„Lietuvos ir užsienio rokerių atliekami pasaulinių roko superžvaigždžių projektai jau tapo „Roko naktų“ žiūrovų itin pamėgta tradicija – per šešerius festivalio gyvavimo metus lankytojai išgirdo KISS, „Bon Jovi“, U2 ir AC/DC kūrinius. Šiemet „tribute“ projektą leidome pasirinkti žiūrovams: balsuodami „Roko naktų“ svetainėje, jie nusprendė, kad labiausiai vertėtų pagerbti vieną įtakingiausių visų laikų roko grupių „Metallica“, – pranešime spaudai dėstė „Roko naktų 2009“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

„Roko naktų“ lankytojai festivalyje išvys netradicinę legendinės grupės „Metallica“ repertuaro retrospektyvą, kurią atliks ne tik „Katedra“, bet ir kviestiniai muzikantai. Projektą „apšildys“ styginių kvartetas – jaunieji violončelininkai, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai Arnas Kmieliauskas ir Dominykas Digimas, kontraboso meistras Augustinas Treznickas, altu grojanti VU Kamerinės muzikos ansamblio narė Kristina Baltrušaitytė.

Prie tradicinio „Katedros“ trejetuko – vokalisto bei gitaristo Ričardo Laginausko, bosisto Gedimino Jurgaičio ir būgnininko Salvijaus Žeimio – specialiai „Metallica Tribute.lt“ projektui pakviestas gitaristas Vaidas Giedraitis.

„Metallica“ gerbėjai gali būti tikri, kad išgirs visus „privalomus“ šios legendinės grupės kūrinius: „Seek&Destroy“, „For Whom the Bell Tolls“, „Master of Puppets“, „The Unforgiven“, „Enter Sandman“, „Sad but True“, „Die Die My Darling“ ir kitas dainas.

Lietuvos roko scenos legenda grupė „Katedra“ susikūrė vos penkeriais metais vėliau, nei jų kolegos iš Los Andželo – 1986 m. Grupė netruko iškilti į viešumą, ir 1989-aisiais, Lietuvai vis dar gyvenant už geležinės uždangos, tarptautinis alternatyvios muzikos žurnalas „Metal Hammer“ apie juos atsiliepė kaip apie „grynaveislę thrash grupę, stiprią tiek muzikine, tiek technine prasme“.

Be „Katedros“ ir kviestinių muzikantų rengiamo „Mettalica Tribute.lt“ projekto, „Roko naktų 2009“ publika išvys visą dabartinį Skandinavijos šalių roko žvaigždyną. Festivalio scenoje pasirodys snieguotą Suomiją šokti priverčiantys folk metalo korifėjai „Korpiklaani“, industrial išpažįstantys švedai „Deathstars“, Helsinkio indie pankai „Disco Ensemble“.

„Roko naktyse“ savo gerbėjus džiugins ir Lietuvos roko scenos lyderiai – „Rojaus tūzai“, BIX, SBS, „Soul Stealer“, „Thundertale“, „Siela“, „Atika“, „Rebelheart“, IR. Kaip ir pernai, „Roko naktys“ padės atsiskleisti ir jauniems roko atlikėjams, suteikdamos jiems galimybę kartu su žinomomis grupėmis pasirodyti Slėnio scenoje vyksiančiame dieniniame koncerte.