“Neslėpsime, sukurti šią dainą lėmė tikri įvykiai. Negalėjome patikėti, kad šalis užauginusi Mocartą, Štrausą ir daugybę kitų iškiliausių asmenybių, gali būti tokia buka ir beširdė”, – sako dainos kūrėjai.

“Žinoma, jų gatvėmis seniai važiavo rusiški tankai, seniai į mamas ir seseris šaudė gerai treniruoti kareiviai. Jie tai užmiršo. Jie užmiršo, ką reiškia gatvėse stovinčios barikados. Laužai per naktį. Dabar jiems svarbiau pigios dujos. Visada smagiau būti turtingo ir galingo draugu,” – pranešime spaudai kalba dainininkas Vaidas Baumila.

Šiuo metu Olandijoje gyvenantis Tomas Krivickas-Psichas, šypteli, kad jo vokalas dainoje skamba tarsi „Amerikos balsas“ sovietmečiu, tik sklinda jis ne iš už Atlanto, o iš tariamai laisvos Europos. Dar pernai vasarą į pradėtus dainos įrašo darbus Tomas pažiūrėjo patriotiškai.

Tomas Krivickas Psichas
Foto: Asmeninio archyvo nuotr.

“Svarbiausia neužmirškime, kas mes, juolab kad mūsų broliai ir tėvai stovėjo Baltijos kelyje, budėjo Sitkūnuose ir Juragiuose, grūdosi mažam Kauno televizijos kiemelyje ir nedejavo sausakimšuose troleibusuose, kai degalinėse nebuvo benzino,” – kalba Requiem lyderis.

Netrukus savo solinį albumą išleisiantis Linas Adomaitis prisipažįsta, kad tai ne vienintelė, socialinį atspalvį turinti jo nauja daina, pateksianti į albumą.

Kūrėjas pabrėžia: “su daina “Alfa. Alpės. Alegorija.” norime pagerbti žuvusius už mus, prisiminti, kad visuomet reikia kovoti už savus ir už ateitį, kurioje gyvens mūsų vaikai. Lietuva – tai ne buto šildymo kainos, ne mokesčiais smaugianti vyriausybė, ne atlyginimas vokelyje ar visiems įkyrėję valdininkai. Lietuva – tai mes. Tu ir aš. Ir net jeigu Europai mes esame nereikalingas pakraštys, ir net jei Europai smagiau jų kurortuose pinigus leidžiantys ieškomi nusikaltėliai, o ne teisybė – mes būsime bebaimiai,” – kalba dainos prodiuseris Linas Adomaitis.

Linas Adomaitis „Fox Lomotion“ nuotr.

Dėl aštraus dainos „Alfa. Alpės. Alegirija.“ turinio, muzikantai nusprendė ją pristatyti tik internetinėje erdvėje. Dainos galite paklausyti čia: