Tačiau patikina: jeigu nesėkmės atveju kraštiečiai „sutryptų“ ir greitai pamirštų – nė kiek neišgyventų. Daugiau pogrindyje su grupe „Soul Brothers“ koncertavęs vyrukas tvirtina „sužvaigždėti“ neketinantis – gyvenimas nepasibaigtų, jei nebetektų „vaidentis“ žydruosiuose televizijos ekranuose ar laikraščių puslapiuose.

Pavyzdžio neėmė

„Jaunimo palėpės““ kalbintas atlikėjas prisipažino nugalėti atrankoje ir norėjęs, ir tikėjęsis. „Tik visąlaik tokias mintis stengiausi nuslopinti, kad netrukdytų pasirodymui. Sau esu labai kritiškas, pačiam sau sunku įtikti ir labai supykstu, jei ko nepadarau taip, kaip galiu. Žinau, kad finale parodžiau gal 70 procentų savo galimybių – jauduliukas padarė savo. Serbijoje noriu atsiskleisti visu šimtu: pasirodymo nekeisiu, tik repetuosiu, dirbsiu, kovosiu su tais trukdžiais, kurie atsiskleidė per atranką“, – tikino J.Milius.

Kas būtų galėjęs užimti jo iškovotą vietą, pašnekovas teigė nežinantis.

„Patiko Augustė, Aistė Pilvelytė, Mini-me, Raimonda ir daug kitų. Vieno neišskirčiau. O praėjusių Eurovizijos konkursų net nežiūrėdavau. Kiek teko matyti, gera buvo Lordi idėja, patiko Aistės Smilgevičiūtės daina „Strazdas“, „LT United“ kabino. Bet galiu užtikrinti, kad pavyzdžio iš nieko neėmėm. Mano daina kilo grupės nario Vytauto Diškevičiaus galvoje. Jis pasiūlė atrankoje dalyvauti ir įkalbėjo, nors tokios net svajonės neturėjau“, – pasakojo dainininkas.

Pas Česlovą Gabalį ir Povilą Meškėlą vokalo meno mokęsis vaikinas tvirtino, kad ši atranka jam patiko.

„Dalyviai tikrai buvo draugiški, konkurencijos nejutome, vienas kitą palaikėme. Gal todėl ir Raimondą taip užstojom, kai Jurijus Smoriginas ją savo komentarais apipylė. Suprantama, televizijai tai yra šou, tokius dėl to ir kviečia, tačiau taktiška nebuvo – ji juk moteris“, – sakė J.Milius.

Pralaimėti nebijo

Dainininkas prisipažino, kad dėl kandžių komentarų pats nesijaudina – todėl, kad kol kas neturi laiko jų skaityti. „Nespėju nei komentarų, nei straipsnių apie save perskaityti – neturiu laiko. Atostogas pasiėmiau ir dabar visą dieną skiriu žurnalistams – juokauju, čia naujas mano hobis. Žinau, kad visiems įtikti neįmanoma, visada atsiras tokių, kurie norės su žemėmis sumaišyti, purvu apdrėbti. Man svarbiausia artimiausių žmonių nuomonė – grupės narių, šeimos, draugų, mokytojų. Kol kas už tai, ką dariau, iš jų sulaukiau tik gerų žodžių“, – prsipažino atlikėjas.

J.Milius teigė ir Serbijoje vyksiančioje Eurovizijoje nebijantis pralaimėti.

„Č.Gabalis man pasakė – net Lietuvos krepšininkai pralaimi. Aš į kitą sceną orientuojuosi – norėčiau su grupe po pasaulį keliauti ir tūkstantinėms minioms festivaliuose po atviru dangumi roką groti. Jei televizijoj „nesivaidenčiau“, tikrai nenumirčiau. Ir dabar žurnalistų ataka ir tie panašūs klausimai jau pabodę, norisi kuo greičiau viską baigti, atlaikyti“, – tvirtino vaikinas.

„Jaunimo palėpei“ suabejojus, ar čia nėra pirmieji „sužvaigždėjimo“ požymiai, J.Milius patvirtino, kad kol kas žvaigžde nesijaučia – ir draugai to dar nesakė.

Paprašytas save apibūdinti, staiga į populiarumo viršūnę šovęs dainininkas tvirtino esąs paprastas žmogus, kaip ir visi.

