„Už aplinkai ir žmonėms draugišką miestą, saugias ir ekologiškas technologijas – už miestą, kuriame gera ir sveika gyventi!“, - taip skamba ketvirtus metus iš eilės vykstančio pramoginio renginio šūkis. Lenktynių organizatoriai bei dalyviai, žymūs Lietuvos verslo, žiniasklaidos ir pramogų pasaulio atstovai, šiuo renginiu skatina atkreipti dėmesį į miesto ekologinę situaciją ir savo pavyzdžiu ragina įprastas transporto priemones keisti į ekologiškesnes.

Ekologiškame ralyje savo jėgas išbandys Donalda Meiželytė, Dalius Mertinas, Ramūnas Rudokas, Giedrius Masalskis, Marijus Žiedas, Ilona Penkauskienė, Skaiva Jasevičiūtė, Berneen, Aistė Paškevičiūtė, Mia, Gintaras Mikalauskas, Arnoldas Lukošius ir kt. Startinėse dvikovose susirungs „Kristiana“ ir „Iki“, „15 min” ir „Gedeon richter“, „SEB lizingas“ ir „Ataka racing“ bei kitos komandos.

„SEB lizingo taurės 2008“ nugalėtojus sveikins Aplinkos ministras Artūras Paulauskas, lenktynių dalyviai bus apdovanoti Aplinkos ministerijos įsteigtomis A. Gore‘o knygomis „Nepatogi tiesa“.

Renginio metu taip pat vyks speciali „žaliųjų“ automobilių paroda, kurioje bus pristatomi biodegalais, elektra varomi ir hibridiniai modeliai, taip pat bus demonstruojami naudotu augaliniu aliejumi varomi automobiliai. Renginio partneriai ir draugai dalinsis naudinga informacija apie aplinkos apsaugą, kartu sukurdami tikrą „žaliojo“ miesto idilę.

Po lenktynių Rotušės aikštėje bus rodomas projekto „Eko kinas“ pristatomas akimirksniu išpopuliarėjęs pagal A. Gore‘o to paties pavadinimo knygą 2006 m. režisieriaus Davis‘o Guggenheim‘o pastatytas dokumentinis filmas „Nepatogi tiesa“ (An Inconvenient Truth) apie globalaus atšilimo problemas pasaulyje.

Šį filmą bus galima stebėti ant pačių pasigamintų ekologiškų kėdžių, kadangi renginio dieną veiks „Ekologiškų kėdžių dirbtuvės“, kuriose bus galima patiems susikonstruoti, atnaujinti savo atsineštas kėdes arba stebėti, kaip tai daro profesionalai.

Renginys yra festivalio „Sostinės dienos“ dalis.