Jamesas Morrisonas – populiariausias britų dainų autorius ir atlikėjas pasaulyje

Geriausia staigmena muzikos mylėtojams ir didžiausia su trenksmu debiutuojančio festivalio „Granatos Live“ žvaigžde 2013 m. bus populiarusis britų dainų autorius ir atlikėjas Jamesas Morrisonas. Šiemet 29 gimtadienį švęsiantis muzikantas visame pasaulyje išpopuliarėjo vos išleidęs pirmąjį albumą „Undiscovered“, kurį 2006 m. pabaigoje jau buvo įsigiję daugiau nei 2 milijonai melomanų. Didžiulės sėkmės sulaukė patys pirmieji J.Morrisono singlai „You Give Me Something“ ir „Wonderful World“, kuriuos iki šiol transliuoja populiariausios pasaulio radijo stotys.

Pagal pardavimų tiražus J.Morrisonas tapo daugiausiai muzikos įrašų pardavusiu solo atlikėjų D.Britanijoje. Po metų vykusioje prestižinėje „BRIT Awards“ ceremonijoje jaunasis atlikėjas pretendavo laimėti apvodanojimus net trijose kategorijose („Best British Male Solo Artist“, „Best British Breakthrough Act“ ir „Best British Single“) ir buvo paskelbtas geriausiu metų britų atlikėju vyru. Be to, jam atiteko specialus „Breaker“ apdovanojimas, kurį muzikantui skyrė balsuodami skyrė milijonai gerbėjų iš viso pasaulio.

2008 m. surengęs nedideles gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jamesas Morrisonas pradėjo įrašinėti antrąjį solo albumą „Songs for You, Truths for Me“. Šį darbą pristatė kol kas didžiausiu atlikėjo hitu tapęs singlas „Broken Strings“ – kartu su kanadiete dainininke Nelly Furtado atliktas kūrinys. Ši daina tapo vienu populiariausiu metų hitu pasaulyje: singlas pasiekė pirmas topų vietas daugelyje šalių ir vien D.Britanijoje jį įsigijo daugiau nei milijonas muzikos mylėtojų.

Trečiąjį solo albumą „The Awakening“ Jamesas Morrisonas išleido 2011 m. pabaigoje. Atlikėjo gerbėjai greitai pamėgo dideliais hitais tapusį singlą „I Won‘t Let You Go“ ir kartu su greitai populiarėjančia britų dainininkei Jessie J įrašytą duetą „Up“. Šiuo metu populiarusis Jamesas Morrisonas jau baigia įrašyti ketvirtąjį albumą, todėl neabejojame, kad keletą naujų dainų išgirsime ir festivalyje „Granatos Live“. Tai bus pirmasis Jameso Morrisono koncertas mūsų šalyje.
Didžiausias Jameso Morrisono hitas – duetu su Nelly Furtado atlikta daina „Broken Strings“:

Speciali dovana – išskirtinis Jazzu ir Sauliaus Prūsaičio projektas

Išskirtine dovana melomanams taps kita festivalio „Granatos Live“ staigmena – Jazzu ir Sauliaus Prūsaičio projektas „Darlings“.

Populiariosios dainininkės Justės Arlauskaitės, besivadinančios Jazzu pseudonimu, atskirai pristatyti nereikia. Buvusi grupės „Pieno lazeriai“ dainininkė didžiausios sėkmės sulaukė bendradarbiaudama su garso režisieriumi ir elektroninės muzikos kūrėju Leonu Somovu. Leon Somov & Jazzu įrašė didžiulės sėkmės sulaukusius hitus „I‘ll Be Gone“, „Tik pasilik“, „Muzika tu“ ir daugelį kitų. Saulius Prūsaitis dar neseniai buvo žinomas kaip lietuviškos elektroninės muzikos grupės „Happyendless“ vokalistas, tačiau šiandien jis ne tik beprotiškai populiaraus šou „X-Faktorius“ teisėjas, bet ir solo projekto „Face White“ siela. Muzikos festivalis „Granatos Live“ taps dar vienos unikalios Sauliaus Prūsaičio idėjos įgyvendinimo vieta, kur debiutuos „Darlings“ – naujas ir unikalus Sauliaus, Jazzu ir orkestro projektas.
Leono Somovo ir Jazzu daina „Getting Nowhere“:

„Happyendless“ hitas „Power Forever“:

Jurga pristatys naują programą

Naują albumą „Breaking The Line“ netrukus išleisianti dainininkė Jurga taip pat bus viena garbingiausių festivalio „Granatos Live“ viešnių. Muzikos ir kino gurmanams staigmeną ruošianti atlikėja naujas dainas publikai pristatys jau gegužės mėnesį. „Albumas susijęs su kinu, nes ši meno rūšis man pastaruoju metu darė didžiulę įtaką. Dvejus metus su šeima gyvenome Maskvoje, tad kinas mane gelbėdavo. Dainos bus suvertos ant kino filmų karoliukų“, - apie muzikos gerbėjams ruošiamą staigmeną užsiminė pati dainininkė. Kokie režisieriai ir filmai turėjo įtakos dainininkės kūrybai, ji kol kas nelinkusi atskleisti, tačiau festivalyje „Granatos Live“ gerbėjai viską sužinos.