„Aš vilnietis, Vilniaus kolegijoje baigiau verslo vadybą, penkerius metus dirbu telekomunikacines paslaugas teikiančioje įmonėje vyresniuoju klientų aptarnavimo specialistu. Mėgstu roką, metalą, sunkųjį metalą, bliuzą, džiazą – grupių nevardinsiu. Labai noriu įsigyti nuosavą butą ir motociklą – „čioperį“, ramiai su juo vėžintis“, – kalbėjo pašnekovas.

Iš paskalų juokiasi

Apie save J.Milius teigė jau spėjęs išgirsti begales paskalų. „Neseniai „Delfi“ portale skaičiau, kad dėl Eurovizijos darbą metu. Dar girdėjau, kad esu operinio vokalo pirmakursis. Įdomiausia, kai kažkas pasakė, kad esu lovelasas ir visoms merginos vaikus gaminu. Toks tikrai nesu. Paskalas išgirdęs tik smagiai juokiuosi“, – pasakojo dainininkas.

Vyrukas patikino, kad yra toks, koks yra – jokių kaukių nesideda, nieko nekopijuoja ir nevaidina. „Girdėjau, kad mane lygina su tokiais personažais kaip Zoro, Maklaudu. Labai malonu, tie herojai man prie širdies, bet jų įvaizdžio nekopijavau. Jau penkerius metus scenoje nesikeičiu – mūviu odines juodas kelnes, vilkiu baltus marškinius ir turiu ilgus plaukus“, – tvirtino J.Milius.

Atlikėjas teigė net neturintis kažkokio vieno asmens favorito, įkvėpėjo.

„Klausausi daug grupių, mėgstu daug atlikėjų. Bet ne lietuvius – jais tiesiog nesidomiu. Patinka gal tik Jurgos Šeduikytės dainos – jos kūryba labai savotiška. Apie tokius kaip Minedas neturiu ką pasakyti. Pastebėjau, kad lietuviams reikia iš kažko tyčiotis, o jeigu tas atlikėjas dar nekvailas, tai iš to gali pasipelnyti“, – kalbėjo vilnietis.

Širdis užimta

Toms, kurios taikosi į dainininko širdį, kelias bent jau kol kas užtvertas: ilgai padvejojęs, ar yra vilties jį įsimylėjusioms merginoms, J.Milius vis dėlto ištarė: ne.

„Prisipažinsiu, kažkokios didžiulės merginų atakos nesulaukiau, jos tikrai taip nelenda, kaip žiniasklaida. Gal vėliau... Bet turiu merginą, jau metai draugaujame. Tai kitoms vilčių nėra“, – patikino atlikėjas.

Tačiau po pergalės J.Milius teigė pajutęs ne tik didžiulį visuomenės susidomėjimą, bet ir neigiamas to pasekmes. „Sunkokai mano draugė priima tą populiarumą. Žinau, kad mažai jai dėmesio skiriu, nedaug laiko kartu praleidžiam. Nesklandumų yra – žiūrėsim, kaip toliau bus“, – prisipažino pašnekovas.

Apie tai, už ką taip atkakliai kovota ir kam ruoštasi, vaikinas tvirtino kol kas labai negalvojantis. „Mano pergalė Lietuvoje buvo akibrokštas. Eurovizijai stengsiuosi pasirengti kaip galima geriau, tačiau nesvarstau, kokią vietą užimsiu. Net negirdėjau konkurentų dainų. Kol kas mano svarbiausias tikslas – patekti į finalą. Jei taip atsitiks, kitus tikslus išsikelsiu“, – sakė J.Milius.

Vaikinas tikino net neįsivaizduojantis, kaip jo roko baladė „įsipaišys“ į Eurovizijos kontekstą. „Kurdami dainą apie „eurovizinius rėmus“ negalvojom, tik kad įdomi būtų. Gal ir A.Pilvelytei nesiseka jau kelinti metai, kad ji kažkaip apsiriboja. Tačiau kaip kitų šalių klausytojai įvertins, net neįsivaizduoju“, – tvirtino pašnekovas.

Pasak J.Miliaus, šiuo metu labiau rūpi piniginiai reikalai, jie kol kas į priekį nepasistūmėję: dainininkas patikino, kad kelionei į tarptautinį konkursą nesididžiuodamas priimtų bet kokią finansinę pagalbą.

Iš realybės šou „Kelias į žvaigždes“ atrankos pabėgęs, tačiau Lietuvoje Eurovizijos atranką laimėjęs J.Milius tvirtino nė kiek neišgyvenantis dėl to, kad kada nors jo neberodys televizija, apie jį nerašys spauda ir pamirš žmonės.