“Mad Max” vakarėlis – tarsi Naujametinis festivalis, trunkantis iki sausio 2 d., sekmadienio ryto. Čia bus galima sutikti Naujuosius ir pasveikinti „Loftas“ su gimtadieniu, išeiti susitikti draugų ir vėl grįžti tiek kartų, kiek norisi. Vakarėlis vyks ir bus atviras visiems ištisas dvi paras be sustojimo.

Garbingas DJ sąrašas su Dj Mamania (PMP Rockers) ir Manfredu (M.O.M.) priešakyje, sunkiasvorė gyva programa su NO DJs (live mashups), kaskadininkai, miesto sportas (parkūras), Šarūno Kirdeikio ir jo komandos įspūdingas šou, neįpareigojančios poilsio zonos nuo 6 valandos ryto, post-apokliptiniai pusryčiai, „Mad Max“ filmų peržiūra sausio 1-ąją, o po pietų vėl reivas – ir taip iki paryčių.

“Šiemet „Loftas“ įvyko per 50 renginių – nuo laukinių vakarėlių iki operos, akustinių koncertų, kino peržiūrų bei festivalių, mados renginių ir šokių iki ryto. Tęsim savo pažadą neriboti žmonių, ateinančių pas mus su gera idėja, nesvarbu kokiai meno ar kultūros sričiai ji priklausytų. Buvo fantastiški metai, tad juos užbaigdamas ir gimtadienį švęsdamas, „Loftas“ bus MAD.... Max! Kviečiam į šitą laukinę žemę visus, kam ten pakeliui”, - sako vienas iš menų fabriko įkūrėjų Viktoras Diawara.

“Mad Max” trilogija (1979, 1981, 1985 m.) – post-apokaliptinių filmų žanro pavyzdys, palikęs itin ryškų braižą kino istorijoje. Civilizacijos pabaiga, įstatymų ir socialinės santvarkos žlugimas, išlikimo bet kokia kaina pastangos, siautėjančių nusikaltėlių gaujos, moralės ir nevaldomos savivalės priešpriešos – svarbiausi šio žanro bruožai. Garsiausi filmai-pasekėjai: “Terminatorius”, “Vandens pasaulis”, “Matrica” “Diena po rytojaus”, “Aš esu legenda”, “Diena, kai žemė sustojo”, “Žmonių vaikai”, “Absoliutus bogis”, “Elijaus knyga” ir t.t.

Žymiausias post-apokaliptinis kultūros reiškinys – festivalis “Burning Man”, kasmet sutraukiantis tūkstančius norinčiųjų savaitę pagyventi be civilizacijos, valiutos, visuotinai priimtų socialinių ir elgesio normų. Čia egzistuoja tik laisvė, saviraiška, mainai vietoj pinigų ir, žinoma, privalomas atributas – beprotiški kostiumai bei pačių sukonstruotos transporto priemonės.

Mažesniais mastais įvairiose pasaulio vietose iki šiol vyksta “Mad Max” fanų suvažiavimai, kuriuose pasigaminti neįtikimiausią aprangą ar kosminį automobilį yra ir dalyvavimo sąlyga, ir garbės reikalas. Per šiuos Naujuosius aprangos kodo pamiršti taip pat nevalia. Ateik lyg būtum „Mad Max“ niekieno žemės vietinis ir jus tokiais laikys. Išradingiausiems, kūrybiškiausiems ir daugiausiai darbo pareikalavusių kostiumų autoriams žadamas kvapą gniaužiantys prizai.