Tai – pirmasis Jurgos tarptautinis apdovanojimas ir pirmasis balandžio mėnesį išleisto jos albumo „Instrukcija“ dainų įvertinimas. Lietuvos atlikėjai atiteko 35 000 Švedijos kronų (beveik 13 000 litų) piniginis prizas ir kiti smulkesni prizai.

Karlshamno mieste vykusiame Baltijos dainos festivalyje šiais metais dalyvavo grupės ir solistai iš Švedijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Airijos, Islandijos, Italijos ir Vengrijos. Šio konkurso tiesioginę transliaciją ir vaizdo įrašą galima buvo išvysti įvairiose Europos šalyse bei per palydovinę televiziją, rašoma M.P.3 pranešime spaudai.

„Apie pergalę negalvojome, nes atvykome į pop dainos konkursą, kuriame tiek pačiu dainos atlikimu, tiek apranga iškritome iš konteksto“, - sakė Jurga. Jai šis laimėjimas festivalyje buvo netikėta ir maloni žinia tuo labiau, kad konkurso laurai atiteko jos naujai dainai.

„Buvo galima tikėtis, kad laimės galbūt tokio konkurso taisykles geriau išmanantys atlikėjai, tačiau paaiškėjo, kad mūsų išskirtinumas buvo tiktai pliusas“, - šypsojosi dainininkė, kuri dainą „5th Season“ jau kaip nugalėtoja atliko su ašara akyje.

Šiais metais įvykęs Baltijos dainos festivalis buvo jubiliejinis dvidešimtasis. Praeityje jį yra laimėjusios tokios populiariausios kaimyninių šalių grupės kaip „BrainStorm“ iš Latvijos ir „Ich Troje“ iš Lenkijos. Lenkai yra dažniausi šio festivalio nugalėtojai, o lietuviai tarp šio festivalio laureatų sutinkami rečiausiai.

Iki šiol vienintelę pergalę šiame konkurse prieš dešimt metų Lietuvai padovanojo Rosita Čivilytė, o po kelerių metų grupė „Skamp“ laimėjo publikos simpatijų prizą.

Šiais metais Lietuva taip pat nebuvo minima tarp festivalio favoritų, tačiau įteikdama apdovanojimą vertinimo komisija pripažino, kad šįkart apsispręsti dėl nugalėtojo jiems nebuvo sunku – Jurga gerokai išsiskyrė bendrame dalyvių fone. Prieš festivalį pagrindinėmis favoritėmis buvo minimos antrąją vietą užėmusi Lenkijos dainininkė Patrycja Markowska ir televizijos žiūrovų prizą laimėjusi Švedijos dalyvė Elin Lanto.

Šis konkursas vainikavo keturias dienas trukusį Karlshamno miesto festivalį. Praėjusį trečiadienį šią šventę savo soliniu koncertu centrinėje miesto aikštėje atidarė šiuo metu Švedijoje itin populiari grupė „The Ark“, šiemet šią šalį atstovavusi ir „Eurovizijos“ dainų konkurse. Po dviejų dienų toje pačioje scenoje centrinėje aikštėje vyko jau Baltijos dainos konkurso dalyvių pirmasis koncertas, o šeštadienį įvyko šio konkurso finalas.

Pirmąją dieną konkurso dalyviai su orkestru atliko po du savo kūrinius. Jurga sudainavo anglišką savo hito „Aukso pieva“ versiją „All I Have“ bei naująjame albume įrašytą kūrinį „5th Season“. Tuo tarpu šeštadienio konkursinei programai reikėjo pasirinkti jau tik vieną dainą.

„Nors kūrinys „5th Season“ yra gana netipiškas šiam festivaliui, konkurse nutarėme pasirodyti būtent su šia daina“, sakė Jurgai vadybininkaujančios kompanijos M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius. „Repeticijos parodė, kad Jurgos pasirodymas su šia daina kiekvieną kartą vis gerėjo, o baigiamąjame koncerte jis buvo tiesiog idealus“.

Keturių dienų viešnagės Švedijoje metu Jurga ne tik dalyvavo koncertuose ir repeticijose, tačiau buvo išplaukusi laivu į jūrą ir pusę dienos praleido Tärnö saloje. Daugiausia laiko lietuvių dainininkė bendravo su festivalyje dalyvavusios vengrų roko grupės „Amber Smith“ muzikantais, kurie netrukus pasirodys Budapešte vyksiančiame viename didžiausių Europoje muzikos festivalių „Sziget“.

Grįžusi iš Švedijos Jurga nesiilsės ir šį savaitgalį surengs savo koncertą Palangos klube „Kupeta“. Šią savaitę gerbėjams bus pristatytas Jurgos vaizdo klipas titulinei albumo „Instrukcija“ dainai, o kitą savaitę jau numatyti ir dainos „5th Season“ vaizdo klipo filmavimo darbai.