Gegužės 7-8 dienomis Vilniaus klube „Mulen ružas“ įvyksiančiame festivalyje atrasti sau artimos muzikos galės įvairiausių neformatinių stilių gerbėjai – čia skambės viskas nuo gotikinio roko iki neo-kabareto, industrinių ritmų, etninės muzikos ar synth-pop. Be to, festivalio organizatoriai neketina apsiriboti tik muzikine festivalio dalimi – festivalio metu bus demonstruojama paroda, rodoma speciali filmų programa, didžėjai kaitins šokių aikšteles.

Didžiausia šio festivalio žvaigždė – garsi švedų grupė „Ordo Rosarius Equilibrio“ (nuotraukoje), kuri sugeba savo pasirodymuose suderinti apokaliptinį neofolką, stingdančias balades, kraupų grožį ir industrinius ritmus. Organizatoriai teigia, kad prieš šią kelionę grupė itin kruopščiai rengiasi ir vizualiniams savo būsimojo šou aspektams – šios grupės pasirodymai garsėja išraiškingumu. Ugnys, vaizdo projekcijos, erotiniai elementai – viskas sugula į aistringą šou scenoje, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Grupės nariai, atsakydami interviu prieš „Kunigunda Lunaria“, teigė, kad Lietuva jiems – svarbus kraštas, kurioje jie jau seniai norėjo sugroti.

„Aš manau, kad Lietuva visame Baltijos regione mums asmeniškai yra ir visada buvo šalis Nr.1 – čia mes turime daugiausia ryšių, iš čia mes sulaukiame daugiausia fanų dėmesio“, – sakė grupės lyderis Tomas Petterssonas. Beje, vėl pasklidus pavojui, kad Islandijos ugnikalnio pelenai gali sutrikdyti skrydžius Europoje, „Ordo Rosarius Equilibrio“ iš karto informavo, kad pasiryžę į Lietuvą atvykti, net jeigu tektų plaukti keltais ar važiuoti automobiliais. Grupės nariai Vilniuje pasiryžę ne tik groti, bet ir gerai praleisti laiką. „Mes pasiruošę viskam ir esame atviri įvairiausiems pasiūlymams“, - siekio pasilinksminti po koncerto neslėpė grupės muzikantai.

„Kunigunda Lunaria“ organizatoriai džiaugiasi galėdami į festivalį pakviesti ir itin perspektyvią grupę iš Estijos „Sinine“, kuri gali pasigirti dideliu populiarumu ne tik gimtinėje, bet ir Europoje. „Sinine“ muzika apibūdinama kaip svajingas synth-pop su darkwave potėpiais. Neseniai Estijos Muzikos apdovanojimuose ši grupė pripažinta geriausiais metų naujokais. Net Estijos prezidentas prisipažino klausąs šios grupės įrašų namie.

Šiais metais festivalio organizatoriai teigia norintys kiek atsisukti atgal link šaknų, ir pateikti daugiau gotikinės muzikos, nuo kurios ir prasidėjo festivalis. Tokiai muzikai daugiausia bus skirta pirmoji diena, ir daug kam jos kulminacija turėtų tapti grupės iš Lenkijos „Deathcamp Project“, kurie Vilniuje žada makabrišką šou, pasirodymas – turint omenyje, kad jie grojo su pasaulinio garso žvaigždėmis, lenkų koncertas turėtų būti įsimintinas.

Bent kelios lietuvių grupės šiame festivalyje pristatys savo naujus albumus. Viena iš jų - ekstravagantiškieji kauniečiai „Xess“, kurie į „Kunigunda Lunaria“ grįžta pristatyti savo naujo disko „We, the Great Newrotics“, - jų pasirodymas festivalyje turėtų tapti puikaus juodo rokenrolo ir industrializuoto metalo samplaika.

Ypatingą pasirodymą surengs ir „Siela“, - ši grupė pastaruoju metu nemažai koncertuoja, tačiau koncertas festivalyje turėtų būti visiškai kitoks. Mat grupė čia ketina groti jau klasika tapusių albumų „Už regėjimo lauko“ bei „Tremtyje“ dainas - o jas ištikimi „Sielos“ fanai išgirsta ne taip jau ir dažnai.

Naujo albumo premjerą festivalyje pateiks ir vienas iš didžiausių pastarųjų kelių metų alternatyviosios muzikos atradimų - grupė „Vilkduja“. Festivalyje ji pristatys naują albumą „Nežinau“. Ši grupė, sujungianti trip-hopą, neo-kabaretą, neo-folklorą, sugeba koncertų metu sukurti tikrą magišką atmosferą.

Viso festivalio metu pasirodys 10 muzikinių kolektyvų, būrys Lietuvos ir užsienio didžėjų, vyks meno paroda ir specialūs kino seansai.