2007 m. įkurto kolektyvo pilnas pavadinimas skamba „Please explain the Rhythm“. Savo šalyje ir už jos ribų duetas išgarsėjo savo vokalinių gebėjimų ir beatbox dėka. Per penkerius karjeros metus vaikinai pelnė publikos simpatijas festivaliuose „New Wave“, „Positivus“ ir „Karklė Live Music Beach“, taip pat dalijosi scena su įvairių muzikos žanrų atlikėjais – nuo Latvijos estrados karaliaus Raimondu Paulsu iki rusų hiphopo žvaigždės Timati.

Ypatingai prie grupės „PeR“ sėkmės prisidėjo jų kūrinys „Go Get Up“. Hitu tapusi daina pasiekė aukštumas Danijos muzikos topuose – kelias savaites iš eilės išsilaikė antroje sąrašo vietoje. Lapkritį atlikėjai žada pristatyti debiutinį savo albumą.

Į Švedijos miestą Malmę, kur šiais metais vyks jau 58-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas, grupė „PeR“ vyks su daina „Here We Go“. Beje, teisę dalyvauti „Eurovizijoje“ latviai iškovojo tik po ketvirto bandymo. 2009 metų nacionaliniame finale grupė liko devinta, po metų sekėsi kiek prasčiau – finale vaikinai liko paskutiniai. 2012 metais jau kiek pasikeitęs kolektyvas pasiekė penktą vietą, o nugalėti pagaliau pavyko šiais metais.

„PER” – „Here We Go” (Eurovizijos daina):