„Nusprendėme ne žodžiais, o darbais paneigti kaltinimus „Roko naktų“ polinkiu „juodosioms“ ir gotikinėms roko kryptims. Roko muzika pagal savo laisvės prigimtį negali būti uždaryta į tradicinius rėmus, todėl tikimės, kad šiais metais dviejose Zarasų ežero salos scenose taikiai sugyvens ir elektroninio, ir indie, ir gotikinio, ir poproko stiliai, taip pat industrinio bei heavy metalo kryptys.

Kaip pasakytų amerikiečiai, „švenčiame įvairovę“, – teigia „Roko naktų 2009“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

„Disco Ensemble“ – jau trečioji šiuolaikinio Skandinavijos roko žvaigždyno grupė, patvirtinusi apie dalyvavimą šiemetinėse „Roko naktyse“. „Disco Ensemble“ šaknys siekia 1996-uosius, kai tuo metu dvylikamečiai klasiokai Jussi Ylikoski ir Mikko Hakila įsigijo pirmąsias gitaras. 12 tūkst. gyventojų Ulvilos miestelyje gyvenę draugai dienas leisdavo sodo pavėsinėje, mėgėjiškai brazdindami AC/DC ir „Metallica“ kūrinius.

Pirmuosius pasirodymus duetas pradėjo rengti po metų, pasivadinęs „DisCo“. „Tai buvo savotiška apgavystė – norėjome, kad žmonės į pankroko koncertus eitų tikėdamiesi lengvos disko muzikos“, – vėliau prisipažino M. Hakila.

Prie grupės prisijungus vokalistui Miikka Koivisto ir bosistui Lasse Lindfors bei visai kompanijai persikėlus gyventi ir groti į Helsinkį, prie pavadinimo buvo prijungtas žodis „Ensemble“.

Pirmąjį studijinį albumą „Viper Ethics“ pankai išleido 2003-aisiais, tačiau šlovės spinduliai skaisčiau ėmė šviesti tik po dvejų metų, kai išėjo kritikų pripažintas „First Aid Kit“. Pristatinėdami šį albumą, „Disco Ensemble“ dalyvavo pasauliniame ture kartu su „Bedouin Soundclash“, „Danko Jones“ bei „Gogol Bordello“.

Jaunieji suomiai patraukė ir kompiuterinių žaidimų gamintojų „Electronic Arts“ dėmesį: dainą „We Might Fall Apart“ futbolo gerbėjai girdėjo žaidimo „FIFA 08“ takelyje, o „This Is My Head Exploding“ skambėjo tarškant „NHL 08“ lazdoms.

Visgi pats šlovės zenitas „Disco Ensemble“, atrodo, tebelaukia artimoje ateityje. Jų indie pankroko skambesį neseniai įvertino gimtosios Suomijos publika, naująjį albumą „Magic Recoveries“ (2008) užkėlusi į pirmąją vietą perkamiausiųjų sąraše.

„Disco Ensemble“ Zarasuose galės jaustis jausis kaip namuose – šalia jų pasirodys folk metalą grojantys tėvynainiai „Korpiklaani“ bei Švedijos industrinio metalo žvaigždės „Deathstars“.

Įvairovės į festivalyje skambančios muzikos repertuarą įneš ir dar kelios Lietuvos grupės, ką tik prisijungusios prie vis gausėjančio „Roko naktų 2009“ dalyvių sąrašo.

Tai – melodingą alternatyvų roką grojantys klaipėdiečiai „Atika“, nuo 1992 metų koncertuojantys legendiniai Kauno rokeriai „Rebelheart“, alternatyvaus roko atstovai iš Vilniaus IR, įvairius metalo stilius į vientisą skambesį sujungiantys „Wozu“.
„Roko naktyse 2009“ savo gerbėjus džiugins jau anksčiau savo dalyvavimą festivalyje patvirtinę „Rojaus tūzai“, „BIX“, „SBS“, „Soul Stealer“, „Thundertale“, „Siela“.

Pirmasis „Roko naktų“ festivalis Plateliuose įvyko 2003 m. ir iškart tapo tarptautinio masto roko kultūros reiškiniu Rytų ir Vidurio Europos muzikos padangėje. Kasmet į „Roko naktų“ festivalius atvyksta 4-5 tūkst. roko, metalo ir pankroko muzikos gerbėjų iš Lietuvos bei kitų šalių. Anksčiau vykusi Plateliuose (Plungės r.), 2008 m. geros muzikos šventė persikėlė į unikalią Zaraso ežero salą (Zarasai).

Iš kitų festivalių „Roko naktys“ išsiskiria muzikinių projektų profesionalumu, stilių įvairove, atlikėjų iš užsienio gausa, puikia poilsio programa ir tikriems roko muzikos festivaliams būdinga atmosfera.