Neginčijamą autoritetą muzikos pasaulyje turintis žurnalas „Rolling Stone“ neseniai Ericą Claptoną išrinko geriausiu šiuo metu gyvenančiu pasaulio gitaristu – tik patvirtindamas tiesą, kuri šio muzikanto gerbėjams jau seniai nekelia abejonių.

1963-aisiais, būdamas vos 17-os, Ericas tapo grupės „The Yardbirds“ nariu. 2013-aisiais atlikėjas paminės profesionalios muzikinės karjeros 50-metį. Ta proga Ericas Claptonas savo gerbėjams paruošė stulbinamai gerų žinių.

Didžiąją šių metų dalį jis praleido, kurdamas naują albumą, kuris parduotuvėse pasirodys 2013-ųjų pradžioje. Įspūdingą kūrybinį jubiliejų 2013-ųjų gegužę atlikėjas su grupe taip pat paminės koncertais Londono salėje „Royal AlbertHall“. Dėl milžiniško publikos susidomėjimo jau teko paskelbti papildomus koncertus – kol kas suplanuoti septyni pasirodymai šioje prestižinėje koncertų salėje.

Džiugiausia naujiena Lietuvos publikai – Ericas Claptonas taip pat sutiko surengti ribotą skaičių jubiliejinių koncertų kitose Europos šalyse. Praėjus vos savaitei po pasirodymų Londone, su įspūdinga sukaktimi muzikantą žiūrovai galės pasveikinti Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Lietuva bus antroji šalis už Didžiosios Britanijos ribų, kurioje Ericas Claptonas atliks jubiliejinę programą. Po pasirodymų Londone muzikantas surengs kelis koncertus Vokietijoje, o iš ten keliaus tiesiai į Kauną.

Šiuose koncertuose gitaristas pasirodys su aštuonių puikiai muzikos pasaulyje žinomų atlikėjų grupe. Joje – ilgamečiai Erico scenos bendražygiai Doyle'asBramhallas II (gitara), Steve'as Jordanas (mušamieji), ChrisasStaintonas (klavišiniai) ir WillieWeeksas (bosinė gitara), MichelleJohn ir SharonWhite (pritariantis vokalas) taip pat – pirmą sykį prie EricoClaptono grupės prisijungsiantys pianistas Paulas Carrackas ir gitaristas Gregas Leiszas.

„EricasClaptonas – vienas geriausių visų laikų muzikantų, kurio gerbėjai prašymais surengti jo koncertą mus atakavo jau seniai. Šiandien džiaugiamės kartu su jais ir didžiuojamės, galėdami pristatyti jo pirmąją viešnagę Lietuvoje“, - sako koncertą rengianti agentūra „BDG Music“.

Kaip savo įkvėpėją ir mokytoją EricąClaptoną mini „Queen“ gitaristas BrianasMay, buvęs „Guns n' Roses“ narys Slashas ir kiti gitaros virtuozai. Tai – vienintelis pasaulio muzikantas, į simbolinę Rokenrolo šlovės salę įšventintas net tris sykius – už solinės karjeros pasiekimus ir kaip grupių „Cream“ bei „TheYardbirds“ narys.

Viena populiariausių Erico Claptono dainų „Tears In Heaven“ įvertinta net trimis prestižiniais „Grammy“ apdovanojimais, o 2006-aisiais šios ceremonijos rengėjai muzikantą pagerbė specialia statulėle už gyvenimo pasiekimus. Iš viso Erico Claptono kolekcijoje – net septyniolika „Grammy“ apdovanojimų. Už savo veiklą atlikėjas yra apdovanotas Britų imperijos komandoro kryžiumi. Ir tai – tik nedidelė dalis muzikanto sukauptų apdovanojimų bei įvertinimų.

„Tears InHeaven“: