65 metai šįmet sukanka ir didžiausiam bei seniausiam Filharmonijos kolektyvui - Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui. Keturis dešimtmečius orkestrui vadovaujantis profesorius Juozas Domarkas spaudos konferencijoje šmaikštavo, jog jubiliejui pažymėti šiais laikais reikia kažko sukrečiančio - tankų ir patrankų.

Tačiau orkestras savo sukaktį švęs su "auksiniais" Lietuvos ir užsienio dirigentais - prestižinių dirigavimo konkursų aukso medalių laimėtojais. Ne mažiau tituluoti Lietuvos ir užsienio solistai su orkestru atliks daug įdomių kūrinių, tarp jų - premjerinį Algirdo Martinaičio opusą "Atminties knygą" Holokausto tema, prieš daugiau kaip pusę amžiaus Lietuvoje skambėjusią Piotro Čaikovskio Trečiąją simfoniją, Richardo Strausso simfoninę poemą "Taip kalbėjo Zaratustra" ir daugelį kitų.

Čiurlionio kvartetas, be koncertų Filharmonijoje su kviestiniais atlikėjais, vasarį planuoja gastroles Kinijoje, kovą dalyvaus muzikos festivalyje Frankfurte prie Oderio Vokietijoje, grieš Londone, taip pat vėl pakviestas koncertuoti Belgijoje. Kvartetas netrukus išleis skaitmeninio formato kompaktinę plokštelę su įrašytais dvejų pastarųjų metų koncertais, kuriuos nufilmavo Lietuvos televizija.

Pernai 30-metį pažymėjęs orkestras "Musica humana", pasak vadovo profesoriaus Algirdo Vizgirdos, toliau lieka muzikos archeologais ir tęsia praėjusiais metais pradėtą programą "Lietuviška muzika ir J. S. Bachas". Jau sausio 16 dieną savo gerbėjus orkestras kviečia į evangelikų liuteronų bažnyčią pasiklausyti pirmą kartą Lietuvoje skambėsiančių Leopoldo Mocarto mišių "Missa solemnis" ir Volfgango Amadėjaus Mocarto kūrinių.

Vasarį orkestras vyks į gastroles po Skandinavijos šalis, balandį Lietuvoje pristatys italų baroko muzikos šedevrus, o vasarą rengiasi dalyvauti festivalyje "Kuršių nerija". Be to, "Musica humana" leidžia dvi kompaktines plokšteles, kuriose skambės Lietuvos nacionalinės premijos laureatų ir Johano Sebastiano Bacho muzika.

Šįmet 40 metų jubiliejų švęsiantis Valstybinis Vilniaus kvartetas tęsia programą "Naujųjų Europos Sąjungos šalių kamerinė muzika" ir šį pusmetį Lietuvos klausytojams atliks Maltos, Kipro, Slovėnijos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Slovakijos kompozitorių kūrybą. Numatomi ir kvarteto koncertai Rytų Europos šalyse ir Vokietijoje.

Lietuvos kamerinis orkestras po išsiskyrimo su ilgamečiu vadovu profesoriumi Sauliumi Sondeckiu, pasak orkestro violončelininko Dainiaus Palšausko, išlaiko savo aukštą muzikinį lygį. Tuo bus galima įsitikinti ir aštuoniuose šio pusmečio Filharmonijos koncertuose.

Šįmet savo 45 metų sukaktį pažymintis Kamerinis orkestras balandžio pabaigoje rengia šventinį koncertą, į kurį žada pakviesti ne tik profesorių S. Sondeckį, bet ir visus buvusius prie orkestro ištakų.

Pasak Nacionalinės filharmonijos generalinio direktoriaus pavaduotojos Rūtos Prusevičienės, šį pusmetį 70-yje koncertų, be Filharmonijos kolektyvų ir solistų, pasirodys ir apie 30 kviestinių atlikėjų. Tarp jų bus garsusis amerikiečių Gvarnerio kvartetas ("Guarneri Quartet"), vyrų vokalinis ansamblis "King's Singers" iš Didžiosios Britanijos, smuikininkas Gidonas Kremeris, brazilų pianistas Miguelis Proenca, Stokholmo Karališkosios muzikos akademijos simfoninis orkestras, Šiaulių valstybinis choras "Polifonija", "Ąžuoliuko" chorai, fortepijoninis trio "Kaskados", klavesininkė Giedrė Lukšaitė-Mrazkova ir daugelis kitų.

Kovo 17 dieną Filharmonija kvies į Rusijos valstybinio Didžiojo teatro spektaklį - Gioacchino Rossinio operos "Sevilijos kirpėjas" koncertinį atlikimą.

Sekmadieniais Filharmonija tradiciškai rengs įdomius koncertus visai šeimai su spalvingomis garsių atlikėjų programomis ir netgi operų pastatymais. Nebus nuskriausti ir džiazo gerbėjai - be programinių koncertų, kartu su koncertinėmis agentūromis Filharmonija rengia ir keletą dar neskelbiamų staigmenų.

Kadangi šimtamečio Filharmonijos pastato Mažoji salė remontuojama, kamerinės muzikos koncertai vyks Vilniaus paveikslų galerijoje Chodkevičių rūmuose ir Taikomosios dailės muziejuje.