Hip-hopo pionierius nuo 1974-ųjų

Yra sukurta begalės istorijų apie džiazo gimimą bei rokenrolo pradžią, tačiau hiphopas turi tėvus atradėjus: vienas iš jų „Grandmaster Flash” (tikrasisi vardas Joseph Saddler). Nuo pat paauglystės jis eksperimentavo su savo tėvo plokštelėmis. Geras muzikinės įrangos išmanymas leido „Grandmaster Flash” pasiekti revoliuciją muzikiniame pasaulyje - patefonas tapo jo muzikos instrumentu.

„Grandmaster Flash” karjera prasidėjo Niujorko pietiniame Bronkso rajone. Iš esmės šie vakarėliai ir tapo hip-hopo pradžia – šio muzikinio žanro aušra. Jis buvo pirmasis DJ pradėjęs manipuliuoti viniline plokštele sukiojant ją atgal, į priekį, ar prieš laikrodžio rodyklę. Įdėmiai stebėjęs to meto didžėjavimo stilius ir technikas, jis sugalvojo kelias muzikos miksavimo teorijas, radikaliai patobulino lig tol buvusias ir iškėlė jas į naujas aukštumas taip padėdamas visus pamatus tam, ką diskžokėjai išdarinėja dabar. Visa kas šiais laikais vadinama DJ - sukūrė „Grandmaster Flash“.

1970-ųjų pabaigoje paprašęs savo draugų parepuoti grojant jo ritmams, „Grandmaster Flash“ pasaulyje užkuria naują madą tapusią hip-hopo arkliuku. Netrukus „Grandmaster Flash“ kartu su penkiais vaikinais sukuria pirmąją pasaulyje repo grupę „Grand Master Flash & The Furious 5“. Sumaišius jų dainas su „Grandmaster Flash“ neįtikėtinais gabumais ir akrobatiniais pasirodymais: sukinėti ir „skrečuoti“ vinilą pirštais, alkunėmis ir bet kuria kita rankos vieta, buvo pelnytas pasaulinis pripažinimas ir šlovė.

Kūriniai tapo klasika

,,Grandmaster Flash & The Furious 5“ singlas „The Message“ tapo platininiu. Tuo tarpu singlas „The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel“ reprezentavo didžėjavimą daug didesnei auditorijai negu jis buvo žinomas prieš tai. Kūrinys tapo pirmąja pasaulyje didžėjaus įrašyta kompozicija. Šlovė milžiniškais tempais augo kartu su tokiais kūriniais kaip “Superappin“, “Freedom“ “Larry’s Dance Theme“ ir “You Know What Time It Is“.

Įamžintas šlovės muziejuose

Nors ,,Grandmaster Flash“ jau daugelį metų muzikinėje veikloje, jis nerodo jokių sustojimo ženklų. Kelios dešimtys renginių per mėnesį įvairiose pasaulio scenose, skirtinguose kontinentuose, sausakimšose erdvėse. Atlikėjo ateinančių metų pažadas - naujas albumas.

„Grandmaster Flash“ sugebėjimas užkrėsti publiką, nenusakomu energijos ir geros nuotaikos virusu, priverčiant ją šėlti ir atiduoti visas jėgas - unikalus. Net ir nemėgstantys hip-hop muzikos ,,Grandmaster Flash“ pasirodymo metu negali nustovėti vietoje. Iškalbos nestokojantis vinilinių plokštelių guru, prisilietęs prie patefonų, surengia įspūdingą šou žiūrovui. Jo grojamos muzikos ritmams paklūsta visos pasaulinės muzikos ir kino įžimybės. Puikus to įrodymas - šį mėnesį vykęs prestižinių "Grammy" apdovanojimų nominantų paskelbimo koncertas, kuriame grojant „Grandmaster Flash“ atsistojusios šėlo visos pasaulio įžimybės. Verta pažymėti, kad šio koncerto metu hip-hopo legendoms „Grandmaster Flash & The Furious 5“ buvo įteiktas specialus „Grammy“ apdovanojimas, įamžinantis juos prestižiniame „Grammy“ šlovės muziejuje. Šią pasaulinę šlovę už išliekamąją istorinę vertė jiems garantavo kultinis kūrinys "The message". Tai yra pirmasis kartas „Grammy“ apdovanojimų istorijoje kuomet hip-hopo kūrinys pasiekė tokias neįtikėtinas aukštumas.

Nors ir būdamas hip-hop muzikos žanro atstovas „Grandmaster Flash & The Furious 5“ už tai, kad padarė milžinišką įtaką muzikos industrijai 2007 metais buvo įamžintas Rokenrolo šlovės muziejuje, šalia tokių „dinozaurų“ kaip Elvis Preslis. „Grandmaster Flash“ tapo pirmuoju taip garbingai įvertintu hip-hop atlikėju. Be šių šlovingų pasiekimų atlikėjas nominuotas ir laimėjęs ne vieną dešimtį kitų prestižinių apdovanojimų.

Viena naktis Vilniuje

„Grandmaster Flash“ priklauso aukščiausiai muzikos pasaulio lygai. Jo kūriniai tapo įkvėpimo šaltiniu ir kelrodžiu daugybei jaunesnės kartos muzikantų, atlikėjų, diskžokėjų. Savo audringais pasirodymais drebinantis didžiausias pasaulio sales, žymiausius stadionus, klubus ir festivalius, scenos mochikanas „Grandmaster Flash“ vienam vakarui atvyksta į Vilnių. Kitų metų kovo 23 d. naujosios ir senosios hip-hopo eros mylėtojams bus atviros menų fabriko „Loftas“ durys. Oficialiai bilietais į koncertą bus pradėta prekiauti rytoj. Renginio organizatoriai „Diskoholikai“ ir gupės „G&G Sindikatas” narys Andrius Glušakovas - Pushaz įsitikinę, jog visi bilietai bus išgraibstyti per pirmąsias dienas, kadangi bilietų vos tūkstantis. Legendinį atlikėją apšildys lietuviškos hiphopo scenos lyderiai „G&G Sindikatas”.