Jau nuo šio penktadienio, rugsėjo 17-osios šį įspūdingą kino epą bus galima išvysti ir mūsų šalies didžiuosiuose ekranuose.

Ar juostomis „Sicario: narkotikų karas“, „Atvykimas“, „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049” savo beribį talentą įrodęs režisierius Denisas Villeneuve'as su nauja juosta taps vienu rimčiausių pretendentų į artėjančius „Oskarus“? Ar „Kopa“ suvaržymų dėl COVID-19 pandemijos metu gali tapti kino teatrų hitu? Ir ar bus kuriamas juostos tęsinys? Į šiuos svarbius ir daugelį dominančius klausimus atsakymų nusprendė pasieškoti ir „The New York Times“ kino apžvalgininkas Kyle‘as Buchananas, rašoma pranešime spaudai.

Kaip mokslinės fantastikos trileriui seksis „Oskarų“ ceremonijoje?

Nors mokslinės fantastikos filmai nesulaukia tiek daug pagyrų iš „Oskarų“ komisijos narių, kiek, pavyzdžiui, gyvenimiškos dramos, spėjama, jog šis tikrai turėtų būti išimtis. Statulėlės prognozuojamos ne tik Metų filmo bei geriausio režisieriaus kategorijose, bet ir profesionalams, dirbusiems su kinematografija, gamybos dizainu.

Teigiama, jog iš kitų pretendentų šis filmas išsiskirs ir drąsiais garso, montažo sprendimais. Įvertinimo turėtų sulaukti ir filmo garso takelio kūrėjai bei kostiumų dizaineriai. Primename, jog paskutinis D. Villeneuve‘o darbas „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049” gavo net penkias šių prestižinių apdovanojimų nominacijas.

Ar premjera sudėtingomis pandeminėmis sąlygomis – gera idėja?

Pagal Franko Herberto 1965 metais išleistą to paties pavadinimo knygą, tapusią vienu garsiausių visų laikų fantastikos kūrinių, sukurtas filmas ekranuose būtų pasirodęs gerokai anksčiau, jei ne pasaulį apėmusi COVID-19 pandemija. „Kopos“ filmavimai buvo baigti dar prieš 2 metus, o premjera numatyta 2020 m. lapkritį. Tačiau pasklidus koronavirusui ir uždarius kino teatrus dėl paskelbto karantino, studija „Warner Bros.“ nusprendė trilerio pasirodymą atidėti beveik metams.

Vėliau, paaiškėjus, jog atsiranda vis daugiau COVID-19 atmainų ir pandemija dar greit nesibaigs, nuspręsta ilgiau nebeatidėlioti bei „Kopos“ premjerą surengti Venecijos kino festivalyje.

Kadangi kitos kino studijos didžiąsias savo filmų premjeras nusprendė nukelti į 2022-uosius, tai, jog trileris pasirodo dabar, gali turėti privalumų. Įspūdingų reginių ištroškusiems žiūrovams tai bus tikra atgaiva repertuaruose.

Ar „Kopa“ turės tęsinį?

Kurdamas šią juostą, D. Villeneuve'as F. Herberto knygą padalijo maždaug per pusę, o tai reiškia, kad kai kurie svarbūs įvykiai filme liks antrai daliai. Vien iš šio fakto galima daryti išvadą, jog tęsinys tikrai bus. Jau pasigirdo kalbų, jog režisierius sėdo prie scenarijaus, tačiau studija
„Warner Bros.“ oficialiai to iki šiol nepatvirtino.

Tiesa, matant pagyrų juostai gausą, beveik neabejojama, jog tai – tik laiko klausimas.

Filmas „Kopa“ į pagaliau vėl plačiai duris atvėrusius kino teatrus atkeliauja jau šį penktadienį, rugsėjo 17 dieną.

Filmo anonsas: