„Pipe Dreaming“ – tai gyva skulptūra-performansas, kurios metu ant grindų bus sukonstruota 3 x 3 metrų vakuuminė nepermatomo latekso lova, kurioje du aktoriai su virtualiosios realybės akiniais ir juose rodoma „realybe“ įlįs į lovos maišą ir suformuos skulptūrą. Iš maišo bus ištrauktas visas oras ir lateksas priglus prie aktorių kūnų, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Po performanso žiūrovai turės galimybę patys išbandyti latekso lovą.

Pasak „Pipe Dreaming“ autorių, performansu klausiama, ar virtuali realybė iš tiesų gali pakeisti realybę, ar VR plitimas kenkia žmogaus natūraliam sąlyčiui su pasauliu; ar VR galėtų padėti švietimui, medicinai, mokymuisi, psichikai?

Gyva skulptūra „Pipe Dreaming“ atskleidžiamos abi virtualiosios realybės pusės: pirma, kaip mes, vartotojai, grėsmingai sumažiname natūralias taktilines patirtis iki minimalaus kūno judėjimo; antra, kaip mes tuo pačiu neribotai pripumpuojame savo smegenis ir pojūčius įvairia pertekline informacija, vaizdais ir žiniomis.

Vilniečiai su „GoraParasit“ galėjo susipažinti visai neseniai vykusiame šiuolaikinės operos festivalyje NOA, kuriame režisieriai pristatė operą „a”, sužavėjusią tiek žiūrovus, tiek ir kritikus.

Performansas yra „Lewben Art Foundation“ kuruotos ekspozicijos „Pasakos? Kodėl gi ne“ dalis. Ekspozicijoje šiuolaikinio pasaulio pasakas savo kūriniais seks ir magiją kurs trys žymūs menininkai – Vadimas Fishkinas (Rusija–Slovėnija), Andrea Crespo (JAV), Reza Arameshas (Iranas–Jungtinė Karalystė).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)