„Už tai, kad atvėrė mums nepažintą gamtą ir parodė, koks, priklausomai nuo mūsų suvokimo, gražus ar bjaurus gali būti pasaulis“, – taip stebint 8000 žiūrovų po atviru dangumi „Piazza Grande“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje filmo režisierę į sceną pakvietė žiuri narė Funa Maduka, Netflix kūrybos ir pirkimų vadovė.

„Džiugu, kad „Rūgštus miškas" festivalyje buvo parodytas penkis kartus, kad prieš seansus į ekraną įsėlindavo leopardas, Lokarno festivalio simbolis. Mūsų filmo protagonistai – taip pat gyvūnai, bet tarprūšinė hierarchija čia apverčiama aukštyn kojomis, bent jau formos lygmenyje. Šio filmo pastebėjimas ir įvertinimas Lokarne – mums labai svarbus paskatinimas“, – įspūdžiais dalinosi filmo režisierė R. Barzdžiukaitė.

Kuršių nerijoje kurta kino ese paukščio žvilgsniu pasakoja apie turistus, atvykstančius į kormoranų kolonijoje įrengtą apžvalgos aikštelę. Matydami paukščių išmatų išdegintą mišką žmonės pateikia vis kitokius šio gamtos reiškinio vertinimus. Apokaliptiškas, bet tuo pačiu ironiškas kūrinys parodo skirtingas kultūrines reakcijas bei kelia painius moralinius klausimus.

„Šis filmas mums buvo vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“, – Lokarne vykusios pasaulinės premjeros vakarą pristatydamas lietuvių kūrinį sakė vienas iš šio A klasės festivalio programos sudarytojų Sergio Fantas.

„Rūgštus miškas“ yra pirmasis lietuviškas ilgo metro dokumentinis filmas, patekęs į oficialią vieno seniausių pasaulyje kino festivalių programą. Pripažinimo sulaukusio filmo autoriai pakviesti į 3-6 mėn. trukmės menininkų rezidenciją Šanchajuje.

Filmo prodiuseris ir bendrakūrėjas – audiovizualinių ir teatro kūrinių gamybos kompanijos „Neon Realism“ (buvusios „A Laukas“) steigėjas Dovydas Korba.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)