Jurga „Aš esu tiktai jei tu esi“

Viena populiariausių grupių Lietuvoje – Skamp

Specialų pasirodymą festivalyje „Granatos Live“ surengs ir viena iš populiariausių mūsų šalies grupių „Skamp“. Lietuvišką sceną Erica Jennings, Vee Diawara ir Vilius Alesius sudrebino dar 1998 m., kai išleido savaip atliktą klasikinėss George‘o Gerschwino dainos „Summertime“ versiją. Daina iš karto pakilo į topų viršūnes, tuo pateisindama skirtingų kalbų bei kultūrų persipynimą „Skamp“ muzikoje. Nuo tada grupė yra išleidusi dešimt albumų, įkūrusi savo leidybinę firmą „Tabami Records” ir yra viena iš geriausiai vertinamų gyvai grojančių grupių Lietuvoje, gavusi gausybę apdovanojimų už savo aktyvią veiklą. Jie taip pat sėkmingai atstovavo Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse 2001 m. Specialiai festivalio „Granatos Live“ publikai „skampai“ ruošia ypatingą staigmeną, apie kurią daugiau informacijos atskleis jau greitai.

„Skamp“ – „Superstar“ (akustinė versija)

Publikos numylėtiniai „Liūdni slibinai

Publikos numylėtiniais tapę „Liūdni slibinai“ taip pat bus išskirtiniais festivalio „Granatos Live“ svečiais. Geriausios 2012 metų grupės titulą M.A.M.A apdovanojimuose laimėję „Liūdni slibinai“ save pristato kaip „muzikinėje erdvėje nepripažintą mitologinis darinį arba tiesiog jaunų aktorių grupelę, pasižyminčią lyties, ūgio bei muzikinių (ir ne tik) nuotaikų įvairove“. Ši, anaiptol, ne šventa trejybė turi šventą tikslą – festivalyje „Granatos Live“ surengti nepakartojamą ir vienintelį pasirodymą, kurio fanai nepamirš niekada gyvenime.

„Liūdni slibinai“ – „Netvarka“

Festivalio šukuosenas kurs „Garbanotas bosistas“

„Garbanotas bosistas“ – tai dar viena lietuviška grupė, prisijungusi prie „Granatos Live“ sąstato. Prieš penkerius metus Vilniuje susikūręs kolektyvas svajoja kurti kažką savito ir nuoširdaus. Aktyviai koncertuojantys muzikantai 2012 m. pavasarį išleido debiutinį singlą „Great Expectations“. Neabejojame, kad kaip ir kiekvienas „Garbanoto bosisto“ koncertas, taip ir kolektyvo pasirodymas „granatose“ taps tikru nuotykiu tiek grupei, tiek klausytojams.
Garbanotas bosistas „I Thought“:

Pasaulinės muzikos žvaigždės, Lietuvos scenos grandai ir jaunieji talentai

Viena pagrindinių organizatorių idėjų – „sprogdinti“ naują muziką, todėl festivalis ypatingą dėmesį skirs ne tik jau žinomiems atlikėjams, bet muzikos karjerą pradedantiems perspektyviems muzikantams. Pirmą kartą rengiamame festivalyje koncertuos kultinis britų elektroninės muzikos kolektyvas „Fenech-Soler“, didžioji Danijos popmuzikos viltis „The Asteroids Galaxy Tour“, geriausias modernios gotikos ir XXI a. bliuzo atstovu tituluojamas Jamie N Commonsas, pasaulinį priažinimą pelnęs gatvės artistas iš Australijos „Dub FX“ ir roko grupė iš Italijos „La Cricca“.

Be šiandien skelbiamų atlikėjų ir grupių lietuviškos muzikos scenai festivalyje „Granatos Live“ taip pat atstovaus geriausia hip-hop grupė „G&G Sindikatas“. Festivalyje taip pat gros publikos numylėtiniai grupė „The Perfect Pill“; tarptautinį pripažinimą pelnęs kolektyvas „Keymono“; ypatingai ryškiai debiutavusi scenos naujokė Gjan; daug vilčių teikiantis talentingasis Markas Palubenka; sielą kūnu verčiantis Beissoul; šokių muzikos klubus su hitu „One Dream“ pavergęs elektroninės muzikos kolektyvas „Electronic I“; naujausia indie muzikos viltimi vadinama grupė „The Colours Of Bubbles“ iš Šiaulių; post-punk stiliaus atstovai „Deeper Upper“ iš Vilniaus; debiutuojantis naujas, jaunas ir perspektyvus merginų duetas „Shamanna Bug“; jaunieji freestyl rap karaliai „Jama & W“; dėl jazz, disco ir elektroninės muzikos pamišęs trio „Proper Heat“; neseniai vykusiuose „T.Ė.T.Ė.“ apdovanojimuose „Metų Funk“ apdovanojimą pelniusi funk muzikos grupė „Fun Clock“ ir prieš metus debiutavusi pop-rock grupė „The Local Legends“.