„Šiais metais rinksime ne tik dainą, bet ir atlikėją. Nes „Eurovizija“ jau seniai nėra tik vokalo konkursas. Renkama tiek daina, tiek įvaizdis ir charizma. Atskirai rinksime nugalėtoją, atskirai - „eurovizinę“ dainą, - sakė dainų konkurso vedėjas Arūnas Valinskas

Pirmąjį „eurovizinį dešimtuką vertini komisija, kurioje sėdėjo Vytenis Pauliukaitis, Ramūnas Zilnys, Jurga Šeduikytė ir Edmundas Seilius.

Pirmasis "Eurovizijos" dalyviu dešimtukas

Iš šių dešimties atlikėjų liks tik penki. Komisija bendru sutarimu skirs dalyviams vieną balą. Kiti trys balai atkeliaus iš Rusijos, Vokietijos ir Švedijos muzikos pasaulio atstovų. Kita pusė balų priklausys nuo žiūrovų.

Pirmajame dalyvių dešimtuke pasirodė Aistė Pilvelytė, Vilija Matačiūnaitė, Julija Jegorova, „Vig Roses“, Aleksandra Metalnikova, Vaidas Baumila, Sasha Song, Justas Lapatinskas, Jurijus Veklenko, Juozas Butnorius.

Pirmoji pasirodė Aistė Pilvelytė, atlikusi „Eurovizijos“ nugalėtojos Loreen kūrinį „Euphoria“. „Mes visi senstame. Bet aš džiaugiuosi, kad jos vokalas – ne. Moterys metų neturi, bet atlikėjos sensta. Tačiau Aistei tai negalioja“, - pastebėjo V. Pauliukaitis.

„X Faktoriaus“ superfinalininkė Aleksandra, atliko Ruslanos dainą „Wild Dances“. Lyriškoji Aleksandra scenoje virto laukine mergaite. Už tokius įvaizdžio pokyčius komisija ją ir gyrė, ir peikė.

Aleksandra Metalnikova

Trečiasis į sceną žengė Vaidas Baumila. Anot E. Seiliaus, Vaidas – neblogas pretendentas atstovauti Lietuvai tarptautinėje „Eurovizijoje“. Itin palankiai komisijos įvertinta buvo ir J. Jegorova. Jų nuomone, ši atlikėja taip pat yra verta laimėtojos vardo.

V. Matačiūnaitė hebrajų kalba atliko 2005 metų „Eurovizijoje“ Izraeliui pergalę atnešusį kūrinį. E. Seilius sakė iš Vilijos tikėjosi kur kas daugiau. Operos solistui užkliuvo tai, kad atlikėja keliose vietose neintonavo ir esą dainavo nesuprasdama apie ką. Tačiau nepaisant kritikos, E. Seilius labai išties palankius balus.

Vilija Matačiūnaitė

Šios laidos įrašas per LRT bus rodomas kitą šeštadienį. Šį savaitgalį bus transliuojamas „eurovizininkų“ prisistatymo koncertas ir dalyviai vertinami nebus.