas tvirtino patikėjęs mergina, kuri jam pasakiusi, kad nėra nepilnametė.

Kiek anksčiau muzikantas trejus metus dar kalėjo už ginkluotą apiplėšimą.

Poliariniai muzikos prizai kasmet teikiami už reikšmingus muzikos pasiekimus. Paprastai kasmet skiriami du prizai: šiuolaikinės muzikos ir klasikinės muzikos kategorijų.

Laureatai taip pat gauna 1 mln. Švedijos kronų (110 tūkst. eurų).

Tarp ankstesnių šio apdovanojimo laureatų yra Paulas McCartney, Ravi Shankaras, „Led Zeppelin“, Mstislavas Rostropovičius ir Bruce'as Springsteenas.

Sent Luise gimęs Ch.Berry, kuris koncertavo nuo 6-ojo dešimtmečio pradžios, yra laikomas rokenrolo pionieriumi. Tarp garsiausių jo hitų yra „Roll Over Beethoven“ ir „Johnny B. Goode“.

Ceremonija antradienį įvyko, o kitas šių metų laureatas yra teatro direktorius Peteris Sellarsas , taip pat amerikietis, labiausiai garsėjantis klasikinių ir šiuolaikinių operų pastatymais.

P. Sellarsas savo prizą gavo iš Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo rankų.