Maksimali mobilizacija

Publikos laukia trys ryškiausiais įspūdžiais besitaškysiančios dienos ir dvi bemiegės naktys, o festivalio kūrybinė komanda pasimatymus su savo lovomis jau visą savaitę yra apribojusi iki minimumo. Į renginio vietą juda nuo sceninės aparatūros braškančių sunkvežimių kolonos, talkinant techniniam personalui, festivalio stilistams ir savanoriams sparčiai transformuojasi teritorijos vaizdas.

Šešios scenos, tarp kurių – novatoriškais sprendimais nustebinsiančios „Electronic Circus Club“ ir „Underground Stage“ cirko palapinės su rampa ir kita specialia įranga, aibė pramogų zonų, šventinę atmosferą kuriantys teritorijos apšvietimo elementai ir specialios dekoracijos – tonos konstrukcijų, laidų ir kitokio turto turi „atrasti“ vietą „Karklė Live Music Beach“ respublikoje.

Ekspromtai virsta stebuklais

30 menininkų komandai vadovaujančios festivalio stilistės Viktorija Gedvilienė ir Neringa Šventeckienė iš „By Force Majeure Decor“ neslėpė, jog dekoracijų, stilizuotų praktinę reikšmę turinčių objektų bei apšvietimo „sustygavimas“ tokio masto renginyje – milžiniškas iššūkis, bet tuo pačiu – ir galingas įkvėpimo šaltinis kūrybingoms sieloms. „Jokio idėjų „copy paste“, ekspromtas ir improvizacijos“, – taip savo darbo procesą Karklėje apibūdino duetas.

Šimtai medinių palečių, metalinės statinės, plastikas, audinių rietimai ir glėbiai bambukų – stilistės žongliruoja su aibe skirtingų medžiagų. Ropštis į medžius, naudotis „vyrišku“ įrankių arsenalu, išmanyti fizikos dėsnius ir befantazuojant nepamiršti dalyvių saugumo – šios pareigos sunkiai leidžiasi įspraudžiamos į aiškius rėmus.

Šių metų festivalio puošmenų “razinos” – gausiai ir išradingai panaudoti batikos elementai, grafiti, vizualiai “suskambėsiančios” vinilinės plokštelės, originali siena, skirta įamžinti didžiausiems festivalio dalyvių troškimams ir daugybė ūpą pakeliančių personažų, palaikysiančių draugiją prie scenų ir kitur.

Tinie Tempah užkulisiuose – romantika

Užsienio garsenybių pateikti reikalavimų sąrašai patyrusiems organizatoriams nesukėlė didesnių sunkumų, tačiau „paprastiems mirtingiesiems“ žvaigždžių užkulisiai tikrai nepasirodytų nuobodūs, o įnoriai – „savaime suprantami“. Pavydžiui, privačiu lėktuvu į Lietuvą atskrisiantis britų reperis Tinie Tempah atsiskleidė kaip gan romantiška ir harmoniją vertinanti persona, nes pageidavo 10 kvapių žvakių, šviežių gėlių puokštės, parūpinti jogos kilimėlį, muzikos sistemą ir butelį gryniausio eukaliptų aliejaus. Muzikantas neatsispiria bulvarinėms naujienoms – nurodyta, kad jam būtų užsakytas „tabloidas“ „The Sun“. Įtakingo britų žurnalo GQ geriausiai besirengiančiu vyru Britanijoje išrinkto Tinie Tempah atstovai taip pat pareiškė, kad jam gali prireikti juodos liemenės.

„Manau, kad bus beprotiška – taip, kaip dažniausiai ir būna festivaliuose. Niekada anksčiau nebuvau Lietuvoje, tad įdomu pamatyti, kokie klausytojai susirinks. Kai į šalį vyksti koncertuoti pirmą kartą, turi pasiruošti ypač gerai. Pasirodymui atiduosiu 100 proc. savo jėgų“, – užtikrino pirmąkart Baltijos šalyse koncertuosiantis reperis.

Tinie Tempah
Foto: Organizatorių nuotr.

HIM pateisino rokerių įvaizdį

Grupės HIM technikų komanda, lydėsianti du sunkvežimius, „prifarširuotus“ apšvietimo ir garso aparatūros, atvyks iki suomių pasirodymo likus dviem paroms. Vokalistą Ville Valo ir jo bendražygius į pajūrį taip pat atskraidins privatus lėktuvas. HIM reikalavimų sąrašas gan prieštaringas – viena vertus, muzikantai pageidavo šviežių ekologiškai užaugintų daržovių ir žalumynų, pirmenybę atidavė tailandietiškai, meksikietiškai ir italų virtuvei, tačiau, tarsi pateisindami stereotipinį rokerių įvaizdį, paprašė parūpinti du blokus cigarečių, dvi dešimtis peleninių bei vietinio alaus.