Rugsėjo 27-28 dienomis ketvirtą kartą vyksiančiame festivalyje "Suklegos" dalyvaus Lietuvos ir užsienio grupės, grojančios folkloro ir įvairių muzikos stilių (džiazo, roko, techno ir kitų) derinius.

Festivalio metu bus surengti 3 koncertai. Du koncertai bus mokami ir vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) salėje, o trečiasis - nemokamas koncertas - vyks aikštėje prie VDU.

Į festivalį atvyks du kolektyvai iš kaimyninių šalių: "Raznotravje" iš Rusijos, atliekantys rusų liaudies dainas, kuriose skamba džiazo ir roko muzikos elementų, ir "Oort" iš Estijos, grojantys folkloro ir roko derinius.

Festivalyje dalyvaus nemažai kolektyvų iš Lietuvos. Klaipėdos grupė "Donis" atliks kūrinius, kuriuose skambės įvairūs muzikos stiliai - neofolkloras, džiazas ir kiti. Grupė "Atalyja" gros folklorą su džiazo elementais. Roko grupė "Ugnėlakis" kartu su folkloro grupe "Kūlgrinda" paruoš bendrą projektą. Folkloro ir roko elementai skambės ir grupės "Juodvarniais lakstantys" kūriniuose. Koncerte taip pat dalyvaus "Keisto folkloro" grupė bei keturi vaikų folkloro kolektyvai.

Dainininkė Veronika Povilionienė ir Lietuvos liaudies kultūros centro muzikantai atliks bendrą projektą, kuriame skambės senojo folkloro improvizacijos. Renginyje dalyvaus ir grupė iš Šiaulių "Gin Gas".

Pasak A.Vandytės, po pirmojo festivalio "Suklegos", surengto 1997 metais, Lietuvoje atsirado daugiau grupių, atliekančių folkloro ir kitų muzikos stilių derinius.

Šis festivalis skiriamas įvairaus amžiaus žmonėms - renginyje apsilanko tiek vyresniųjų klasių moksleiviai, tiek keturiasdešimties metų žmonės. Tikimasi, kad šiemet festivalio renginiuose apsilankys apie 2 tūkstančius žmonių.